תשושי נפש

תשושי נפש בתקופת הקורונה – את מי תובעים?

ישנם אנשים אשר חולים במחלות או נתונים במצב נפשי אשר מגדיר אותם תשושי נפש. כך לדוגמא: חולים במחלות כגון: אלצהיימר או דמנציה סובלים מתסמינים מאוד קשים מאוד של שכחה ובשל כך, שגרת היומיום שלהם איננה פשוטה. אנשים אשר לוקים במחלות הללו, דורשים טיפול אינטנסיבי תמידי ולא פעם בני המשפחות שלהם אינם מצליחים להעניק להם באופן עצמאי את הסיוע אשר הם זקוקים לו. רצוי מאוד לדעת שכל אדם המוגדר כתשוש נפש הוא בעל זכויות הן מחברות ביטוח פרטיות אשר בהן ביטח את עצמו והן מהביטוח הלאומי ובני המשפחה שלו נדרשים לסייע לו להשיג את הזכויות שלו.

תשושי נפש בתקופת הקורונה

אדם אשר זכאי לתגמול סיעודי לאחר תביעה לגמלת סיעוד ביטוח לאומי בשל שני מצבים. מצב אחד הוא בשל הקושי שלו בביצוע של לפחות 3 פעולות מתוך 6 פעולות יומיומיות כגון: ניידות, מעברים, הלבשה, רחיצה, אכילה ושליטה על הסוגרים או במקרה שהוא מוגדר בתוך קבוצת תשושי הנפש בשל מצבו. אדם המוגדר כתשוש נפש הוא אדם הנמצא במצב קוגניטיבי לא תקין כגון: חולה אלציימהר אשר זקוק להשגחה מרבית במשך כל שעות היממה כמעט. גם בתקופת הקורונה שבה לא מעט אנשים פונים לביטוח הלאומי בשל יציאה לחופשה ללא תשלום, חשוב מאוד לדעת שתשושי נפש חייבים לתבוע את הזכויות המגיעות להן מתוקף היותם מוגדרים במצב זה ועל כן, רצוי מאוד שיגישו תביעה על ידי בני המשפחה שלהם באופן המהיר ביותר והיעיל ביותר.

מדוע כדאי להגיש תביעת תשושי נפש בתקופת הקורונה על ידי עורך דין?

אין ספק שבכדי לקבל באופן המהיר ביותר את הזכויות של אדם המוגדר כתשוש נפש, חשוב מאוד להגיש את התביעה שלא באופן עצמאי אלא על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה העוסק בתחום זה. עורך דין מעין זה יקצר וייעל את התהליך.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מדרסים – יתרונות בריאותיים

מדרסים יכולים להקל משמעותית על מי שסובל מבעיות בריאות כאלה ואחרות. כיום אפשר לבצע התאמת מדרסים באופן אישי ולהנות משיפור משמעותי באיכות החיים. אבל מהם

קרא עוד »