קרע במיניסקוס – הם גם אתם בסיכון לפציעה מסוג זה?

רבים מעוניינים לדעת מהו קרע במיניסקוס, מי עלול לסבול ממנו והאם גם הם משתייכים אל אותה קבוצת סיכון? במאמר זה תמצאו את התשובות על שאלות אלו. 

דגנרטיביות וטראומה – קרע במיניסקוס

אחד הקרעים הנפוצים אצל אנשים מגיל חמישים ומעלה או ליתר דיוק אצל אנשים שחווים את התבגרותה של הברך הוא קרע במיניסקוס. השכיחות של קרע זה עולה עם הגיל וכיום יותר מחמישים אחוזים של בני שבעים ומעלה סובלים מקרע מסוג זה. קרע זה נפוץ אצל אנשים אשר סובלים מאוסטיאוארתריטיס של הברך. חשוב לציין שיש גם צעירים הסובלים מקרע זה, אך הסיבה לקרע זה בגילאים צעירים יותר הוא לרוב משום פציעות ספורט, קרי, טראומה שנגרמה לברך.

סימנים לקרע במיניסקוס

תחושה של כאב חד ופתאומי בברך או כאב מתמשך בברך. קשיים ביישור של הברך ובהתאם קשיים בהליכה ונפיחות בברך, צריכים להוביל אתכם לאורתופד  וזאת על מנת לבחון האם אתם אכן סובלים ממצב של קרע במיניסקוס. חשוב לציין שלא כל מי שסובל מבעיה זו חווה כאבים ולכן רבים אינם מודעים לכך שהם סובלים מהבעיה עד אשר הם חווים כאב חד או מתמשך, נפיחות מאחורי הברך או סביבה וקושי בהליכה.

קבעו פגישת ייעוץ עם ד"ר ליאור לבר >>>

האם אתם בסיכון?

קרעים אלו יכולים להתרחש בגילאים צעירים יחסית כתוצאה מהשמנה, שכן עודף משקל גורם לעיתים להעמסה על המיניסקוס. קרע זה יכול להתרחש גם כתוצאה מטראומה בגילאי העשרה עד סביבות גילאי הארבעים. כלומר, פציעות מסוגים שונים, כמו למשל סיבוב בין השוק לירך כאשר הרגל נשארת על הקרקע והגוף מסתובב. ספורטאים רבים סובלים מפציעה זו. פציעות אלו אופייניות לגילאי 45 ומעלה ויש להם מאפיין דגנרטיבי, שעיקרו ירידה בשליטה של השרירים ודלדול המניסקוס. כלומר, קרע במיניסקוס יכול להיגרם כתוצאה מחבלה או כתוצאה מניוון ורובינו בסיכון לפציעה מסוג זה.

לסיכום, רוב האנשים בסיכון לפציעה מסוג זה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חולצות ספורט נשים

בקנייה של בגדי ספורט וחולצת ספורט בפרט, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתלבטים ומתחבטים רבות במה לבחור. חולצת ספורט היא חולצה שהיא לא תמיד נוחה

קרא עוד »

הכול על כאבי גב תחתון

כולנו מכירים אנשים שתמיד מתלוננים על כאבי גב, אך כשזה מגיע אלינו באופן אישי, הדברים מרגישים אחרת. איך יכול להיות שגם אנחנו נכנסו לסטטיסטיקה ומה

קרא עוד »