תופעות נפשיות כתוצאה משימוש בסמים

תופעות נפשיות כתוצאה משימוש בסמים

שימוש בסמים, קלים או קשים, יכול לייצר הרבה מאוד תופעות שליליות בקרב המשתמשים. הרבה פעמים נהוג לדבר על תופעת ההתמכרות, אובדן השליטה וכן תופעות בריאותיות שונות שהשימוש יוצר כמו התקף פסיכוטי ממריחואנה. במקרים רבים, הדיון גם נערך סביב נקודות של פגיעה בחיים האישיים, חיים מקצועיים, והתדרדרות לחיי פשע במובנים כאלה ואחרים.

אך יש נקודה נוספת שצריך לקחת בחשבון כאשר מתייחסים לשימוש בסמים והיא פגיעה נפשית שנוצרת עקב כך. תופעות נפשיות הן דבר ידוע בעת שימוש בסמים ולא מעט משתמשים ברמות שונות, מוצאים את עצמם נאלצים לעבור טיפולים פסיכיאטריים ברמות שונות, כולל אשפוזים בבתי חולים פסיכיאטריים למשך תקופות משתנות.

הסיבות לכך ששימוש בסמים מביא לתופעות נפשיות שונות כגון טראומה, נובע מהעובדה שהחומרים שיש בסמים, משנים את תפיסת המציאות, וגורמים למשתמש להתייחס אחרת לעצמם ולסביבה. כך למשל, שימוש בסמים יכול להגביר חרדות, פחדים, לייצר פרנויות, לעורר תחושות של זעם ואלימות ועוד. אם צורכים כמות גדולה של סמים, אז באופן טבעי גם התופעות הופכות להיות הרבה יותר משמעותיות.

כיצד ניתן להימנע מכך

באופן טבעי, בשביל להימנע מתופעות נפשיות יש להימנע משימוש בסמים. חשוב להדגיש, זה לא נכון לחשוב שרק סמים קשים או סמים שנחשבים פסיכודאליים, יכולים לייצר תופעות מסוג זה. גם סמים קלים לכאורה, עלולים לייצר תחושות כאלו, בוודאי אם מדובר בכמות גדולה, עצומה של שימוש בסמים.

אנשים שצורכים הרבה סמים, לעיתים לא שמים לב לכך או לא מייחסים לזה חשיבות, אך הסביבה יכולה להבחין בכך בקלות, בוודאי בכל מה שקשור לשינוי תפיסת המציאות, היחס לסביבה והאופן בו המשתמש תופס את עצמו ואת מקומו בחברה. לכן מוטב להימנע משימוש ואם חשים תופעות כאלה, יש לטפל בהן באופן מיידי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרון מוכח לעש המזון – יש כזה
כיום ישנו פתרון מוכח לעש המזון. מדבור על מלכודות דבק שניתן לקפל לצורת פירמידה, שם מוצא העש כביכול...
קרא עוד »
יול 20, 2021
4 טיפים לבחירת קסדת אופניים
בעולם של היום, אי אפשר להפריז בחשיבות הבטיחות, במיוחד כשמדובר בפעילויות כמו רכיבה על אופניים. כרוכבים...
קרא עוד »
ספט 10, 2023
האם חשוב לצרוך סוג אבקת חלבון קבועה או שניתן לגוון
אם אתם מתאמנים באופן קבוע בכל סוג של אימון באשר הוא, חשוב מאוד שתדעו שלאחר אימון יש להעניק לשרירים...
קרא עוד »
נוב 17, 2020