טיפול בציפורן חודרנית

טיפול בציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית מתרחשת כאשר הפינה או הקצה של ציפורן ברגליים מתעקלות וגדלות לכיוון העור שמסביב. זה עלול לגרום לכאב, אדמומיות ונפיחות. המצב שכיח מאוד אצל גברים ונשים כאחד. הבוהן הגדולה צפויה להיות מושפעת מכך.

טיפול בציפורן חודרנית – השריה במים חמים וסבון

השריית כף הרגל הפגועה, עשויה לסייע בהפחתת נפיחות ובהקלת כאב. אתם יכולים להשרות את כף הרגל במים חמים וסבון שלוש פעמים ביום למשך עד 20 דקות בכל פעם. סבון קסטיליה הוא אפשרות טובה. הוספת מלחי אפסום למים, עשויה להביא להקלה נוספת, אם לא חלה הקלה מומלץ להתייעץ עם ד"ר אנדי קרף מומחה בתחום.

השרו בחומץ תפוחים

חומץ תפוחים הוא תרופה עממית כמעט לכל דבר בימינו, כולל בטיפול בציפורניים חודרניות. הוא אמין, יש לו יכולות חיטוי, אנטי דלקתיות ומשכך כאבים, אם כי הראיות המדעיות מוגבלות במקרה הטוב.

כדי לנסות תרופה זו, הכינו אגן מים חמים בשילוב 1/4 כוס חומץ תפוחים. השרו את כף הרגל שנפגעה עד 20 דקות מדי יום. ייבש את כף הרגל היטב לאחר השרייה.

הסיבות הנפוצות לציפורניים חודרניות הן:

  • טראומה של ציפורן, כמו דקירת הבוהן
  • לבישת נעליים צמודות מדי
  • חיתוך קצר מידי לציפורניים
  • חיתוך ציפורניים בזווית

כדי למנוע זיהום, חשוב לטפל בציפורניים חודרניות ברגע שהן מתרחשות. מקרים קלים עשויים לדרוש טיפול קל בתרופות ביתיות. מקרים חמורים עשויים להזדקק להתערבות כירורגית.

מריחת משחה אנטיביוטית

שימוש במשחה או קרם אנטיביוטי ללא מרשם, יכול לקדם ריפוי ולעזור להפחית את הסיכון לזיהום. מרחו את המשחה על ציפורן הרגל הפגועה בהתאם להוראות היצרן, בדרך כלל עד שלוש פעמים ביום.

משחות אלה כוללות Neosporin, Polysporin, and Bactroban. הקפידו לחבוש את ציפורן הרגל לאחר המריחה, זה יסייע לה להבריא במהירות.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מטפלת סיעודית

מטפלת סיעודית

אף אחד לא רוצה להיות תלוי בזולתו. אין מי שרוצה להגיע למצב אשר בו הוא לא מסוגל לשרת את עצמו בעצמו הוא זקוק לסיוע מטפלות עקבי

קרא עוד »
באלאנס בורד

באלאנס בורד

בתחום הכושר יש אביזרים שונים שיכולים להועיל במידה רבה, ולאפשר לכל אחד להתקדם ולשפר את התרגול ואת האימון שלו. היות ואחת המטרות של האימון היא

קרא עוד »