איך להעלות את הבטחון העצמי?

איך להעלות את הבטחון העצמי?

כחלק מהמחויבות למסלול התואר שאתם עושים, עליכם לכתוב עבודת סמינריון מקיפה בנושא שבחרתם – ולהציג את תמצית הדברים שמצגת מקצועית שתועבר לעיני חבריכם לכיתה, נוסף על סגל המרצים בחוג הנלמד. למרות אהבתכם הגדולה לנושא העבודה, אתם שוקלים לדחות את הצגת המצגת על אף ההשפעה הגורלית שתהיה על הציון הסופי של התואר.

אם הסיבה לדחייה נובעת אך ורק מתחושת בטחון עצמי נמוך, כיוון שבכל פעם שאתם נמצאים לבד מול קבוצה של אנשים אתם נתקפים חרדה – המאמר הבא הוא בדיוק עבורכם. ביטחון עצמי הוא אינדיבידואלי ומשקף את ההערכה הפנימית של כל אדם כלפי עצמו, כך שחוסר בטחון עצמי נובע למעשה מאי הערכה עצמית. 

הבשורה הטובה היא כי כל אחד יכול להעלות את הבטחון העצמי, כיצד ניתן לעשות זאת? כל הטיפים נמצאים בהמשך.

ההרגשה הפנימית משפיעה על המראה החיצוני

בטחון עצמי שלילי נובע מאי הערכה עצמית, כך שגם אנשים שלרוב אינם סובלים ממחסור בביטחון עצמי יכולים יום אחד להתעורר עם בטחון עצמי ירוד כתוצאה ממראה חיצוני לא טוב. לדוגמה בחורה שלא מצליחה לסדר את השיער שלה כמו שצריך בבוקר ("יום שיער רע"), תרגיש במהלך כל היום שהיא לא נראית טוב ובהתאם תרגיש כאילו כל הסובבים אותה מדברים על כך ומקניטים אותה בסתר.

כיוון שההרגשה הפנימית משפיעה על המראה החיצוני, המראה הלא מסודר של השיער הוא אינו הדבר הפוגע בהערכה העצמית – אלא מה שאותה בחורה משדרת לסביבה כתוצאה מההרגשה הפנימית שהיא חשה. לכן הערכה עצמית חיובית במקרה זה יכולה להשפיע רבות על המראה החיצוני, גם אם השיער לא מסתדר כמו שצריך.

> קראו על הישרדות כלכלית באתר tatmuda.com

תרגול מדיטציה להגברת ההערכה העצמית

בעזרת תרגול מדיטציה יומי, כל אחד יכול להעלות את הבטחון העצמי שלו ללא צורך בקבלת פירגון ומחמאות מאנשים אחרים. פעולה זו תחזק את הערך העצמי באמצעות מסרים הנשלחים אל התודעה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »
טיפול בכף רגל סוכרתית

טיפול בכף רגל סוכרתית

דלקות בכף רגל סוכרתית, גורמות לעיתים קרובות לתחלואה, אשפוז וקטיעות חלילה. פצעים כרוניים או כאלה שטופלו בעבר, מביאים, לרוב, למספר חיידקים עצום, שיכולים להשפיע על

קרא עוד »