מטפל ברפואה סינית

איך לבחור מטפל ברפואה סינית?

רפואה סינית הפכה עם השנים לדרך לגיטימית לקבל טיפול עבור בעיות שונות, אותן הרפואה המערבית פשוט לא מצליחה לפתור. יחד עם זאת, למרבה הצער, מטפלים רבים בתחום, אינם מקצועיים מספיק ולכן, עלולים לתת למטופלים שלהם טיפול לא מועיל או במקרים קשים יותר –  לגרום למטופלים שלהם נזק. אז מהי הדרך הבטוחה ביותר לבחור מטפל ברפואה סינית?

תעודה מקצועית

מטפלים רבים בתחום הרפואה הסינית, אורי אלטר ביניהם, מגישים למטופלים שלהם סיוע של ממש, במצבים שונים של חוסר איזון ורמות שונות של סבל, בזכות הידע שצברו במהלך לימודיהם. אולם כדי לוודא כי עומד מולכם מטפל מוסמך, שהקדיש את מיטב שנותיו להתמחות בתחום, בקשו לראות תעודה מקצועית. בדקו באיזה מוסד הוא למד, האם נסע לסין לצורך העמקת הלימודים והבנת הגישה הסינית והאם יש לו מספיק ידע והכשרה מקצועית, כדי שתפקידו בידיו את הבריאות שלכם.

מבחן רישוי

בישראל פועלת האגודה הישראלית לרפואה סינית, שעושה לכם חיים הרבה יותר קלים בבחירה של מטפל ברפואה סינית בעל הכשרה מתאימה, אמין ומקצועי, שאפשר לסמוך עליו. כדי להנות מהשירות, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבדוק אם יש לו רישיון מהאגודה. אם הרישיון קיים – אפשר להיות רגועים. בעיקר אם מדובר על מטפל ותיק.

ביטוח מקצועי

ביטוח מקצועי עשוי להיראות לכם פחות חשוב מדברים אחרים, אבל זה בדיוק מה שמבדיל בין מטפל מקצועי ואמין לבין אחד שהוא קצת פחות.

אם חברות הביטוח בדקו את המטפל ומצאו שהוא מספיק כשיר כדי לבטח אותו, זה בהחלט נותן עוד נקודה לזכותו.

תחום התמחות

רפואה סינית היא תחום ענק, מלא ידע, אבל יש בו גם תחומי התמחות שונים. בחרו מטפל שיש לו התמחות מיוחדת בתחום שמעניין אתכם. כך למשל, לא כאי ללכת לטיפול בדיקור אצל מטפל שנותם בעיקר טיפולים באמצעות צמחי מרפא, כפי שלא כדאי ללכת לטיפול בצמחי מרפא סיניים, אצל מי שההכשרה המרכזית שלו היא בדיקור.

המלצות

כל אחת מן ההצעות החשובות המופיעות למעלה היא חשובה בפני עצמה ולא כדאי לוותר על אף אחת מהן, אבל אלמנט אחד חוזר על עצמו עם כל בעל מקצוע שתרצו לקבל את שירותיו והוא המלצות של לקוחות מרוצים. המלצה טובה היא כזו שמגיעה ממישהו שאתם סומכים עליו ושיכול לפרט לכם ממה הוא היה מרוצה – רמת השירות, תוצאות הטיפול, אדיבות, כלים מקצועיים ועוד.

לסיכום

בחירת מטפל ברפואה סינית היא בחירה לא פחות משמעותית מבחירה של רופא מטפל. זהו אמנם בעל מקצוע, אבל אם אתם מתכננים להפקיד בידיו את הטיפול בגופנפש שלכם, את הבריאות שלכם, כדאי שתעשו זאת רק לאחר שתהיו בטוחים כי מדובר בבעל מקצוע משכמו ומעלה, שאתם מפקידים בידיו את הבריאות שלכם בלב שלם.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פילאטיס בהרצליה

פילאטיס בהרצליה

מחפשים פילאטיס במרכז? גרים בהרצליה ורוצים לחזק את הגוף שלכם באופן בריא יותר? יש לנו כמה דברים לספר לכם עליהם שיעודדו אתכם לקחת כבר ממחר

קרא עוד »