פיצויים לניצולי שואה

מי נחשב לניצול שואה

ניצולי שואה הם אנשים אשר נקראים שארית הפליטה. הם שרדו את תקופת מלחמת העולם השנייה בה שהו במחנות ההשמדה, במחנות עבודה או במקומות אחרים אשר היו תחת השלטון הנאצי הגרמני.

יהודי גרמניה

היהודים הללו אשר חלקם עלו לארץ ישראל עברו קשיי התמודדות קשים מאד לאורך כל חייהם בגרמניה ובמדינות נוספות לאור השנים הקשות שלהם תחת השלטון הגרמני. הם ראו מחזות קשים מאד, איבדו רבים מבני משפחתם ומחבריהם ונותרו עם צלקות גופניות ונפשיות.

רבים אחרים קיבלו מסמכים אשר אפשרו להם לעבור להתגורר במדינות אחרות וכך הם התפזרו למדינות רבות באירופה, לארה"ב, אוסטרליה ומדינות דרום אמריקה.

תשלומים לניצולי שואה

לאחר מלחמת העולם השנייה ולאור ההבנה של ממשלת גרמניה כי בוצעו זוועות במהלכה של המלחמה, הוחלט על ביצוע שילומים ליהודים אשר נפגעו מהמהלכים הללו. ממשלת ישראל העבירה לציבור את האפשרות לתבוע באופן אישי כדי שהכסף יגיע לכל מי שנפגע מהמהלכים החמורים והלא אנושיים הללו של הממשלה הנאצית וחייליה בתקופה המלחמה.

במסגרת מיצוי הזכויות הכספיות, קיבלו התובעים שילומים חודשיים, רנטות, פיצויים מגרמניה וקצבאות בהתאם לקריטריונים שונים. עם השנים ובהתאם למצבם של כל אחד מניצולי השואה, חלק מהם קיבלו הטבות נוספות והוגדלו עבורם הקצבאות החודשיות עקב ההוצאות הגדולות עבור בריאות, כמו לדוגמה לצורך מימון השהייה במחלקות הסיעודיות בבתי האבות.

תשלומים לניצולי שואה שחיו במדינות נוספות

בשנים שלאחר המלחמה, הגרמנים שילמו כספים גם ליהודים שהיו אזרחי מדינות אחרות כמו אוסטריה ורומניה על פי אמות מידה שנקבעו. בנוסף לכך, גם יהודים שחיו בצפון אפריקה והכוחות הגרמניים הגיעו גם לאזורים הללו, קיבלו תשלום חד שנתיים ואחרים. מדובר על מדינות כמו אלג'יר, מרוקו ומדינות באסיה כמו עיראק.

קראו גם: איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כדורי דיאטה

כדורי דיאטה – רזה זה יפה ובריא!

המשוואה המקובלת בעולמנו היא שרזה משמעו יפה. אנשים רזים נחשבים לפופולאריים יותר, נתפסים כבעלי ביטחון עצמי רב יותר והם נראים בעיני לא מעט אנשים כמצליחים

קרא עוד »
prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »