תופעות נפשיות כתוצאה משימוש בסמים

תופעות נפשיות כתוצאה משימוש בסמים

שימוש בסמים, קלים או קשים, יכול לייצר הרבה מאוד תופעות שליליות בקרב המשתמשים. הרבה פעמים נהוג לדבר על תופעת ההתמכרות, אובדן השליטה וכן תופעות בריאותיות שונות שהשימוש יוצר כמו התקף פסיכוטי ממריחואנה. במקרים רבים, הדיון גם נערך סביב נקודות של פגיעה בחיים האישיים, חיים מקצועיים, והתדרדרות לחיי פשע במובנים כאלה ואחרים.

אך יש נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון כאשר מתייחסים לשימוש בסמים והיא פגיעה נפשית שנוצרת עקב כך. תופעות נפשיות הן דבר ידוע בעת שימוש בסמים ולא מעט משתמשים ברמות שונות, מוצאים את עצמם נאלצים לעבור טיפולים פסיכיאטריים ברמות שונות, כולל אשפוזים בבתי חולים פסיכיאטריים למשך תקופות משתנות.

הסיבות לכך ששימוש בסמים מביא לתופעות נפשיות שונות כגון טראומה, נובע מהעובדה שהחומרים שיש בסמים, משנים את תפיסת המציאות, וגורמים למשתמש להתייחס אחרת לעצמם ולסביבה. כך למשל, שימוש בסמים יכול להגביר חרדות, פחדים, לייצר פרנויות, לעורר תחושות של זעם ואלימות ועוד. אם צורכים כמות גדולה של סמים, אז באופן טבעי גם התופעות הופכות להיות הרבה יותר משמעותיות.

כיצד ניתן להימנע מכך

באופן טבעי, בשביל להימנע מתופעות נפשיות יש להימנע משימוש בסמים. חשוב להדגיש, זה לא נכון לחשוב שרק סמים קשים או סמים שנחשבים פסיכודאליים, יכולים לייצר תופעות מסוג זה. גם סמים קלים לכאורה, עלולים לייצר תחושות כאלו, בוודאי אם מדובר בכמות גדולה, עצומה של שימוש בסמים.

אנשים שצורכים הרבה סמים, לעיתים לא שמים לב לכך או לא מייחסים לזה חשיבות, אך הסביבה יכולה להבחין בכך בקלות, בוודאי בכל מה שקשור לשינוי תפיסת המציאות, היחס לסביבה והאופן בו המשתמש תופס את עצמו ואת מקומו בחברה. לכן מוטב להימנע משימוש ואם חשים תופעות כאלה, יש לטפל בהן באופן מיידי.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

השתלות שיער בטורקיה

השתלות שיער בטורקיה

השתלות שיער מיועדות למי שחש אובדן בשיער שלו, נשירה או חווה קרחות במפרצים ובפריזורות. החדשות הטובות פחות הן שלא כל אחד מתאים להשתלה ועל כן

קרא עוד »