אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה – איך מתמודדים עם סיטואציה כזו

כל אדם יודע, שאחד הדברים שמגדירים אותו, אחד הדברים שמעניקים לנו משמעות בחיים, תכלית, זו היכולת שלנו לעבוד, להתפרנס בכבוד, לפרנס את המשפחה שלנו. אם אנחנו לא יכולים לעשות את זה, אזי שאנחנו בבעיה, לא רק מבחינה כלכלית גם מבחינות אחרות.

כך בדיוק מרגיש כל מי שמתמודד עם סיטואציה של אובדן כושר עבודה. סיטואציה בה אנחנו נאלצים להתמודד עם מצב, שאין לנו את היכולת לעבוד בתחום שלנו, במקצוע שלנו, בגלל נכות פיזית או נפשית. זה מצב מוכר לצערנו, שלא מעט אנשים חווים, בין אם זה בגלל מחלה, תאונה, פציעה, דברים שיכולים לקות במהלך העבודה או במהלך החיים האישיים.

על מנת להתמודד עם הריק הנפשי, אנחנו יכולים למצוא כלים טיפוליים שונים. בשביל להתמודד עם הנזק הכלכלי שנחווה כתוצאה מהסיטואציה החדשה בה אנחנו נמצאים, הרי שאנחנו יכולים להיעזר בכלים שמתייחסים לאובדן כושר עבודה. למשל, דרך תביעה של ביטוח לאומי או דרך תביעה של ביטוח פרטי, ביטוח חיים או לפנות אל עורך דין לתביעת אובדן כושר עבודה.

כיצד עושים את זה

כל אדם בוגר, משלם ביטוח לאומי, אחת המטרות של כך, זה לאפשר לנו במקרה הצורך ליהנות מקצבה חודשית אם נגיע לסיטואציה בה לא נוכל לעבוד. כך לא ניפול לנטל על בני המשפחה ונוכל לכלכל את עצמנו ואותם. כמו כן, אנשים רבים מחזיקים ברשותם ביטוח פרטי, בשביל ליהנות מאפשרויות כלכליות מגוונות ואיכותיות יותר.

על מנת לממש את האופציות השונות במקרה של אובדן כושר עבודה, יש להיעזר בעורך דין מנוסה שמתמחה בכך, והוא יכול לתבוע בשמנו את מה שמגיע לנו. כך שנוכל לקבל קצבה חודשית או פיצוי חד פעמי, עקב חוסר יכולתנו לעבוד במקצוע ובתפקיד שלנו.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »
טיפול בכף רגל סוכרתית

טיפול בכף רגל סוכרתית

דלקות בכף רגל סוכרתית, גורמות לעיתים קרובות לתחלואה, אשפוז וקטיעות חלילה. פצעים כרוניים או כאלה שטופלו בעבר, מביאים, לרוב, למספר חיידקים עצום, שיכולים להשפיע על

קרא עוד »