אילו מזונות מכילים הכי הרבה סידן

מזונות שמכילים סידן

אחד המרכיבים החשובים ביותר לגוף האדם, הוא סידן. מדובר במרכיב מאוד חיוני מאחר והוא נאגר בעצמות שלנו ועוזר לנו לבנות אותם ולשמר את המבנה שלהם. אם אנחנו נמצאים במצב של מחסור בסידן, מה שמכונה גם בריחת סידן, דבר שיכול להתרחש בסיטואציות ובגילאים שונים, אזי שהנזק לעצמות ולגוף יכול להיות משמעותי, ובא לידי ביטוי בצורות שונות, בין אם זה פגיעה פיזית ופגיעה במערכות פנימיות. 

הגוף שלנו צורך סידן דרך שני מקורות עיקריים. דרך סידן שנאגר אצלנו בגוף, בעצמות כאמור, ודרך מזונות חיצוניים. ברגע שאנחנו לא צורכים מספיק מזון עם סידן, באופן טבעי גם המאגרים שלנו מתדלדלים. לכן, זה חיוני מאוד לצרוך מזון עם סידן כל הזמן, מגיל צעיר, מה שיעזור לנו גם להתפתח נכון וגם לאגור מספיק סידן שישמש אותנו בעתיד. מעבר לכך, צריכת מזון דרך מקורות חיצוניים, יספק לנו מרכיבים נוספים שקיימים במזון. 

צריך להדגיש, עם הגיל, ככל שמתבגרים, המאגרים שלנו מתדלדלים, אנחנו מאבדים סידן דרך זיעה, דרך תאי העור והפסולת שהגוף מייצר. בפרט זה נכון בקרב נשים. לכן, חשוב כל הזמן לצרוך כמויות סידן גבוהות ורלוונטיות לגוף שלנו. 

בעזרת אילו מזונות אנחנו יכולים לצרוך סידן

ידוע שסידן נמצא במוצרי חלב. בין אם זה החלב עצמו ובין אם זה גבינות או מוצרי חלב אחרים. מי שאיננו צורך חלב מסיבות אידיאולוגיות או אחרות, יכול לצרוך סידן דרך דגים מסוימים, שומשום (טחינה, חלבה), אגוזים, ירקות ועלים ירוקים. 

באופן כללי, מוטב לגוון ולא לצרוך סידן רק דרך חלב או דרך ירקות. כמו כן, ידוע שלמוצרי חלב יש השפעות מסוימות על הגוף אשר אינן בהכרח חיוביות, לכן מומלץ לא להסתפק רק במקור זה או לצורך מוצרי חלב בכמויות גדולות. 

מי שמתמודד עם כמויות נמוכות של סידן, יכול גם להיעזר בתוספים חיצוניים שאפשר לרכוש באתר פארמה סייל. ניתן להשתמש בטבליות או מוצרים אחרים שיספקו את כמות הסידן הנדרשת. שוב הכל על פי הצורך ועל פי היכולות. זה לא בא על חשבון מזון, אך זה בהחלט יכול להועיל. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ביטוח אחריות מקצועית למאמני כושר
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות עד כמה גדלה המודעות לספורט, תזונה ואורח חיים בריא. אנחנו מבינים כמה...
קרא עוד »
אוק 22, 2022
שיקולים חיוניים לבחירת מוצרי טיפוח ושיקום שיער
היציאה למסע כדי למצוא את מוצרי הטיפוח והשיקום הנכונים לשיער יכולה להיות מורכבת כמו שהיא אישית. עם...
קרא עוד »
מרץ 25, 2024
הסרת קעקועים – גם אתם יכולים
להיפטר מהקעקוע שעל גופכם יש לכם קעקוע ואתם רוצים להיפטר ממנו? לא משנה מה הסיבה, כיום בזכות טכנולוגיה...
קרא עוד »
אוק 01, 2020