אילו נזקים עושים הטרמיטים?

טרמיטים

יצורים קטנים אך מחוללי הרס ואסון. מה זה טרמיטים ועד כמה הם מסוכנים, מה הם כבר יכולים לעשות ובעיקר איך אפשר להפטר מהם. 

טרמיטים בבית 

הטרמיטים הם חרקים קטנים, רגישים לאור וחיוורים ביותר. במראה הם דומים לנמלים עם כנפיים אך כיוון שהם ממעטים לצאת לאור קשה מאוד להבחין בנוכחות. הטרמיטים ניזונים מעצים ובשל כך הם מהווים סכנה גדולה לבתים, משקופים, רהיטי עץ. הטרמיטים אוכלים את העץ מבפנים עד שהשכבה החיצונית מתפוררת והרהיט, הדלת או במקרי קיצון, הבית, פשוט מתפרקים. 

טרמיטים הם סכנה 

מכיוון שהטרמיטים חיים בלהקות גדולות של עשרות ומאות אלפי חרקים, ההרס שהם יוצרים יכול להיות מהיר ביותר. הטרמיטים למעשה אוכלי תאית ומלבד עצים הם יכולים ליצור נזקים גם בקירות גבס למשל ולהפיל קירות במהירות. מעבר לנזק הטרמיטים גם יוצרים לכלוך בסביבתם. כדי להגן על עצמם מחרקים אחרים הם יוצרים תעלות מבוץ ודרכן הם יכולים להגיע אל היעד ולנוע בלי לסכן את עצמם. את התעלות יש לשטוף מעל כל משטח שעליו הן נבנו. 

דרכים להיפטר מהטרמיטים 

 

הטרמיטים שוכנים לרוב במעמקי האדמה וחשוב מאוד לבצע הדברה של טרמיטים לפני בניית הבית, אבל אם שמעתם על טרמיטים בסביבתכם, או שנדמה לכם שזיהיתם כאלה, חשוב למהר ולהזמין הדברה מקצועית. הטרמיטים נודדים במהירות ממקום למקום ואם נמצאו כאלה אצל השכנים, בחצר או בסביבה הקרובה אליכם סביר להניח שיגיעו אליכם. הדברה תגן על הבית שלכם טרם יגיעו אליו הטרמיטים. 

 

הטרמיטים אינם מסוכנים לבני האדם, הם לא עוקצים, לא מוצצי דם ולא מעבירי מחלות אבל חייב לבצע טיפול נגד טרמיטים משום הנזק שהם עלולים לעשות עלול להיות משמעותי וכבר ידועים מקרים שבהם משפחות איבדו את בתיהם, הרהיטים ורכוש רב.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסרת קעקועים
מעוניינים לדעת כיצד ניתן להסיר קעקועים בשיטה לא פולשנית וללא ניתוח? כיום, אם יש לכם קעקוע לא צריכים...
קרא עוד »
אפר 01, 2021
מה הגודל של טרמפולינה גדולה
טרמפולינה לגינה מהווה כיף והנאה לכלל דיירי הבית ובמיוחד לילדים אך מעבר לכך היא מהווה מקור לאקטיביות...
קרא עוד »
מאי 02, 2021
הילד כל הזמן תופס את האוזן? כדאי לכם לקרוא את זה
אחת הבעיות הכי נפוצות אצל ילדים בשנות חייהם הראשונות, הינה דלקת של האוזן התיכונה. זוהי דלקת שמתרחשת...
קרא עוד »
פבר 23, 2020