צ'אי קונג וטאי צ'אי

מה ההבדל בין צ'אי קונג לטאי צ'י

מי שמכיר את הרפואה הסינית, יודע כי בבסיסה עומדות שיטות ריפוי שונות המתבססות על ביצוע תרגילים שונים באופן תדיר. מטרתם של התרגילים הללו בבסיס כל שיטה היא לאפשר לאדם להגיע לאיזון גופני ונפשי ולהזרים אנרגיה של חיים בגופו. דבר זה יסייע לאדם להיות בריא וחזק יותר.

השיטות הנפוצות ביותר לאיזון בין הגוף לנופש על פי התורה הסינית קרויות: טאי צ'י וצ'י קונג. לכאורה, התרגילים העומדים בבסיס השיטות הללו מזכירים תרגילי קרטה ואכן, מקור התרגילים הללו ומקור השיטות הללו מגיע מתחום הלחימה, אך מדובר בהרבה יותר מתרגילי לחימה גרידא.

> בקרו בבלוג של מדריך שיטת צ'י קונג בישראל http://saloona.co.il/amirperlman55/?p=63

שיטת צ'י קונג – במה מדובר

אם אתם תוהים מהי בעצם שיטת צ'י קונג, הרי שמדובר בשיטה שבמהלכה עומדת סדרה של תרגילים שונים שיש לבצע בתנועה מעגלית. האדם המבצע את התרגילים הללו, מבצע עיסוי עמוק ומדיטציה והתרגילים המתבצעים ברוטינה מעגלית קבועה, מסייעים לו אפשרות להתכנס בתוך עצמו, להתבונן פנימה ולהעניק לגופו את הכוחות והאנרגיות אשר הוא זקוק להן.

מדובר בשיטה אשר ניתן לתרגל באמצעות סדנת צ'י קונג במשך מספר שיעורים, אך אין צורך להמשיך בהדרכה תמידית. לאחר מספר שיעורים בהם מתוודעים אל עקרונות השיטה, ניתן להמשיך את תרגול התרגילים הרלוונטיים באופן עצמאי. באמצעות השיטה ובאמצעות התרגילים, האדם לומד לאמן את המחשבה שלו. באמצעות אימון המחשבה האדם יכול לסייע לריפוי כל חלק בגופו הדורש ריפוי ולהזרמת אנרגיות של חיים לגוף כולו. השיטה רלוונטית ללמידה ולתרגול בכל גיל ויש לה לא מעט יתרונות.

שיטת טי צ'י – במה מדובר

טאי צ'י לעומת שיטת צ'י קונג היא שיטה אשר דורשת יציבות ותרגול תמידי באמצעות הדרכה מפורטת. לרוב לא ניתן לבצע את תרגילי השיטה באופן עצמאי, מבלי להתוודע אל עקרונות השיטה ואל התרגילים שעומדים במרכזה, באופן עמוק וארוך טווח.

לימוד שיטה זו מתפרש על פני לא מעט שיעורים והאדם המעוניין ליישם את השיטה, חייב להגיע לכלל השיעורים בהם נלמדת השיטה, על מנת להצליח ליישם אותה בצורה הנכונה והיעילה ביותר. תרגילי השיטה רלוונטיים לכל אדם בכל גיל. מדובר בתרגילים עדינים אך אינטנסיביים אשר מסייעים לתקינות הפעילות של מערכות הגוף השונות באמצעות שליטה על האנרגיות של הגוף, נשימה נכונה ותרגילי מחשבה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חולצות ספורט נשים

בקנייה של בגדי ספורט וחולצת ספורט בפרט, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתלבטים ומתחבטים רבות במה לבחור. חולצת ספורט היא חולצה שהיא לא תמיד נוחה

קרא עוד »

הכול על כאבי גב תחתון

כולנו מכירים אנשים שתמיד מתלוננים על כאבי גב, אך כשזה מגיע אלינו באופן אישי, הדברים מרגישים אחרת. איך יכול להיות שגם אנחנו נכנסו לסטטיסטיקה ומה

קרא עוד »