איך מתבטאים קשיים חברתיים אצל ילדים?

ילדים רבים חווים קשיים חברתיים בשל סיבות שונות. קושי חברתי הוא קושי שיכול להגיע על רקע של מגוון סיבות שונות או שילוב של סיבות שונות לרבות חריגות חיצונית של הילד, הפרעות קשב וריכוז, קשיים מוטוריים, קשיים רגשיים, ביישנות ומופנמות, קשיי תקשורת ועוד.

חשוב מאוד לזהות קשיים חברתיים אצל ילדים ולטפל בהם בצורה טובה ויעילה, על מנת שהילד ירגיש טוב בסביבתו וכן שהדבר לא יפגע לו בדימוי העצמי ובביטחון העצמי.

כיצד נוצר קושי חברתי?

הקושי מתחיל על פי רוב בילדות כתוצאה מהקשר עם ההורים או כתוצאה מאינטראקציות חברתיות. באופן טבעי הורים משפיעים על ההתפתחות התקינה של הילד הן בשלבי ההתפתחות הראשוניים וגם לאחר מכן. רמת החשיפה לחברה, תגובות ההורים כמו הגנת יתר עלולה ליצור חשש אצל הילד מהתמודדות עצמאית.

כמו כן, חוסר מעורבות קיצוני של ההורים עלול לגרום חרדה חברתית אצל הילד. ישנן מגוון רחב של סיבות להיווצרות קשרים חברתיים כאשר במקרים רבים רגישות גבוהה של הילד מביאה לכך שהוא מייצר דפוס התנהגות חברתי לקוי. בכדי להגן על עצמו מפגיעות של ילדים בגילו הוא מייצר מנגנון הגנה אשר יוצר דפוס של הימנעות ופסיביות או אלימות.

כיצד מטפלים בקשיים חברתיים בקרב ילדים?

קושי חברתי הוא אחד הקשיים המורכבים והכואבים ביותר בקרב ילדים. סיטואציות חברתיות מלוות כל ילד לאורך היום כולו במסגרת החינוכית ואף לאחר המסגרת החינוכית.

על כן, כאשר מזהים קשיים חברתיים שהילד מתמודד עימם, כדאי מאוד לגשת לאבחון על ידי איש מקצוע מתאים בכדי להבין מהי הסיבה שבגינה הילד סובל מקשיים חברתיים ובהתאם לכך, ניתן לסייע לילד על ידי טיפול מתאים.

חשוב כמובן לחזק את הילד ולאהוב אותה ולשם את הדימוי העצמי שלו ולהעניק לו את ההרגשה שהוא יכול להתמודד עם כל קושי. קראו בהרחבה על שיפור מיומנויות חברתיות לילדים!

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חולצות ספורט נשים

בקנייה של בגדי ספורט וחולצת ספורט בפרט, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתלבטים ומתחבטים רבות במה לבחור. חולצת ספורט היא חולצה שהיא לא תמיד נוחה

קרא עוד »

הכול על כאבי גב תחתון

כולנו מכירים אנשים שתמיד מתלוננים על כאבי גב, אך כשזה מגיע אלינו באופן אישי, הדברים מרגישים אחרת. איך יכול להיות שגם אנחנו נכנסו לסטטיסטיקה ומה

קרא עוד »