טיפול בחרדה ללא תרופות

טיפול בחרדה ללא תרופות

נושא של חרדה הינו נפוץ מאוד אשר בתקופת הקורונה התעצם מאוד בקרב אנשים רבים באוכלוסייה. סובלים ממנה נשים, גברים, ילדים ומבוגרים. לחיות עם חרדה לאורך זמן זהו דבר לא בריא ולכן חשוב מאוד לטפל בנושא עם מכון קשרים וזאת כדי לצמצמם את הפגיעות השונות שנגרמות בשל חיים תחת חרדה, בטח אם מדובר על חרדה שמלווה את האדם במשך תקופה ארוכה.

מה זה בכלל חרדה

חרדה היא למעשה פחד מאוד קיצוני, במרבית המקרים ממשהו שלא קרה בפועל אלא משהו שיכול לקרות למרות שיש פעמים שהיא מתעוררת בתגובה למשה שקורה בפועל. חרדה משפיעה מאוד על התפקוד של האדם בכל הרבדים בחיים חלק יותר וחלק פחות. במצב של חרדה הגוף למעשה מגויס כדי להתמודד עם מצב החירום וכתוצאה מזה יש לו תגובות פיסיות שונות כמו דופק מואץ, תחושה של הזעה מוגברת, בחילות ועוד. 

כיצד ניתן להתמודד עם חרדה

הדבר הראשון בהתמודדות עם חרדה זה להכיר בכך שהיא קיימת. הטיפול בחרדה יכול להתקיים בכמה שיטות ודרכים. יש את הדרכים הרגילות שכוללות טיפול תרופתי, ויש טיפולים פסיכולוגיים שונים המסייעים להתמודד עם התקפי חרדה בהם משלבים גם טיפולים תרופתיים. יחד עם זאת יש אנשים רבים אשר מעדיפים טיפול בחרדה ללא תרופות.

כיצד אפשר לטפל בחרדה ללא תרופות

יש גישות ושיטות טיפול אישי בחרדה ללא תרופות. אחת מהגישות היא CBT שזה גישה התנהגותית, יש את השיטה הדינמית, יש אפשרות להיעזר בצמחי מרפא, שילוב של ספורט כאורח חיים, נטילה של תוספי תזונה משום שלעיתים חוסרים תזונתיים יש השפעה על המצב הנפשי, מדיטציות, מיינדפולנס ועוד. בסופו של דבר חשוב לטפל בחרדה ולא לתת לה להשתלט על החיים וחשוב למצוא את הדרך הטובה ביותר לכל אדם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אבקות חלבון
ספורטאים רבים, בפרט אנשים שמרימים משקולות או עובדים על פיתוח הגוף, נדרשים לצרוך חלבונים רבים על מנת...
קרא עוד »
ספט 09, 2019
יועץ בטיחות לארגונים
יועצי בטיחות יודעים שהעובדים הם בלב הביצועים הארגוניים. מעורבות עובדים, התנהגויות, קבלת החלטות...
קרא עוד »
אפר 30, 2020
איך תדעו איזה ביטוח מתאים לכם? ייעוץ ביטוח בריאות!
תחום ביטוחי הבריאות הינו תחום נרחב ביותר והוא כולל הרבה מאוד מסלולי ביטוח אשר אדם שאינו בקיא בתחום,...
קרא עוד »
יול 22, 2021