אילו מזונות מכילים הכי הרבה סידן

מזונות שמכילים סידן

אחד המרכיבים החשובים ביותר לגוף האדם, הוא סידן. מדובר במרכיב מאוד חיוני מאחר והוא נאגר בעצמות שלנו ועוזר לנו לבנות אותם ולשמר את המבנה שלהם. אם אנחנו נמצאים במצב של מחסור בסידן, מה שמכונה גם בריחת סידן, דבר שיכול להתרחש בסיטואציות ובגילאים שונים, אזי שהנזק לעצמות ולגוף יכול להיות משמעותי, ובא לידי ביטוי בצורות שונות, בין אם זה פגיעה פיזית ופגיעה במערכות פנימיות. 

הגוף שלנו צורך סידן דרך שני מקורות עיקריים. דרך סידן שנאגר אצלנו בגוף, בעצמות כאמור, ודרך מזונות חיצוניים. ברגע שאנחנו לא צורכים מספיק מזון עם סידן, באופן טבעי גם המאגרים שלנו מתדלדלים. לכן, זה חיוני מאוד לצרוך מזון עם סידן כל הזמן, מגיל צעיר, מה שיעזור לנו גם להתפתח נכון וגם לאגור מספיק סידן שישמש אותנו בעתיד. מעבר לכך, צריכת מזון דרך מקורות חיצוניים, יספק לנו מרכיבים נוספים שקיימים במזון. 

צריך להדגיש, עם הגיל, ככל שמתבגרים, המאגרים שלנו מתדלדלים, אנחנו מאבדים סידן דרך זיעה, דרך תאי העור והפסולת שהגוף מייצר. בפרט זה נכון בקרב נשים. לכן, חשוב כל הזמן לצרוך כמויות סידן גבוהות ורלוונטיות לגוף שלנו. 

בעזרת אילו מזונות אנחנו יכולים לצרוך סידן

ידוע שסידן נמצא במוצרי חלב. בין אם זה החלב עצמו ובין אם זה גבינות או מוצרי חלב אחרים. מי שאיננו צורך חלב מסיבות אידיאולוגיות או אחרות, יכול לצרוך סידן דרך דגים מסוימים, שומשום (טחינה, חלבה), אגוזים, ירקות ועלים ירוקים. 

באופן כללי, מוטב לגוון ולא לצרוך סידן רק דרך חלב או דרך ירקות. כמו כן, ידוע שלמוצרי חלב יש השפעות מסוימות על הגוף אשר אינן בהכרח חיוביות, לכן מומלץ לא להסתפק רק במקור זה או לצורך מוצרי חלב בכמויות גדולות. 

מי שמתמודד עם כמויות נמוכות של סידן, יכול גם להיעזר בתוספים חיצוניים שאפשר לרכוש באתר פארמה סייל. ניתן להשתמש בטבליות או מוצרים אחרים שיספקו את כמות הסידן הנדרשת. שוב הכל על פי הצורך ועל פי היכולות. זה לא בא על חשבון מזון, אך זה בהחלט יכול להועיל. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תדאגו לטיפול הסרת קעקועים לא חודרני וללא צלקות
פעמים רבות שואלים אותנו האם ניתן להסיר קעקועים ללא ניתוח וללא צלקות לאחר המעשה? על מנת לשבור מיתוסים...
קרא עוד »
דצמ 29, 2019
חנות ספורט דיגיטלית או פיזית?
רכישת ציוד ספורט הנה חיונית לביצוע אימונים אישיים. בין אם אתם מתאמנים בבית, בגינה, במושב, בעיר או...
קרא עוד »
דצמ 30, 2019
הבזקים בעיניים, כך הם מרגישים בפועל
הבזקים בעיניים, הידועים גם כהבזקי אור, הם תופעה חזותית המאופיינת בתפיסה של התפרצויות אור קצרות או...
קרא עוד »
יונ 27, 2023