טיפול בציפורן חודרנית

טיפול בציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית מתרחשת כאשר הפינה או הקצה של ציפורן ברגליים מתעקלות וגדלות לכיוון העור שמסביב. זה עלול לגרום לכאב, אדמומיות ונפיחות. המצב שכיח מאוד אצל גברים ונשים כאחד. הבוהן הגדולה צפויה להיות מושפעת מכך.

טיפול בציפורן חודרנית – השריה במים חמים וסבון

השריית כף הרגל הפגועה, עשויה לסייע בהפחתת נפיחות ובהקלת כאב. אתם יכולים להשרות את כף הרגל במים חמים וסבון שלוש פעמים ביום למשך עד 20 דקות בכל פעם. סבון קסטיליה הוא אפשרות טובה. הוספת מלחי אפסום למים, עשויה להביא להקלה נוספת, אם לא חלה הקלה מומלץ להתייעץ עם ד"ר אנדי קרף מומחה בתחום.

השרו בחומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה עממית כמעט לכל דבר בימינו, כולל בטיפול בציפורניים חודרניות. הוא אמין, יש לו יכולות חיטוי, אנטי דלקתיות ומשכך כאבים, אם כי הראיות המדעיות מוגבלות במקרה הטוב.

כדי לנסות תרופה זו, הכינו אגן מים חמים בשילוב 1/4 כוס חומץ תפוחים. השרו את כף הרגל שנפגעה עד 20 דקות מדי יום. ייבש את כף הרגל היטב לאחר השרייה.

הסיבות הנפוצות לציפורניים חודרניות הן:

  • טראומה של ציפורן, כמו דקירת הבוהן
  • לבישת נעליים צמודות מדי
  • חיתוך קצר מידי לציפורניים
  • חיתוך ציפורניים בזווית

כדי למנוע זיהום, חשוב לטפל בציפורניים חודרניות ברגע שהן מתרחשות. מקרים קלים עשויים לדרוש טיפול קל בתרופות ביתיות. מקרים חמורים עשויים להזדקק להתערבות כירורגית.

מריחת משחה אנטיביוטית

שימוש במשחה או קרם אנטיביוטי ללא מרשם, יכול לקדם ריפוי ולעזור להפחית את הסיכון לזיהום. מרחו את המשחה על ציפורן הרגל הפגועה בהתאם להוראות היצרן, בדרך כלל עד שלוש פעמים ביום.

משחות אלה כוללות Neosporin, Polysporin, and Bactroban. הקפידו לחבוש את ציפורן הרגל לאחר המריחה, זה יסייע לה להבריא במהירות.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כדורי דיאטה

כדורי דיאטה – רזה זה יפה ובריא!

המשוואה המקובלת בעולמנו היא שרזה משמעו יפה. אנשים רזים נחשבים לפופולאריים יותר, נתפסים כבעלי ביטחון עצמי רב יותר והם נראים בעיני לא מעט אנשים כמצליחים

קרא עוד »
prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »