כואבת לכם הבטן? סיבות

סיבות לכאבי בטן

כאב בטן זהו אחד הכאבים הנפוצים והמוכרים ביותר. נדמה כי אין אדם שלא סבל מכאב בטן בשלב זה או אחר. אז על פי רוב נוטים לשייך את כאבי הבטן למאכלים בעייתיים. אם או מאכלים שהעיכול שלהם אינו קל או מאכלים שגורמים לרגישות בבטן במיוחד כאשר אוכלים מהם יותר מידי. 

אך אם כאב הבטן ממשיך ומציק, יש צורך לבדוק לעומק מהן הסיבות שגורמות לכאבי הבטן.

קרוהן וקוליטיס

ישנם כאבי בטן הנגרמים בעקבות מחלות דלקתיות קשות אשר פוגעות במעיים. המחלות הללו הן ממשפחת המחלות האוטואימוניות. כלומר מחלות אשר בהם הגוף תוקף את עצמו ואת המערכת החיסונית שלו והוא מתנהג אל הגוף עצמו כאל אויב. הטיפול במחלות אלו אינה תמיד פשוטה ולא פעם יש צורך לבצע ניתוח לצורך קטיעה של החלקים המודלקים.

אבנים בכליות

תופעה נוספת אשר עשויה להתרחש, אלו הם סוגים שונים של אבנים בכליות. מדובר בתופעה אשר קורית די הרבה ואנחנו מוצאים כי היא קיימת בכל העולם כולו בקרב אנשים רבים. האבנים הללו הם למעשה קריסטלים קטנים אשר נוצרים בכליות או במעברי השתן. אלו הם קריסטלים אשר נוצרים מהצטברות של מינרלים בכליות. אך על פי רוב הקריסטלים הללו מצליחים להישטף היטב והם יוצאים בצורה טבעית מהגוף. אך במקרים רבים הקריסטלים הללו גדלים והופכים לאבנים גדולים. האבנים הללו כבר לא מצליחים לעבור דרך מעביר השתן והם נתקעים שם. או אז חשים בכאבי בטן וכאבי גב תחתון עזים ביותר. 

מה עושים עם האבנים בכליות?

האבנים בכליות חייבים לצאת איכשהו מהגוף. זה למעשה הפתרון היחיד. אך כיום ישנן שיטות שונות אשר אלה מציעות את הריסוק של האבנים בתוך הכליות וכך הן נשטפות מהגוף.

מה עושים עם כאבי הבטן?

כאבי הבטן הם כידוע כאבים מציקים ומטרידים ביותר. על פי רוב מנסים להקל על הכאב באמצעות משככי כאבים, על ידי שתיית תה חם, מנוחה וכדומה. אך חשוב לדעת כי כאשר ישנה סיבה מהותית לכאב כפי שפירטנו לעיל ומפורט גם באתר הזה, או אז כל הפתרונות הללו לא יהיו ממש יעילים עד שהבעיה תיפטר מהשורש.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לשמור על בטיחות בבריכה?
הבריכה היא מקום נפוץ עבור אנשים רבים לשחות. עם זאת, אפילו עם בריכות השחייה הטובות בעולם, תמיד קיים...
קרא עוד »
אוג 23, 2022
אופני דחיפה לילדים – כיצד הם תורמים להתפתחות הילד
אופני דחיפה לילדים הם דרך מצוינת לעודד ילדים להתאמן. ניתן להשתמש בהם במגרש בבית הספר ובבית גם כן....
קרא עוד »
אוג 28, 2022
הנדסת שינה: המדריך לבחירת מזרונים
כשזה מגיע לרכישת המזרון המושלם, רבים משוטטים ללא מטרה במבוך של אינספור אפשרויות, מונחות רק על ידי...
קרא עוד »
נוב 08, 2023