מה ההבדל בין צ'אי קונג לטאי צ'י

צ'אי קונג וטאי צ'אי

מי שמכיר את הרפואה הסינית, יודע כי בבסיסה עומדות שיטות ריפוי שונות המתבססות על ביצוע תרגילים שונים באופן תדיר. מטרתם של התרגילים הללו בבסיס כל שיטה היא לאפשר לאדם להגיע לאיזון גופני ונפשי ולהזרים אנרגיה של חיים בגופו. דבר זה יסייע לאדם להיות בריא וחזק יותר.

השיטות הנפוצות ביותר לאיזון בין הגוף לנופש על פי התורה הסינית קרויות: טאי צ'י וצ'י קונג. לכאורה, התרגילים העומדים בבסיס השיטות הללו מזכירים תרגילי קרטה ואכן, מקור התרגילים הללו ומקור השיטות הללו מגיע מתחום הלחימה, אך מדובר בהרבה יותר מתרגילי לחימה גרידא.

> בקרו בבלוג של מדריך שיטת צ'י קונג בישראל http://saloona.co.il/amirperlman55/?p=63

שיטת צ'י קונג – במה מדובר

אם אתם תוהים מהי בעצם שיטת צ'י קונג, הרי שמדובר בשיטה שבמהלכה עומדת סדרה של תרגילים שונים שיש לבצע בתנועה מעגלית. האדם המבצע את התרגילים הללו, מבצע עיסוי עמוק ומדיטציה והתרגילים המתבצעים ברוטינה מעגלית קבועה, מסייעים לו אפשרות להתכנס בתוך עצמו, להתבונן פנימה ולהעניק לגופו את הכוחות והאנרגיות אשר הוא זקוק להן.

מדובר בשיטה אשר ניתן לתרגל באמצעות סדנת צ'י קונג במשך מספר שיעורים, אך אין צורך להמשיך בהדרכה תמידית. לאחר מספר שיעורים בהם מתוודעים אל עקרונות השיטה, ניתן להמשיך את תרגול התרגילים הרלוונטיים באופן עצמאי. באמצעות השיטה ובאמצעות התרגילים, האדם לומד לאמן את המחשבה שלו. באמצעות אימון המחשבה האדם יכול לסייע לריפוי כל חלק בגופו הדורש ריפוי ולהזרמת אנרגיות של חיים לגוף כולו. השיטה רלוונטית ללמידה ולתרגול בכל גיל ויש לה לא מעט יתרונות.

שיטת טי צ'י – במה מדובר

טאי צ'י לעומת שיטת צ'י קונג היא שיטה אשר דורשת יציבות ותרגול תמידי באמצעות הדרכה מפורטת. לרוב לא ניתן לבצע את תרגילי השיטה באופן עצמאי, מבלי להתוודע אל עקרונות השיטה ואל התרגילים שעומדים במרכזה, באופן עמוק וארוך טווח.

לימוד שיטה זו מתפרש על פני לא מעט שיעורים והאדם המעוניין ליישם את השיטה, חייב להגיע לכלל השיעורים בהם נלמדת השיטה, על מנת להצליח ליישם אותה בצורה הנכונה והיעילה ביותר. תרגילי השיטה רלוונטיים לכל אדם בכל גיל. מדובר בתרגילים עדינים אך אינטנסיביים אשר מסייעים לתקינות הפעילות של מערכות הגוף השונות באמצעות שליטה על האנרגיות של הגוף, נשימה נכונה ותרגילי מחשבה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאסטרינג בכושר: חשיפת הסודות של קניית ציוד כושר מקוון
שלום רב, חובבי כושר עמיתים! כמומחה בתחום, אני כאן כדי להדריך אותך בתהליך רכישת ציוד כושר אונליין. היה...
קרא עוד »
אוק 31, 2023
איך תבחרו חבילת סלולר שתשתלם לכל המשפחה?
בעולם המקושר של היום, חבילת טלפונים סלולרית אמינה וחסכונית חיונית לשמירה על קשר עם יקיריכם, ניהול...
קרא עוד »
יול 16, 2023
שמלות כלה צנועות בסטייל – אל תתפשרי על הלוק!
בשנים האחרונות הולכת וגוברת מגמה של שמלות כלה צנועות. כלות בוחרות בסגנונות שמרניים יותר שמתעדפים...
קרא עוד »
אוג 07, 2023