השתלת שיער

השתלת שיער

השתלת שיער היא טיפול שבעבר היה אזוטרי ונצרך בידי מעטי מעט, רובם בעלי אמצעים. כיום, כל מי שחסר לו שיער יכול במחיר כלכלי לטפל בכך באמצעות השתלת שיער. הטיפול הטוב ביותר נעשה בטורקיה, שם פיתחו מודלים חדשים בתחום. מהם אותם מודלים ובמה הם שונים מהמודל הישן והיקר? בעוד המודל הישן היה FUT, נוטריקון שמשמעו היא Follicular Unit Transplant בו השתמשו ביחידת שיערות (כלומר בעור הקרקפת) להשתלת באמצעות תפרים, כיום המציאו מודלים חדשים בהם העבודה מתבצעת עם הזקיקים ישירות, בלי לתלוש ולו מילימטר של עור. בפרקים הבאים נפרט מהן השיטות הללו ולמי הן מתאימות.

הקדמה: כל מועמד להשתלה חייב לעבור בדיקת דם

זהו המדד הראשון, היחיד ולמעשה אין בלתו לניבוי הצלחת השתלת שיער . מושתל שהדם שלו נמצא תקין יוכל לבקש לשמור אותו במבחנה כדי לעבור טיפול חיזוק שיער ראשון PRP, אותו הוא יידרש בין כה וכה לעבור כל חודשיים מרגע החזרה לישראל. לאחר בדיקת הדם, המטופל יכול לקבל החלטה אם לקחת הפסקת אוכל ולקבל טיפול תרופתי רגיל, בזריקות הרדמה, או לצום ולקבל טיפול תרופתי עם טשטוש (סדציה) שמאלחש גם את כאבי הזריקות.

אפשרות טיפול מס' 1: FUE

FUE הוא שכפול מדויק של ההשתלה הכואבת והיקרה של פעם, FUT, בהבדל אחד משמעותי מאד: בעוד שב- FUT קטמו יחידת עור שלמה והשאירו את המטופל להתבוסס במכתשית יבשה שנהפכה לצלקת כעבור חודשים רבים, כאן קוטמים את הזקיקים ישירות באמצעות מקדד, כשהעור נשאר שלם על ראשו של המטופל, עם פצעים שטחיים בלבד, שמתרפאים כעבור 10 ימים באמצעות משחה שניתנת במרפאת ההשתלה. ראשי התיבות של המילה FUE ממש מבטאות זאת: Follicular Unit Extraction. כלומר הביטוי הזה אינו השתלת שיער, אלא התהליך שקודם לה: קודם מכווצים את יחידת ההשתלה (תולשים זקיקים במקום עור שלם) ורק אחר כך משתילים אותה (בשלבים, אחד אחד, זקיק אחר זקיק).

מדרג מחירים: הטיפול הזול ביותר. עלות ממוצעת 2,500 אירו.

מיועד עבור: חסרי שיער קשים במיוחד, שאיבדו קו מצח ופדחת אחורית.

אפשרות טיפול מס' 2: Sapphire FUE

סוג נוסף של טיפול FUE אבל עם שכלול שמייקר מעט את העלות בעוד כ- 80 אירו. במקום להשתמש במקדד פתיחת ערוצים בעובי סטנדרטי, משתמשים במקדד יותר דק, ובנוסף הוא לא עשוי ממתכת אלא מאבן ספיר, מה שמקל מאד את המפגש עם עור הקרקפת במהלך הניתוח. התוצאה היא הטמעת זקיקים יותר קטנים אבל גם רבים יותר. מנותח טרי לא יראה שינוי בשבועות הקרובים ועשוי להיות מופתע לרעה בהשוואה לחבריו שסגרו השתלת שיער – FUE רגילה, אבל זה קורה בשל הגודל הקטן של הזקיקים. בפועל השיער יצמח בצפיפות רבה פי כמה מהמקובל.

מדרג מחירים: כמעט הכי זול, יקר ב- 80 אירו מה- FUE הרגיל.

מיועד עבור: חסרי שיער קשים במיוחד, שאיבדו קו מצח ופדחת אחורית. מומלץ עבור טריכטומטים (תולשי שיער כפייתיים) כי זקיקי ה- Sapphire הקטנים נותנים רשת בטחון חזקה למדי נגד אי צמיחה במקרה כזה.

אפשרות טיפול מס' 3: DHI

סוג טיפול זה נועד עבור מי שהשיער שלו ללא קרחות אבל כן עם בעיה בקו המצח: או שיש לו מפרצים שצריך לסגור או שהשיער נראה שלם לחלוטין אבל זוהתה נסיגה שעלולה להגדיל את המצח. פעמים רבות תוכלו לראות מטופלים עם שיער שנראה מושלם מזמינים השתלת שיער מסוג כזה מחשש להידלדלות קו המצח (במיוחד בקרב גברים עם קוקו שמצריך איסוף אחורי חזק). ראשי התיבות הן Direct Hair Implementation. הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר אליו נטענים הזקיקים הנתרמים, כאשר לחיצה ראשונה עליו פותחת את הערוץ באזור המושתל, ולחיצה שנייה מטמיעה את הזקיק. זאת, בעוד ב- FUE, וב- Sapphire FUE ההשתלה מתבצעת בידיו של המטופל אחד לאחד.

מדרג מחירים: יקר ביחס להשתלות שיער אחרות, למעט FUT. מחיר ממוצע, 200 אירו יותר מ- FUE.

מיועד עבור: בעלי שיער כמעט מלא שחווים נסיגה בקו המצח.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אלרגיה? לא עוד
הרבה אנשים סובלים מאלרגיות שונות. לא תמיד הם מודעים לזה במיוחד כאשר מדובר באלרגיה שהביטוי הקליני שלה...
קרא עוד »
יונ 07, 2020
מי צריך מדרסים ובאיזה שלב
הסיבות הנפוצות ביותר לבחור מדרסים היא לגרום לנעלכם להרגיש נוח יותר ולהתאים טוב יותר. אבל מדרסים...
קרא עוד »
ינו 29, 2020
בתי מרקחת מומלצים
כולנו מבקרים אחת לתקופה בבית המרקחת, על מנת להתחדש בתרופות נגד צינון, כדורים נגד כאבי ראש, משחת שיניים...
קרא עוד »
אפר 26, 2020