טיפול סי בי טי לילדים

לעזור לילדים להיות מודעים לדרכים שבהן מחשבות יכולות להשפיע על רגשות והתנהגות היא אחד השיעורים החשובים ביותר שאנו יכולים להוריש. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) יכול לעזור לילדים לנסח מחדש את האופן שבו הם מזהים, מפרשים ומעריכים את התגובות הרגשיות וההתנהגותיות שלהם לחוויות שליליות. ההבנה שניתן לווסת ולנהל רגשות והתנהגויות מעצימה ויכולה להוביל לשיפורים בשליטה עצמית, ויסות רגשות, כישורי התמודדות ומודעות רגשית בשלב התפתחותי קריטי זה.

האם CBT היא צורת טיפול יעילה לילדים?

תיאוריות התנהגותיות וקוגניטיביות של הפסיכופתולוגיה האנושית הן בלב ליבו של טיפול סי בי טי לילדים (טיפול התנהגותי קוגניטיבי). הוכח כי CBT הוא טיפול יעיל למגוון רחב של בעיות פסיכולוגיות במבוגרים. בשנים האחרונות, כמות הוכחות הולכת וגדלה תומכת גם ביעילות של CBT עם ילדים וצעירים עבור מצבים רבים כמו: דיכאון, הפרעת חרדה כללית, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית, פוביה מבית הספר, הפרעות אכילה, פגיעה עצמית ובעיות התנהגות.

באילו בעיות ילדות ובני נוער CBT יכול לטפל בצורה הטובה ביותר?

הפרעות אכילה

הפרעות אכילה הן הפרעות פסיכולוגיות שכיחות יחסית ורציניות שמופיעות בדרך כלל במהלך גיל ההתבגרות.  טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהפרעות אכילה מתייחס למחשבות מעוותות על משקל ודימוי עצמי נמוך. מתבגרים עם אכילה חוזרת ונשנית הפגינו התנזרות מבולמוס לאחר טיפול CBT קבוצתי. יתר על כן, טיפול CBT המותאם למתבגרים הוכיח שיפורים משמעותיים בעלייה במשקל, שמירה על משקל.

הפרעות התנגדות

התנהגויות מפריעות כגון התפרצויות כעס ותוקפנות הן בין הסיבות השכיחות ביותר להפניות לבריאות הנפש של ילדות הפרעת התנגדות (ODD) היא דפוס חוזר של התנהגות שלילית, מתריסה ועוינת כלפי דמויות סמכות. ילדים עם ODD עשויים להפגין מגוון רחב של התנהגויות בעייתיות, החל מתוקפנות פיזית, הרסנות, התרסה, טינה והתנהגות עוינת כלפי עמיתים, הורים, מורים ודמויות סמכות אחרות. הוכח כי CBT מייצר הפחתה משמעותית ב-ODD, ומספקת שיטות שבהן ילד יכול ללמוד לפתור בעיות ולתקשר בצורה מבוקרת.

> מחפשים מטפל CBT? תמצאו אותו באתר אינדקס מטפלים בילדים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רשימת הבדיקה האולטימטיבית שלך לבחירת מומחה אסתטיקה לנשים
אולי אתה חושב שאתה מספיק מתמצא כדי לבחור מומחה אסתטיקה לשיפור היופי הבא שלך, אבל אתה תופתע ממה שאתה לא...
קרא עוד »
נוב 02, 2023
תשושי נפש בתקופת הקורונה – את מי תובעים?
ישנם אנשים אשר חולים במחלות או נתונים במצב נפשי אשר מגדיר אותם תשושי נפש. כך לדוגמא: חולים במחלות...
קרא עוד »
מאי 24, 2020
גילוי הסודות של קניות בגריל גז: 5-8 תובנות פנימיות
כמבקר צנוע בחנות גריל גז, אתה עשוי להיות מפותה על ידי הארומה המפתה של סטייקים רוחשים או ההבטחה...
קרא עוד »
ספט 12, 2023