סיבות לכאבי בטן

כואבת לכם הבטן? סיבות

כאב בטן זהו אחד הכאבים הנפוצים והמוכרים ביותר. נדמה כי אין אדם שלא סבל מכאב בטן בשלב זה או אחר. אז על פי רוב נוטים לשייך את כאבי הבטן למאכלים בעייתיים. אם או מאכלים שהעיכול שלהם אינו קל או מאכלים שגורמים לרגישות בבטן במיוחד כאשר אוכלים מהם יותר מידי. 

אך אם כאב הבטן ממשיך ומציק, יש צורך לבדוק לעומק מהן הסיבות שגורמות לכאבי הבטן.

קרוהן וקוליטיס

ישנם כאבי בטן הנגרמים בעקבות מחלות דלקתיות קשות אשר פוגעות במעיים. המחלות הללו הן ממשפחת המחלות האוטואימוניות. כלומר מחלות אשר בהם הגוף תוקף את עצמו ואת המערכת החיסונית שלו והוא מתנהג אל הגוף עצמו כאל אויב. הטיפול במחלות אלו אינה תמיד פשוטה ולא פעם יש צורך לבצע ניתוח לצורך קטיעה של החלקים המודלקים.

אבנים בכליות

תופעה נוספת אשר עשויה להתרחש, אלו הם סוגים שונים של אבנים בכליות. מדובר בתופעה אשר קורית די הרבה ואנחנו מוצאים כי היא קיימת בכל העולם כולו בקרב אנשים רבים. האבנים הללו הם למעשה קריסטלים קטנים אשר נוצרים בכליות או במעברי השתן. אלו הם קריסטלים אשר נוצרים מהצטברות של מינרלים בכליות. אך על פי רוב הקריסטלים הללו מצליחים להישטף היטב והם יוצאים בצורה טבעית מהגוף. אך במקרים רבים הקריסטלים הללו גדלים והופכים לאבנים גדולים. האבנים הללו כבר לא מצליחים לעבור דרך מעביר השתן והם נתקעים שם. או אז חשים בכאבי בטן וכאבי גב תחתון עזים ביותר. 

מה עושים עם האבנים בכליות?

האבנים בכליות חייבים לצאת איכשהו מהגוף. זה למעשה הפתרון היחיד. אך כיום ישנן שיטות שונות אשר אלה מציעות את הריסוק של האבנים בתוך הכליות וכך הן נשטפות מהגוף.

מה עושים עם כאבי הבטן?

כאבי הבטן הם כידוע כאבים מציקים ומטרידים ביותר. על פי רוב מנסים להקל על הכאב באמצעות משככי כאבים, על ידי שתיית תה חם, מנוחה וכדומה. אך חשוב לדעת כי כאשר ישנה סיבה מהותית לכאב כפי שפירטנו לעיל ומפורט גם באתר הזה, או אז כל הפתרונות הללו לא יהיו ממש יעילים עד שהבעיה תיפטר מהשורש.

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »
טיפול בכף רגל סוכרתית

טיפול בכף רגל סוכרתית

דלקות בכף רגל סוכרתית, גורמות לעיתים קרובות לתחלואה, אשפוז וקטיעות חלילה. פצעים כרוניים או כאלה שטופלו בעבר, מביאים, לרוב, למספר חיידקים עצום, שיכולים להשפיע על

קרא עוד »