הפלה פרטית

הפלה פרטית

נשים בוחרות להפסיק הריון מסיבות רבות ושונות ולעתים מעדיפות לעבור את התהליך באופן פרטי.

כל אחת יכולה להפיל?

כל אישה המעוניינת להפסיק את הריונה צריכה על פי חוק לעבור ועדה שתאשר את הפסקת ההיריון. רופא אשר יבצע הליך של הפסקת הריון ללא אישור הועדה מסתכן בעונש מאסר. ישנם מקרים אשר מאושרים באופן אוטומטי בשל גיל המטופלת, מצב בריאותי של ההריון או של האישה, הריון שנוצר בשל אונס או אישה שאינה במערכת יחסים.

מקרים חריגים ידונו בוועדה מיוחדת, לדוגמה הריון שגילו מעל 24 שבועות. חשוב לציין כי לגבר השותף בהריון אין חלק בוועדה או בקבלת ההחלטה על המשך ההריון.

מדוע להעדיף הפלה פרטית

בהפסקת הריון הזמן הוא גורם משמעותי ובבתי החולים הציבורים זמינות התורים להפלות לפעמים מתארכת, במרפאות שבהן מתבצעת הפלה פרטית היא תתבצע  בדרך כלל ביום קבלת החלטת הוועדה. הפלה פרטית מתבצעת במרפאות פרטיות שבהן האישה יכולה לשמור על פרטיות ודיסקרטיות יותר מבתי החולים. בהפלה פרטית האישה יכולה לבחור את הרופא שיטפל בה ויבצע את הפסקת ההריון.

איך מתבצעת הפלה

הפלה פרטית אפשר לבצע במרפאות ובמכונים פרטים בשליש הראשון להיריון, כלומר עד שבוע 12. הפלה בעזרת כדורים אפשר לבצע עד שבוע 9 ואילו הפלה בגרידה, כירורגית, עד שבוע 12. בשני המקרים אין צורך באשפוז ויש צורך בבדיקת רופא לאחר כחודש.

חשוב לדעת

הפלה פרטית כרוכה בתשלום ובמימון המטופלת ללא השתתפות של קופת החולים. עלות ממוצעת של הפלה פרטית היא כ-3,000 ₪ תלוי בסוג ההפלה. עלות זו כוללת את עלות הועדה להפסקת הריון. בבחירת המרפאה לביצוע ההליך חשוב לבדוק שהמרפאה ערוכה לטיפול במקרים של הסתבכות ההפלה ומצוידת בציוד הנדרש.

 

עוד מידע תוכלו למצוא בכתובת https://limedik.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו מזונות מכילים הכי הרבה סידן
אחד המרכיבים החשובים ביותר לגוף האדם, הוא סידן. מדובר במרכיב מאוד חיוני מאחר והוא נאגר בעצמות שלנו...
קרא עוד »
דצמ 08, 2020
היתרונות העיקריים של עדשות מולטיפוקל שכל משתמש צריך לדעת
עדשות מולטיפוקל מייצגות התקדמות משמעותית בטכנולוגיה האופטית, ומציעות פתרון חלק עבור אנשים עם...
קרא עוד »
אפר 04, 2024
משקולות צלחת
משקולות הצלחת משמשות כדרך להגדיל את כמות המשקל המורם על ידי אדם. הם עשויים מתכת, וניתן לערום אותם זה...
קרא עוד »
אוק 18, 2022