טיפול בדלקות פרקים בילדים

טיפול בדלקות פרקים בילדים

אחד מכל אלף ילדים בגיל הרך צפוי לחלות בדלקת פרקים בילדים אשר צפויה לפגוע בתפקוד שלו ובאורח חייו. נהוג לחשוב שזוהי מחלה שדווקא מאפיינת את בני הגיל השלישי אך היא גם מופיעה בקרב פעוטות וילדים בגיל הרך וברוב המוחלט של המקרים נעלמת אחרי גיל חמש. דלקות פרקים בילדים הינן מחלות אוטואימונית שמה שלמעשה קורה הוא שהגוף תוקף את עצמו והכאבים מופיעים באזור המפרקים.

מהם התסמינים לדלקת?

התסמינים לדלקת פרקים אצל ילדים –  Jia, הם רבים ויכולים להופיע כולם יחדיו או רק חלק מהם ולכן חשוב שגם אם יש חשד קטן לפנות לרופא ילדים או לראומטולוג ילדים בשביל לקבל אבחון מקצועי.

חלק מן התסמינים לדלקת הם חום, נוקשות של אזורי המפרקים בשעות הבוקר לאחר השינה, צליעה קלה וקושי בכתיבה, נפיחות באזור המפרקים וקושי בטווח תנועה מלא של המפרק. ראומטולוג ילדים יאבחן את הדלקת בהתאם לממצאי בדיקה קלינית ובהתאם לתלונות הכאבים והתסמינים של המטופל, כאשר בנוסף על מנת לאשר את המחלה ישלח המטופל לבדיקת דם ואף לצילום רנטגן כדי לראות את הדלקת בצילומים.

כיצד מטפלים בדלקת פרקים בילדים?

ישנם מגוון טיפולים לדלקת פרקים בילדים כאשר הטיפול יקבע על ידי ראומטולוג ילדים בהתאם לחומרת הדלקת כמובן. במידה ומדובר במקרה קל ייתכן ולא יינתן טיפול מיוחד אך במקרים אחרים בהם המטופל סובל מכאבים חזקים ייתכן והטיפול יכלול מתן של סטרואידים למטופל כאשר במקרים חמורים מאוד יינתנו טיפולים מדכאים למערכת החיסון. סל השיקולים של אופי הטיפול הוא רחב כאשר המטרה של הראומטולוג במהלך הטיפול היא כמובן להקל כמה שיותר על הילד ולגרום לכך שהוא יוכל לתפקד בצורה תקינה ללא כל הפרעה לאורח החיים שלו.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כדורי דיאטה

כדורי דיאטה – רזה זה יפה ובריא!

המשוואה המקובלת בעולמנו היא שרזה משמעו יפה. אנשים רזים נחשבים לפופולאריים יותר, נתפסים כבעלי ביטחון עצמי רב יותר והם נראים בעיני לא מעט אנשים כמצליחים

קרא עוד »
prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »