דיור מוגן לנפגעי נפש

כל מה שרציתם לדעת על דיור מוגן לנפגעי נפש

מתחמי דיור מוגן לנפגעי נפש הינם מתחמי מגורים אשר באים לתת מענה לאנשים בעלי מגבלה נפשית כזו או אחרת עם רמות תפקוד שונות, כאשר רמות התפקוד יכולות להיות מתפקוד קל כולל יכולות לעבוד ועד אי יכולת לעבוד. בדרך כלל נמצא באותו דיור מוגן אנשים אשר הועברו על ידי המשפחות שלהם על מנת למצוא פתרון לשפר את אורח החיים שלהם המלווה בהפרעה נפשית כזו או אחרת, כאשר למשל אנשים בעלי הפרעה נפשית כלשהי אך במקביל יש להם יכולת תפקוד גבוהה. אותם אנשים יוכלו למצוא את עצמם ואת מקומם בחברה בקלות רבה יותר מאשר היו מצליחים לעשות זאת במסגרת חיי קהילה רגילים.

היתרונות של דיור מוגן לנפגעי נפש

בשונה ממסגרת של חיי קהילה רגילים, בקהילה שכל יעודה הוא לחולים נפגעי נפש, ישנה התאמה של סביבת המחייה מתחילתה ועד סופה. למשל במסגרת  דיור מוגן לנפגעי נפש יודעים מהי רמת התפקוד של כל אחד ואחד מהדיירים היות ומכירים אותם לעומק. העובדה שהצוות מכיר את רמת התפקוד של כל אחד מהדיירים עוזרת להם בחיי היום יום בקהילה שלהם במציאת עבודה, בעשיית המטלות השוטפות של הקהילה ועוד.

בנוסף, כאשר החולה נמצא בסביבה תומכת, הרבה יותר קל לו לנהל את חיי השגרה שלו מאשר בקהילה רגילה בה לעיתים יש התנכלות, או לעתים ישנה גם חוסר הבנה של החברה למצבם של פגועי הנפש. במקביל, מלווים את הדיירים צוות של אנשי מקצוע אשר דואגים לרווחתם ולצורכיהם הרפואיים. במקום יש צוות רפואי אשר אמון על מצבם הרפואי והנפשי של הדיירים, צוות אשר מלווה את הדיירים בחיי השגרה והיום יום ועוד אנשי מנהלה רבים שכל תפקידם הוא לדאוג לחיי קהילה תקינים במתקני הדיור המוגן לנפגעי נפש.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כדורי דיאטה

כדורי דיאטה – רזה זה יפה ובריא!

המשוואה המקובלת בעולמנו היא שרזה משמעו יפה. אנשים רזים נחשבים לפופולאריים יותר, נתפסים כבעלי ביטחון עצמי רב יותר והם נראים בעיני לא מעט אנשים כמצליחים

קרא עוד »
prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »