עין הרע – למה אנשים מאמינים בזה?

עין הרע

עין הרע, היא כנראה אחת האמונות הרווחות ביותר בקרב ציבור המאמינים היהודי, בין אם מדובר בציבור דתי, מסורתי ואפילו בקרב הציבור החילוני.

הרעיון של עין הרע הוא מאוד פשוט. אנשים רבים נוטים להאמין שאם קרה להם מספר דברים רעים, הרי סביר להניח שזה לא מקרי. זה לא קרה להם בגלל שהם עשו משהו רע וזה לא קרה להם ככה סתם, כי הם טעו או שגו, אלא בגלל שמישהו עשה להם עין, כלומר, מישהו חיצוני החליט לעשות להם עין הרע, הוא הכניס אותה אליהם הביתה וזו גרמה להם לרצף של דברים רעים.

האמונה בעין הרע, פועמת בנו כבר מאות שנים. אומנם מי שהתחבר אליה יותר אלה יהודי צפון אפריקה והמזרח התיכון, גם מסיבות דתיות וכן מסיבות מיסטיות, אך עם הזמן התופעה התפשטה גם מעבר לכך, ועל כן היום, בוודאי במדינת ישראל בה חיים יהודים אשר שורשיהם הם מאירופה או מארצות הברית, לצד יהודים ששורשיהם בצפון אפריקה והמזרח התיכון, אמונה זו כבר הרבה יותר מושרשת, ואפשר לומר שלא מעט אנשים מאמינים בה, ואכן בטוחים שאם קורה להם משהו רע, זה בגלל עין הרע.

אפשר להתמודד עם זה

צריך לומר, עין הרע זו לא גזירת גורל. אנשים שמאמינים בכך, יודעים שהם יכולים גם להתמודד מול תופעה זו, באמצעות שורה של טקסים ופתרונות שונים, כולם כמובן מגיעים מהעולם המיסטי כך או אחרת.

חשוב להדגיש עוד נקודה, אומנם רבנים רבים סבורים שמדובר בעניין מיסטי בלבד, אך עדיין אנשים מאמינים, דתיים וחרדים רבים, מאמינים בעין הרע, וגם אם אותם רבנים מתנגדים לכך, הרי שמדובר באמונה עממית שתפסה תאוצה רבה במהלך השנים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות מפתח בתזונה ובנטורופתיה
תזונה ונטורופתיה, הנתפסים לרוב כהיבטים של בריאות בלבד, הם למעשה עמודי התווך של הבנה עמוקה של רווחה....
קרא עוד »
דצמ 11, 2023
גמילה מסוכר ופחמימות, מי צריך את זה?
בחברה המודרנית של היום, סוכר ופחמימות הפכו לרווחים בתזונה שלנו, מה שמוביל לרוב להשפעות בריאותיות...
קרא עוד »
יונ 12, 2023
עגיל בפטמה
אם יש משהו שאי אפשר להישאר אליו אדישים, זה הרעיון של עגיל בפטמה. יכול להיות שאתם שייכים לאותם האנשים...
קרא עוד »
מרץ 14, 2022