אורולוג מומחה

סוגים שונים של אבנים בכליות

כל מי שזכה לחוות את החוויה האיומה של אבנים בכליות, מדווח על כאבים חריפים המופיעים בפתאומיות בתחושה שלדקירות באזור המותניים.

מה פשרו של סוג הכאב הזה ומה זה אומר לגבי סוג האבן? ננסה לבדוק במאמר שלפנינו. מופיע כאב עז אשר עולה ומתפשט באופן מדורג אל כיוון הבטן התחתונה וגם אל המפשעה.

כאבים אלו בשלב הזה מלווים גם בבחילות או אפילו הקאות כמו גם תכיפות במתן שתן.

יש כאלה הסבורים, בטעות, שככל שהכאב יהיה עז וחריף יותר, אות הוא שהאבן גדולה יותר. אך האמת היא שזו לא האינדיקציה. כלומר עוצמת הכאב כלל אינה קשרה לגודלה של האבן.

עוצמת הכאב נמדדת בסוג של האבן.

כאשר האבן נמצאת בתוך הכליה, היא על פי רוב לא גורמת לכאב כלשהו. להמשך קריאה בנושא סוגי אבנים בכליות

איך נוצרות האבנים בכליות?

האבנים בכליות נוצרות על בסיס אותה כימיה בה נוצרות אבנים בטבע. מדובר במשקע של מינרלים אשר תהליך כימי בתערובת המימית של השתן משפיעים על היווצרות האבן.

הגודל של האבנים יכולים להיות החל מגודל של גרגר חול ועד לגודל של כדור גולף. האבנים עשויות להתמקם במקומות שונים. אם זה במעבר אל שלפוחית השתן ואם זה בתוך השלפוחית או בשופכנים.

יש מקרים רבים אשר בהם האדם כלל אינו מודע לעובדה שיש לו או שהיתה לו אבן בכליות היות והיא יצאה בדיוק כפי שהיא נוצרה, בלי שהאדם יהיה מודע לכך כלל.

הסוגים השונים של אבנים בכליות

סידן – 80%מהאבנים בכליות נוצרות ומורכבות מסידן ואוקסאלט או מסידן ופוספאט. עבור רבים הסובלים מהתופעה של אבנים בכליות יש רמה גבוהה של סידן בשתן.

הדבר קורה בגלל ספיגת יתר של סידן במעי או אובדן של סידן מהעצמות ועוד תופעות שונות. מידע נוסף באתר https://nk-urology.com/

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תעודת נכה

תעודת נכה

אנשים רבים נוטים להתבלבל בין תעודת נכה לבין תו נכה לרכב. אך למעשה ישנו הבדל עצום בין תעודת נכה הניתנת על ידי המוסד לביטוח לאומי

קרא עוד »
כירופרקטיקה

כירופרקטיקה

הכירופרקטיקה התפתחה אי שם בארה"ב בסופה של המאה ה19 במטרה לשפר את תפקוד הגוף ולעזור לו להתמודד עם כאבים הנגרמים מבעיות בעמוד השדרה או מהשרירים.

קרא עוד »