הפלה פרטית

הפלה פרטית

נשים בוחרות להפסיק הריון מסיבות רבות ושונות ולעתים מעדיפות לעבור את התהליך באופן פרטי.

כל אחת יכולה להפיל?

כל אישה המעוניינת להפסיק את הריונה צריכה על פי חוק לעבור ועדה שתאשר את הפסקת ההיריון. רופא אשר יבצע הליך של הפסקת הריון ללא אישור הועדה מסתכן בעונש מאסר. ישנם מקרים אשר מאושרים באופן אוטומטי בשל גיל המטופלת, מצב בריאותי של ההריון או של האישה, הריון שנוצר בשל אונס או אישה שאינה במערכת יחסים.

מקרים חריגים ידונו בוועדה מיוחדת, לדוגמה הריון שגילו מעל 24 שבועות. חשוב לציין כי לגבר השותף בהריון אין חלק בוועדה או בקבלת ההחלטה על המשך ההריון.

מדוע להעדיף הפלה פרטית

בהפסקת הריון הזמן הוא גורם משמעותי ובבתי החולים הציבורים זמינות התורים להפלות לפעמים מתארכת, במרפאות שבהן מתבצעת הפלה פרטית היא תתבצע  בדרך כלל ביום קבלת החלטת הוועדה. הפלה פרטית מתבצעת במרפאות פרטיות שבהן האישה יכולה לשמור על פרטיות ודיסקרטיות יותר מבתי החולים. בהפלה פרטית האישה יכולה לבחור את הרופא שיטפל בה ויבצע את הפסקת ההריון.

איך מתבצעת הפלה

הפלה פרטית אפשר לבצע במרפאות ובמכונים פרטים בשליש הראשון להיריון, כלומר עד שבוע 12. הפלה בעזרת כדורים אפשר לבצע עד שבוע 9 ואילו הפלה בגרידה, כירורגית, עד שבוע 12. בשני המקרים אין צורך באשפוז ויש צורך בבדיקת רופא לאחר כחודש.

חשוב לדעת

הפלה פרטית כרוכה בתשלום ובמימון המטופלת ללא השתתפות של קופת החולים. עלות ממוצעת של הפלה פרטית היא כ-3,000 ₪ תלוי בסוג ההפלה. עלות זו כוללת את עלות הועדה להפסקת הריון. בבחירת המרפאה לביצוע ההליך חשוב לבדוק שהמרפאה ערוכה לטיפול במקרים של הסתבכות ההפלה ומצוידת בציוד הנדרש.

 

עוד מידע תוכלו למצוא בכתובת https://limedik.co.il/

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טרמפולינה

מה הגודל של טרמפולינה גדולה

טרמפולינה לגינה מהווה כיף והנאה לכלל דיירי הבית ובמיוחד לילדים אך מעבר לכך היא מהווה מקור לאקטיביות בריאה אשר מיטיבה את הכושר הגופני של כל

קרא עוד »
אורולוג מומחה

סוגים שונים של אבנים בכליות

כל מי שזכה לחוות את החוויה האיומה של אבנים בכליות, מדווח על כאבים חריפים המופיעים בפתאומיות בתחושה שלדקירות באזור המותניים. מה פשרו של סוג הכאב

קרא עוד »

הכל על מעסה גלי הלם

אנשים רבים סובלים מכאבים שונים חלקם כרוניים כמו כאבים הנובעים מדורבן, כתף קפואה, דלקות במפרק הירך ועוד. אחד הטיפולים היעילים לנושא של כאבים הוא טיפול

קרא עוד »