צלם ספורט דוקומנטרי

צלם ספורט דוקומנטרי – מה צריך בשביל לצלם דוקו בספורט

במהלך השנים, אנחנו רואים שינוי ניכר ביחס לספורט ולאופן בו הוא מוצג בפני קהלים שונים. אם בעבר הוא נתפס כתחום שמיועד רק למי שעוסק בו או לאוהדי ספורט, קבוצות וספורטאים בודדים, אזי שכיום הוא פונה יותר לכל המשפחה, גם למי שאיננו בהכרח עוקב באופן קבוע אחרי משחקים ופעילויות שונות. היום מתייחסים לספורט כאל חלק בלתי נפרד מהתרבות שלנו. 

אחד הדוגמאות הטובות לכך היא המקום שצילום ספורט דוקומנטרי תופס בחיינו, בין אם זה במסגרת סרטים ובין אם זה במסגרת תוכניות וסדרות. ישנם לא מעט סרטים וסדרות פופולאריות בתחום הספורט, בזכות העובדה שהם מציגים תמונה אמיתית, דוקומנטרית של ענף, קבוצה או ספורטאי, כשהמטרה היא לא בהכרח התחרות והתוצאה המוצגת בה אלא הרבה מעבר לכך. 

אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות לסרטים ותוכניות כאלו, מה שמשותף לכולן זה מה שהצלם אשר אחראי על יצירתן ביקש להציג בפנינו, מה הוא קלט במצלמה והביא בסופו של דבר אל המסך. דרך הדברים האלה, אנחנו יכולים להבין מה זה צלם ספורט דוקומנטרי איכותי. 

מה צריך בשביל להיות צלם דוקו טוב?

על מנת להיות צלם דוקו עבור צילום ספורט מקצועי, צריך לדעת לראות את מה שעומד מול העיניים אך גם לזהות את מה שנסתר. לזהות את הרגעים הפחות גלויים ולצלם אותם. צריך לדעת כיצד למצוא את הרגעים שיכולים לייצר סיפור אמיתי ומיוחד. 

בזמן שכולם מסתכלים איך הספורטאי שובר את השיא, צריך לדעת גם להתייחס לתגובות שלו ושל הסביבה, צריך לקלוט את רגעי השיא והמשבר, צריך להיות מסוגלים להעביר לצופה בבית את האווירה מסביב, דברים שיכניסו אותו אל תוך האירוע. 

מעבר לכך, צילם דוקו איננו מתייחס רק לתחרות אלא לכל הדרך, האימונים, החיים בבית, חיי חברה וכל דבר שמוביל בסופו של דבר אל השיא.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פילאטיס בהרצליה

פילאטיס בהרצליה

מחפשים פילאטיס במרכז? גרים בהרצליה ורוצים לחזק את הגוף שלכם באופן בריא יותר? יש לנו כמה דברים לספר לכם עליהם שיעודדו אתכם לקחת כבר ממחר

קרא עוד »