שיעורי יוגה - למי זה אסור?

שיעורי יוגה – למי זה אסור?

גם נשים בהריון, גם נשים מניקות, גם אמהות טריות לתינוקות קטנים, גם ילדים, כולם מוזמנים אל סטודיו ליוגה ברחובות. כולם יכולים לתרגל יוגה בכל גיל ובכל שלב בחיים.

יש רשימה ענקית של דברים שאנחנו יכולים ללמוד מתרגול יוגה. למעשה, יש כמה רשימות של טכניקות והשקפות. אלה נקראים סוטרות היוגה, והם הועברו על ידי פטנג'אלי, הודפסו ופורסמו בפורמט ספרים בכל מקום.

אמון

תנוחות גופניות משפרות את הביטחון העצמי שלנו ובתורו את היכולת שלנו לסמוך על עצמנו, מבפנים ומבחוץ. בניית ההבנה שאתה למעשה חזק מספיק כדי להחזיק צורות ספציפיות לפרקי זמן ארוכים אינה רק פיזית; זה הופך להיות די פנימי, והצמיחה הזו יכולה לעזור לך לפתח מידה עצומה של אמון ביכולות שלך מחוץ למזרן.

 

הקשבה

כעבור זמן מה של תרגול יוגה אנו לומדים כיצד להקשיב לגופנו ולמנוע פציעה, או לעזור בריפוי. היכרות עם גופך היא אחד היתרונות הגדולים ביותר של תרגול יוגה לטווח הארוך. יותר מזה, היוגה מטפחת אותך להקשיב בקשב רב לכל ההודעות שהגוף שולח לך כדי שלא תיפגע.

נשימה

נשימה ברגעים מאתגרים יכולה להיות חסד מציל! ולא רק כשאתה עושה תנוחת לוטוס מלאה עם ירכיים צמודות! רק נשימה מאפשרת לנו להתמודד עם שיחות מביכות עם בני משפחה, אינטראקציות בחניונים, בחינות, אירועי דיבור בציבור, ואפילו

התגברות על אתגרים

שמתם לב באיזו תדירות מופיע החלק הקשה ביותר בשיעור יוגה בכלל? היוגה מלמדת אותנו שלעתים קרובות החלק הקשה ביותר הוא צעד ראשון. אבל אנחנו עושים את זה, מכיוון שאנחנו מבינים את היתרונות שיש להשיג. הצעד הראשון לעבר משהו שאתה באמת רוצה או צריך בחיים הוא צעד בדרך לאושר והצלחה.

סיפוק

יוגה במתחם רפאל סנטר עוזרת לנו למצוא אושר עם מה שיש לנו במקום להיצמד לאידיאל, או לתפוס כל הזמן משהו שאולי לא נועד להיות. לקחת צעד אחורה, להסתכל על מה שיש לך ולהבין שאתה מסתפק בזה יכול לשנות את כל המיקוד בחייך ולהוביל אותך לקיום יום-יומי מהנה יותר.

היוגה מלמדת אותנו לסלוח לעצמנו ולאחרים. זה לא הופך את הפעולות של אף אחד לנכונות יותר; זה פשוט משחרר כל אחד מאיתנו מכל טינה או כעס על משהו שלא ניתן לשנות. אנו לומדים מזה, סולחים לו וממשיכים הלאה. סליחה לא משנה את העבר – אך היא בהחלט משנה את העתיד.

קבלה

אנחנו לא מושלמים,  אף אחד לא מושלם. למעשה, זה לגמרי בסדר להיכשל, ליפול ולמעד. כולנו לומדים ותרגול היוגה שלנו הוא דרך נפלאה להישאר בהלך הרוח הזה ולהמשיך.

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כדורי דיאטה

כדורי דיאטה – רזה זה יפה ובריא!

המשוואה המקובלת בעולמנו היא שרזה משמעו יפה. אנשים רזים נחשבים לפופולאריים יותר, נתפסים כבעלי ביטחון עצמי רב יותר והם נראים בעיני לא מעט אנשים כמצליחים

קרא עוד »
prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »