התמכרות לקנאביס – האם קנאביס באמת לא ממכר?

התמכרות לקנאביס

זה נכון שצמח הקנאביס אינו ממכר ברמה הפיזית כמו סמים קשים, אבל אנשים מסוימים עדיין עשויים לגלות פוטנציאל התמכרותי לשימוש בצמח הזה. מתעוררים בכל בוקר ומגלגלים ג'וינט ביחד עם הקפה? לא יכולים לצאת מהבית בלי פרח קנאביס בכיסכם? ייתכן שאתם בסיכון להתמכר לשימוש בצמח.

צמח הקנאביס הוא צמח כה עתיק, עד כדי כך שיש מאמינים שקיימים אזכורים בתנ"ך לגביו (הסנה הבוער). ובכל זאת, השימוש המודרני בצמח הקנאביס כנראה לא דומה לאותה התגלות אלוהית, שמשה חווה בהר סיני. כיום צמח הקנאביס נצרך בצורות שונות, תוך שאנשים לעיתים שוכחים כי מדובר עדיין בסם. אמנם סם קל, אבל עדיין קיים בו פוטנציאל התמכרותי מסוים.

קשיים נפשיים: איך אדע אם אני בפוטנציאל להתמכר?

נכון, ההתמכרות שחווים אנשים לצמח הקנאביס היא לא התמכרות פיזית קשה, זאת בשונה מהתמכרויות לסמים קשים כמו הרואין. אצל רבים התמכרות לקנאביס תהיה בדרך כלל התמכרות רגשית ומנטלית. כשאנשים בטוחים בכך שלצמח הקנאביס לא אפשרי להתמכר, למעשה יש בידיהם טעות.

צמח הקנאביס עשוי להיות ממכר עבור אנשים שסובלים מלכתחילה מקשיים רגשיים ונפשיים שונים. אם המשתמש בצמח הקנאביס מגיע עם רקע של מחלות נפשיות בשושלת המשפחתית, הוא עשוי לפתח התמכרות לקנאביס וחומרים אחרים שמסייעים בשיפור מצב הרוח.

עד כמה אתם מחויבים לשגרה יומית תועלתנית ומניבה?

אנשים שמכורים לקנאביס, בדרך כלל יחוו פגיעה כזו או אחרת בשגרת היום שלהם. בעוד שחלק גדול מהמשתמשים בצמח יוכלו לנהל שגרת חיים מועילה ומניבה, חלק אחר מהמשתמשים בצמח יחוו קשיים להתחייב למערכות יחסים, לעבודה ארוכת טווח ולתחומי אחריויות אחרים.

אם אתם מרגישים שהעישון הפך לשגרת יומכם, תשאלו את עצמכם: עד כמה החיים שלכם מלאים? אנחנו לא מדברים על אושר, אלא על יציקת תוכן בחייכם. ככל שתואילו ליצוק תוכן יותר משמעותי בשגרה השבועית שלכם, ככה תוכלו להתנתק מהג'וינט.

מי עוד עשוי להיות תחת סיכון להתמכר לקנאביס?

אנשים שעשויים להיות תחת סיכון להתמכר לקנאביס, עשויים להגיע מרקע של חינוך מתירני במיוחד. כמו כן, מכורים לקנאביס עשויים להגיע מבתים שבהם שימוש בקנאביס היה מנהג קבוע שבשגרה. ובאותה נשימה, חשוב גם להזכיר שצמח הקנאביס יכול לחולל פלאים אצל אנשים, אם משתמשים בו בצורה מבוקרת ומפוקחת. בסופו של דבר, בחיים האלו זה הכול שאלה של מינון ואיזון. אם אתם משתמשים בצמח הקנאביס ומרגישים שהוא מועיל לכם, אשריכם. יחד עם זאת, הקפידו ליצוק לחייכם תוכן נוסף מלבד שימוש בצמח.

למידע נוסף אודות טיפול בהתמכרויות ניתן לגלוש לאתר האינטרנט בקישור הזה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם כל אחד מתאים לניתוח אף רחב? הנה הפרמטרים
ניתוחי אף אלו ניתוחים שיש להם פופולאריות רבה בתחום הרפואה האסתטית. הנימוק לכך הוא העובדה שלאף יש...
קרא עוד »
אוג 31, 2020
תרופה חדשנית לאוטיזם – האם אפשר להאמין לזה?
אז לא, אין תרופה לאוטיזם למרבה הצער. אוטיזם הוא לא מחלה, ואין אפשרות לרפא אותה. מה שכן אפשרי, וזה מוכח,...
קרא עוד »
פבר 19, 2020
היתרונות של פילאטיס
שמעתם על אימוני פילאטיס? מתעניינים לגבי התחום הזה? רוצים להבין למה אנשים כל כך אוהבים את אימוני...
קרא עוד »
מרץ 01, 2022