שיעורי יוגה - בפרטי או בקבוצה

שיעורי יוגה – בפרטי או בקבוצה

שיעורי יוגה או באופן כללי שיעורי התעמלות, הם שיעורים אשר נמסרים שפורמטים שונים. יש את הרוב המוחלט של השיעורים אשר אלו נמסרים בצורה קבוצתית כאשר קבוצה גדולה של מתעמלים נמצאים יחד ומקבלים את ההדרכה של המורה. מנגד ישנה האפשרות של לימודים פרטניים אשר אלו נמסרים לתלמיד באופן יחידני של אחד על אחד. כלומר התלמיד נהנה משיעור הפרטי ארש נמסר לו באופן אישי וכך הוא מעמל בצורה הכי מתאימה עבורו.

רבים תוהים האם אכן כדאי להם ללכת על שיעורים פרטניים או שמא עדיף להם ללכת על שיעורים קבוצתיים.

אנחנו כאן על מנת לנסות לפשט את הדברים ולנסות להסביר מה באמת יהיה טוב יותר. האם הלמידה הקבוצתית או שמא הלמידה הפרטנית עם מורה פרטי.

למידה קבוצתית – טוב או לא טוב?

ראשית ננסה לברר ולבדוק האם הלמידה הקבוצתית היא טובה או לא. אז האמת היא שכאשר הלמידה היא קבוצתית, הרי שישנה אווירה של עשייה, רצון להצליח בביצוע התרגילים ותחושה חזקה הרבה יותר של ספורט ושל תרגול. מצד שני, תמיד כאשר התרגילים נמסרים לקבוצה, הרי שיהיו כאלה אשר יתקשו בביצוע התרגילים והם יזדקקו להסברים נוספים, לתשומת לב של המורה שברוב המקרים יצטרך לחלוק אותה מתוך הזמן השייך לקבוצה כולה. מה שאומר, זמן רב שילך לאיבוד בגלל ההשקעה בתלמידים המתקשים. מלבד זאת התרגילים של השיעור הקבוצתי תמיד יהיו מותאמים לכלל הקבוצה כאשר לא לכל אחד הם יהיו מותאמים וממוקדים באופן ספציפי ומדויק.

למידה פרטנית – טוב או לא טוב?

אז ברור כי החסרונות שיש בלמידה הקבוצתית, לא יהיו בלמידה הפרטנית. הלמידה הפרטנית מעניקה לתלמיד את כל תשומת הלב וכל תרגיל יתאים בדיוק לצרכים שלו כמו גם לרמה הספורטיבית והיכולות שיש לו. הוא יוכל ליהנות מתרגילים אשר יהוו מענה מדויק ומושלם לצרכים ולמטרות שלו והודות לכך הוא יוכל להפיק את מלוא התועלת משיעורי היוגה.

חשוב לזכור כי שיעור פרטני תמיד יהיה יקר יותר משיעור קבוצתי כי המורה צריך להרוויח את הסכום השעתי שלו. אך רבים מעדיפים ללכת על האופציה היקרה אך האיכותית יותר.

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טיפול פסיכולוגי דינמי

מהו טיפול פסיכולוגי דינמי

טיפול פסיכולוגי דינמי מתמקד ברגשות מטרידים הנובעים מאירועים כואבים מודחקים או בלתי פתורים. המטרה היא לספק תובנות לגבי מקור הרגשות המעכבים את התפקוד הבריא. מי

קרא עוד »
טיפים לבחירת קוסמטיקאית במרכז

טיפים לבחירת קוסמטיקאית במרכז

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של קוסמטיקאיות, לכן חשוב לבחור היטב את הקוסמטיקאית המתאימה ביותר לצרכים שלכם. חשוב לבחור בקוסמטיקאית מוכרת וידועה,

קרא עוד »