להרגיע ילדים לפני ביקור אצל רופא שיניים

איך להרגיע ילדים לפני ביקור אצל רופא שיניים?

ילדים קטנים עד גיל 6 מפחדים מכל רופא, בעוד שאצל כל רופא אחר הפחד מתבטא בחשש, והרופא יכול לטפל ללא צורך בהרגעה, אבל אצל רופא השיניים זה פחד מוגבר, וכן קשה להתמודד זה. חשוב לדעת כי אי הליכה אל רופא השיניים בגיל צעיר, עלולה לגרום לבעיות חמורות בהמשך, לכן קיימת חשיבות רבה ללכת עם הילד לרופא השיניים, למרות הפחד הגדול. יש לדעת כי ילדים פוחדים מכל דבר שלא מוכר להם, לכן הם פוחדים מהרופא מפני שהוא אדם זר ולא מוכר, ולא משנה צבע החלוק שילבש, ואף הם פוחדים מהכיסא,  וכן מהמכשירים שבהם משתמש הרופא. ישנה חשיבות רבה להורים ליצור חוויה בריאה של הילד אצל רופא השיניים, משום שילד המפחד מרופא שיניים יגדל להיות מבוגר שמפחד מרופא שיניים, והוא עלול בשל הפחד להזניח את השיניים שלו, לכן לנו ההורים מוטלת החובה להרגיע את הילד לפני טיפול שיניים אז איך עושים את זה?

שיחה או היכרות עם רופא השיניים

הילד מפחד מהלא מוכר, במידה והוא יכיר את הרופא הפחד יהיה פחות משמעותי עבורו. יש ללכת עם הילד לרופא השיניים, ולהכיר לו את הרופא, לכן חשוב מאד לבחור ברופא קשוב ביותר, ובעל סבלנות רבה לילדים, ובעיקר מתמחה בטיפול בילדים. כיום עובדים רופאים שמתמחים בילדים, ויש להם שיטות טיפול מיוחדות ללא כאב כלל, אז שיחה מקדימה עם הילד, על אופן הטיפול תגרום לילד לחשוש פחות, קראו על טיפול שיניים לילדים בני 3.

  • שימוש בגז צחוק

שיטה זו בטיחותית מאד לטיפול בילדים, הפוחדים מרופא השניים או בטיפול בילדים בעלי מגבלות פיזיות. הטיפול נעשה על ידי מסכה המונחת על האף, והיא בטיחותית מאד. חשוב מאד, לפני הטיפול, לא לאכול ארוחה כבדה לפני ולא לשתות מוצרי חלב.

  • דמיון מודרך

שימוש בשיטת דמיון מודרך, על ידי הדמיון בנוגע למצב הנפשי של הילד, וכן ניתן לבצע טיפול זה לפני ההגעה אל רופא השיניים כדי להפחית חרדה.

במקרה שטיפולים אלו אינם עוזרים, חשוב מאד לפנות אל מטפל מקצועי לעזרה.

> קראו גם http://www.dr-anat.co.il/page-60/baby-teeth

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך להעלות את הבטחון העצמי?

איך להעלות את הבטחון העצמי?

כחלק מהמחויבות למסלול התואר שאתם עושים, עליכם לכתוב עבודת סמינריון מקיפה בנושא שבחרתם – ולהציג את תמצית הדברים שמצגת מקצועית שתועבר לעיני חבריכם לכיתה, נוסף

קרא עוד »