נימול בידיים

מצב של נימול בידיים הוא מתאר מעין תחושה של עקצוצים, הרדמות, כאב וכדומה. נימול בידיים יכול להתרחש לפרקי זמן קצרים, כאשר במקרים מסוימות הוא יהיה גם כרוני וכזה שמתמשך לאורך זמן. נימול בידיים כמו הוא נימול שמתרחש ברגליים, בפנים ובאצבעות, כאשר אלו האזורים העיקריים בגוף בהם חווים בדרך כלל את התחושות הללו.

אז מדוע מתרחש נימול בידיים?

נימול בידיים מתקיים בדרך כלל במצב של מחסור בוויטמינים מקבוצת B, כדוגמת B12, B2, B1. כמו כן, נזק עצבי כתוצאה מאירוע מוחי ואי ספיקת דם צפויים גם הם לגרום לנמלול במקרים מסוימים. בגדול אפשר לסווג את הסיבות לאירוע מוחי ומחלות עם השפעה על המוח, כלי הדם או עמוד השדרה, לצד מחסור בוויטמינים ושימוש בתרופות מסוימות.

תסמינים של נימול בידיים

בדרך כלל נימול בידיים יבוא לידי ביטוי בכך שתרגישו שהרגל או היד נרדמים, ישנה פגיעה ביכולת המוטורית כתוצאה מתחושות נמלול ברגל או ביד ובאופן כללי ישנו חוסר תחושה שמשפיע על הרגישות לחום, קור ותנוחות של היד או הרגל.

טיפול שיקומי יכול לסייע בהחזרת התחושה

במצב בו סובלים מנימול בידיים או ברגליים, הצעד הנכון יהיה לפנות אל שיקום מוחי במכון שעושה שימוש בטכניקות יעילות ומוכחת וכאלה שאינן נחשבות פולשניות. השיקום יוכל לסייע בהפגת כאבים, עידוד קישוריות חדשה במוח שתחזק את הקשר העצבי בין היד או הרגל למוח, שיפור יציבה והחזרה של התחושה לידיים ולרגליים. נוסף על כך, הטיפול גם יכול להיות מאוד מרגיע.

נוסף על כך, יהיה חשוב לציין כי היעילות של הטיפול תהיה גדולה יותר ככל שפונים אליו בשלב מוקדם יותר לאחר התרחשות האירוע המוחי. לאור זאת לא תרצו לדחות את הפנייה למכון השיקום. אך גם במקרים שפונים לטיפול לאחר שנים, אנו מצליחים לעזור ולקדם

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתאמנים בחדר כושר – חשוב שתקראו את זה
אנשים רבים מתאמנים היום בחדרי הכושר בישראל. המודעות לחשיבות הרבה של אימון גופני גברה וכיום אין כמעט...
קרא עוד »
אפר 07, 2019
איך יודעים שיש לנו בעיות ברכיים?
הברך היא אחד המפרקים החשובים ביותר בגוף האדם. הוא אחראי על תמיכה וייצוב הרגל התחתונה והוא גם מאפשר...
קרא עוד »
מרץ 26, 2023
השגת ירידה במשקל עם הרבלייף
ירידה במשקל יכולה להיות משימה קשה ומכריעה עבור אנשים רבים. הרבלייף, חברת תזונה וניהול משקל ידועה,...
קרא עוד »
ינו 18, 2023