הבזקים בעיניים, כך הם מרגישים בפועל

הבזקים בעיניים, הידועים גם כהבזקי אור, הם תופעה חזותית המאופיינת בתפיסה של התפרצויות אור קצרות או אורות מהבהבים בשדה הראייה. בעוד שהבזקים מזדמנים עשויים להיות נורמליים, הבזקים מתמשכים או פתאומיים יכולים להוות סיבה לדאגה ועשויים להצביע על בעיה. במאמר זה נאפשר לך להבין את התופעה החזותית הזו ולקבל החלטות מושכלות בנוגע לבריאות העין שלך.

גורמים להבזקי עיניים:

ניתוק זגוגית אחורית (PVD): הבזקי אור מקושרים בדרך כלל ל-PVD, תהליך טבעי הקשור לגיל שבו הג'ל הזגוגי בתוך העין נפרד מהרשתית. כאשר הזגוגית מתרחקת, היא יכולה לעורר את הרשתית, מה שמוביל לתפיסה של הבזקים.

ניתוק או קרע ברשתית: קרע או ניתוק ברשתית מתרחשים כאשר הרשתית, הרקמה הרגישה לאור המצפה את החלק האחורי של העין, מופרדת מהשכבות הבסיסיות שלה, קבלו מידע מקצועי באתר של ד"ר גלעד רבינא. הבזקי אור עשויים ללוות תנאים אלה, המתוארים לעתים קרובות כפתאומיים, בהירים וחוזרים בטבע. אם אתה חווה הבזקים חדשים או מתמשכים יחד עם תסמינים אחרים כמו צפים בראייתך, פנה לטיפול רפואי מיידי.

מיגרנה הילה: חלק מהאנשים החווים מיגרנות עלולים להיתקל גם בהפרעות ראייה, המכונה הילה מיגרנה, שיכולות לכלול הבזקי אור. הבזקים אלו עשויים להופיע כדוגמת מנצנץ, זיגזג או אורות מהבהבים, ובדרך כלל בעקבותיהם כאב ראש.

טראומה או פציעה בעיניים: טראומה ישירה לעין או לראש עלולה להוביל להבזקי אור כתוצאה מגירוי מכני או נזק לרשתית.

מתי לפנות לטיפול רפואי:

בעוד שהבזקי אור מזדמנים וקצרים עשויים שלא להוות סיבה לדאגה, חיוני להיות מודע למצבים הבאים שבהם יש צורך בטיפול רפואי מיידי:

הופעה פתאומית: אם אתה חווה הופעה פתאומית של הבזקי אור, במיוחד בשילוב עם תסמינים אחרים כגון עלייה משמעותית בכמות הצפים בראייתך, או אובדן ראייה, זה עשוי להעיד על קרע או ניתוק ברשתית , המצריך הערכה רפואית דחופה.

תסמינים חמורים או מחמירים: אם הבזקי האור שלך מלווים בכאבי ראש עזים, כאבי עיניים או תסמינים נוגעים אחרים, חיוני לפנות לטיפול רפואי מיידי כדי לקבוע את הסיבה הבסיסית ולקבל טיפול מתאים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נעלי כלה נוחות – האם הנוחות חשובה לכן?
רוצות לדעת שאתן עושות את המיטב על מנת לשלב בין נוחות להופעה חיצונית מרשימה ומיוחדת בחתונה שלכן? בחרו...
קרא עוד »
דצמ 13, 2021
prp ברך
אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת...
קרא עוד »
פבר 28, 2021
חשיפת המשמעות של יועצי בטיחות ואינסטלציה
בעולם שבו החשיבות של יועצי בטיחות ואינסטלציה נותרת לעתים קרובות אפופה במסתורין, הרשו לי להיות המדריך...
קרא עוד »
נוב 23, 2023