איש הברזל: כך תתכוננו למרוץ הקשה ביותר

איש הברזל

מרוץ איש הברזל נחשב למרוץ הקשה בעולם – 180 ק"מ של אופניים, 2 קילומטר של שחייה וחצי ריצת מרתון. משום כך, איגדנו בעבורכם את מיטב ההמלצות לצורך הכנה למרוץ מאתגר וקשה במיוחד.

איש הברזל: כיצד להתכונן?

מדי שנה יוצאים מגבולות ישראל מאות ספורטאים אשר לכולם חלום אחד – להפוך לאיש הברזל. מדובר במסלול הקשה בעולם והיוקרתי שבהם, וזאת לאור העובדה כי מדובר במרוץ אשר דורש לא רק כושר פיזי אלא גם כושר מנטאלי. במרוץ משתתפים למעלה מ 35 אלף ספורטאים מכל העולם, כאשר רק שליש מהם יכולים ומסוגלים להגיע לקו הסיום. משום כך, אם אתם מעוניינים להירשם למרוץ דעו מראש כי מדובר בהכנה אשר דורשת זמן, מאמץ וכן מחויבות מלאה – חודשיים רבים לפני המרוץ. אלמנט חשוב אשר יבטיח את ההצלחה שלכם הוא רכישה של נעל ספורט עמידה, אופניים, קסדה, בגד ים, חליפת שחייה וכן תיק אשר מלא בציוד הכרחי אשר כולל בקבוקי מים, שעון דופק, חטיפי אנרגיה, בגדי החלפה, קרם הגנה ועוד. בנוסף, מומלץ ליצור קשר עם מאמן בכיר אשר ידע להתאים בעבורכם תפריט אימונים בהתאם למצב הגופני הנוכחי שלכם וכן תפריט תזונתי אשר מבוסס על מזונות עשירים בוויטמינים, סידן וברזל אשר נועדו להכין את הגוף לקראת מרוץ סיזיפי וקשה

קבוצות ייעודיות לצורך אימונים לאיש הברזל

בשנים האחרונות החלו להקים בישראל לא מעט קבוצות אשר מתמחות בהכנה מנטאלית ופיזית למרוץ, ולכן אם אתם מתחילים להתכונן מומלץ לבדוק ברשת וכן בקבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות אודות קבוצות של ישראלים אשר מתכוננים יחדיו למרוץ. ככל שתהיו מוכנים יותר הן מבחינה פיזית והן מבחינת האימונים הנדרשים מכם, כך תוכלו להבטיח את ההצלחה של המרוץ על הצד הטוב ביותר. עם זאת, ההכנה צריכה להתבצע לפחות כשנה לפני המרוץ (בעבור מי אשר מגיע בפעם הראשונה) ועם שימת דגש על תוכנית אימונים קבועה אשר מבוססת על כלל ההכנות אשר מתבססות על ידע מקצועי מצד המאמן שלכם וכן קריאה של מדריכים מקיפים אותם כתבו ישראלים אשר השלימו בהצלחה את המרוץ הקשה אך היוקרתי ביותר בעולם הספורט של ימינו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יתרונות מרכזיים של אימון בסטודיו לאיגרוף
בחירה בפעילות הכושר הנכונה יכולה לעשות את כל ההבדל ברווחה הפיזית והנפשית שלך. איגרוף, שנראה לעתים...
קרא עוד »
אפר 15, 2024
ספורט בימי קורונה: כיצד נשארים מעודכנים בנוגע להנחיות?
בעקבות התפרצות נגיף קורונה בישראל, יש לא מעט הנחיות לציבור. בליל הסדר כמו גם ביום העצמאות, הוטל סגר...
קרא עוד »
מאי 03, 2020
השתלת שיער בטורקיה מחיר
השתלת שיער בטורקיה מחיר – מהווה את אחד מביטויי החיפוש הנפוצים והפופולאריים ביותר בגוגל. היום כולם...
קרא עוד »
אוק 19, 2020