חגורת בטן

חגורת בטן לאחר ניתוח מתיחת בטן

ניתוחי מתיחת בטן מגשימים את החלום על בטן חלקה ושטוחה. ישנם מקרים בהם ניתוח פלסטי הוא הדרך היחידה בה תצליחו להיפטר מעודף של עור או שומן באזור הבטן. במהלך הניתוח המנתח מנתק את השומן והעור משרירי הבטן, מותח את דופן הבטן וקושר את שרירי הבטן שהתרחקו בגלל השמנה או הריונות. כאבים צפויים במשך מספר ימים לאחר הניתוח כאשר ההמלצה היא על מנוחה, שימוש מבוקר במשככי כאבים ולבישת חגורת בטן. אפשרו לגופכם להחלים בהדרגה ותבחינו במהרה במגמת שיפור יומיומית.

בשביל מה צריך חגורת בטן אחרי ניתוח?

אם אתם מתלבטים האם אכן ללבוש חגורת בטן לאחר ניתוח מתיחת בטן או לא – כדאי שתדעו שיש לחגורה תפקיד משמעותי. במהלך הניתוח נותר חלל בין שכבות השומן לבין השרירים ונוזלים עלולים להצטבר בו ולגרום לזיהום. חגורת בטן לאחר ניתוח מונעת את הצטברות הנוזלים ובו זמנית גם מפעילה לחץ מתון להידוק השרירים. הלחץ ההיקפי שהחגורה יוצרת מפחית את הצטברות הנוזלים ואת הלחץ על התפרים. מטופלים שהקפידו ללבוש חגורת בטן לאחר ניתוח מתיחת בטן דיווחו פחות על כאבים ותחושת אי נוחות.

איזו חגורת בטן כדאי לבחור?

על בגדי לחץ לאחר ניתוח, חגורות ומחטבים לאחר ניתוח להיות עשויים בד איכותי שמונע היווצרות של חיידקים, אינו גורם לגירויים בעור וניתן לכביסה ידנית. על החגורה להיות עשויה בד אלסטי קשיח שמסוגל להתאים את עצמו למבנה של הגוף. תדעו שבחרתם נכון כאשר החגורה תפעיל לחץ מתון על האזור מבלי לגרום לתחושת כאב או אי נוחות. תנו עדיפות למוצרים עשויים בדים נושמים שמאפשרים אוורור של האזור לטובת החלמה מהירה. הקפידו לשמור על אזור הניתוח נקי. יש להקפיד לרחוץ את האזור עם מים וסבון אחת ליום ולהחליף בגדים ומצעים בתדירות גבוהה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

עיניים אדומות

עיניים אדומות – מה מוביל לכך?

אם העיניים אדומות, שורפות ומגרדות, ייתכן שאתם זקוקים לטיפול רפואי. במקרים אחרים, עיניים אדומות עוברות לבד וחוזרות לתפקד באופן תקין. ריכזנו עבורכם כאן מספר סימפטומים

קרא עוד »