תוספי תזונה למתאמנים

5 תוספי התזונה שמומלצים למתאמנים

ספורטאים מקצועיים ומתאמנים חובבים, צריכים להתאים את התפריט שלהם לאופי הפעילות שהם עושים וכן לתדירות. על מנת להימנע מפציעות ולקבל את כל המרכיבים הנדרשים, הרי שעליהם לקחת מעת לעת גם תוספי תזונה

אילו 5 תוספים יכולים לעזור לספורטאים?

קולגן

שימוש בתוסף קולגן לכאבי פרקים ומניעת פציעות ספורט הוא ניכר. ספורטאים רבים נאלצים להתמודד עם פציעות באזורים שונים וכאבי פרקים, כאלה שיכולים גם לפגוע בהם בזמן האימונים, התחרויות, להגביל את יכולת התנועה שלהם, ומעבר לכך, להשפיע על התפקוד שלהם גם אחרי שהם פורשים מפעילות ספורטיבית. קולגן יכול לעזור במניעת פציעות ובהתמודדות עם כאבים.

מגנזיום

אחד מתוספי התזונה החשובים ביותר לחיזוק השרירים וכן להתמודדות עם שרירים תפוסים. אפשר ליהנות ממנו גם בפירות, אך בשביל את הכמות הנכונה, רצוי לקחת תוסף תזונה.

אבקת חלבון

ספורטאים זקוקים לכמות חלבון גדולה, בין היתר בשביל למנוע פציעות ולחזק את מערכת השרירים. על מנת לא לצרוך אך ורק מזון עם חלבונים, מה שיכול לגרום להעלאה במשקל, הרי שמוטב גם לצרוך אבקת חלבון מהחי.

ויטמינים

אפשר לצרוך ויטמינים דרך פירות וירקות, אך לעיתים עדיף לצרוך גם דרך תוספים, וזאת בשביל לקבל אותם באופן מזוקק יותר, ישר. אפשר גם ליהנות ממולטי ויטמין, כלומר תוסף שמכיל מגוון רחב של ויטמינים.

חומצות אמינו

אחד הדברים החשובים ביותר לאדם בכלל ולספורטאים בפרט, לחיזוק מערכת השרירים. תוסף שיכול לספק את כל החומצות שהאדם צריך.

כיצד רוכשים תוספי תזונה בצורה נכונה?

אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מידע והרבה מאוד מקומות שמספקים תוספי תזונה. בכל זאת, לפני שממהרים לרכוש תוסף כזה או אחר, רצוי מאוד להתייעץ עם רופא ותזונאי מקצועי, שידע גם להסביר על תוספים באופן כללי וגם לספק מידע אילו תוספים אנחנו צריכים לקחת וכיצד הם יכולים לעזור לנו.

חשוב להדגיש, התוספים לא באים במקום תפריט מזון, אלא הם באים כמשהו נלווה, לעיתים בזמן האימון עצמו וכמובן, לפניו ואחריו. ספורטאים תחרותיים, יצטרכו לקחת יותר תוספים, בעיקר בתקופת האימונים וכן בתקופת ההתאוששות, בשביל לשמור על הגוף.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך להעלות את הבטחון העצמי?

איך להעלות את הבטחון העצמי?

כחלק מהמחויבות למסלול התואר שאתם עושים, עליכם לכתוב עבודת סמינריון מקיפה בנושא שבחרתם – ולהציג את תמצית הדברים שמצגת מקצועית שתועבר לעיני חבריכם לכיתה, נוסף

קרא עוד »