דיור מוגן לנפגעי נפש

כל מה שרציתם לדעת על דיור מוגן לנפגעי נפש

מתחמי דיור מוגן לנפגעי נפש הינם מתחמי מגורים אשר באים לתת מענה לאנשים בעלי מגבלה נפשית כזו או אחרת עם רמות תפקוד שונות, כאשר רמות התפקוד יכולות להיות מתפקוד קל כולל יכולות לעבוד ועד אי יכולת לעבוד. בדרך כלל נמצא באותו דיור מוגן אנשים אשר הועברו על ידי המשפחות שלהם על מנת למצוא פתרון לשפר את אורח החיים שלהם המלווה בהפרעה נפשית כזו או אחרת, כאשר למשל אנשים בעלי הפרעה נפשית כלשהי אך במקביל יש להם יכולת תפקוד גבוהה. אותם אנשים יוכלו למצוא את עצמם ואת מקומם בחברה בקלות רבה יותר מאשר היו מצליחים לעשות זאת במסגרת חיי קהילה רגילים.

היתרונות של דיור מוגן לנפגעי נפש

בשונה ממסגרת של חיי קהילה רגילים, בקהילה שכל יעודה הוא לחולים נפגעי נפש, ישנה התאמה של סביבת המחייה מתחילתה ועד סופה. למשל במסגרת  דיור מוגן לנפגעי נפש יודעים מהי רמת התפקוד של כל אחד ואחד מהדיירים היות ומכירים אותם לעומק. העובדה שהצוות מכיר את רמת התפקוד של כל אחד מהדיירים עוזרת להם בחיי היום יום בקהילה שלהם במציאת עבודה, בעשיית המטלות השוטפות של הקהילה ועוד.

בנוסף, כאשר החולה נמצא בסביבה תומכת, הרבה יותר קל לו לנהל את חיי השגרה שלו מאשר בקהילה רגילה בה לעיתים יש התנכלות, או לעתים ישנה גם חוסר הבנה של החברה למצבם של פגועי הנפש. במקביל, מלווים את הדיירים צוות של אנשי מקצוע אשר דואגים לרווחתם ולצורכיהם הרפואיים. במקום יש צוות רפואי אשר אמון על מצבם הרפואי והנפשי של הדיירים, צוות אשר מלווה את הדיירים בחיי השגרה והיום יום ועוד אנשי מנהלה רבים שכל תפקידם הוא לדאוג לחיי קהילה תקינים במתקני הדיור המוגן לנפגעי נפש.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

השתלות שיער בטורקיה

השתלות שיער בטורקיה

השתלות שיער מיועדות למי שחש אובדן בשיער שלו, נשירה או חווה קרחות במפרצים ובפריזורות. החדשות הטובות פחות הן שלא כל אחד מתאים להשתלה ועל כן

קרא עוד »