עין הרע

עין הרע – למה אנשים מאמינים בזה?

עין הרע, היא כנראה אחת האמונות הרווחות ביותר בקרב ציבור המאמינים היהודי, בין אם מדובר בציבור דתי, מסורתי ואפילו בקרב הציבור החילוני.

הרעיון של עין הרע הוא מאוד פשוט. אנשים רבים נוטים להאמין שאם קרה להם מספר דברים רעים, הרי סביר להניח שזה לא מקרי. זה לא קרה להם בגלל שהם עשו משהו רע וזה לא קרה להם ככה סתם, כי הם טעו או שגו, אלא בגלל שמישהו עשה להם עין, כלומר, מישהו חיצוני החליט לעשות להם עין הרע, הוא הכניס אותה אליהם הביתה וזו גרמה להם לרצף של דברים רעים.

האמונה בעין הרע, פועמת בנו כבר מאות שנים. אומנם מי שהתחבר אליה יותר אלה יהודי צפון אפריקה והמזרח התיכון, גם מסיבות דתיות וכן מסיבות מיסטיות, אך עם הזמן התופעה התפשטה גם מעבר לכך, ועל כן היום, בוודאי במדינת ישראל בה חיים יהודים אשר שורשיהם הם מאירופה או מארצות הברית, לצד יהודים ששורשיהם בצפון אפריקה והמזרח התיכון, אמונה זו כבר הרבה יותר מושרשת, ואפשר לומר שלא מעט אנשים מאמינים בה, ואכן בטוחים שאם קורה להם משהו רע, זה בגלל עין הרע.

אפשר להתמודד עם זה

צריך לומר, עין הרע זו לא גזירת גורל. אנשים שמאמינים בכך, יודעים שהם יכולים גם להתמודד מול תופעה זו, באמצעות שורה של טקסים ופתרונות שונים, כולם כמובן מגיעים מהעולם המיסטי כך או אחרת.

חשוב להדגיש עוד נקודה, אומנם רבנים רבים סבורים שמדובר בעניין מיסטי בלבד, אך עדיין אנשים מאמינים, דתיים וחרדים רבים, מאמינים בעין הרע, וגם אם אותם רבנים מתנגדים לכך, הרי שמדובר באמונה עממית שתפסה תאוצה רבה במהלך השנים.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כדורי דיאטה

כדורי דיאטה – רזה זה יפה ובריא!

המשוואה המקובלת בעולמנו היא שרזה משמעו יפה. אנשים רזים נחשבים לפופולאריים יותר, נתפסים כבעלי ביטחון עצמי רב יותר והם נראים בעיני לא מעט אנשים כמצליחים

קרא עוד »
prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »