תשושי נפש בתקופת הקורונה – את מי תובעים?

תשושי נפש

ישנם אנשים אשר חולים במחלות או נתונים במצב נפשי אשר מגדיר אותם תשושי נפש. כך לדוגמא: חולים במחלות כגון: אלצהיימר או דמנציה סובלים מתסמינים מאוד קשים מאוד של שכחה ובשל כך, שגרת היומיום שלהם איננה פשוטה. אנשים אשר לוקים במחלות הללו, דורשים טיפול אינטנסיבי תמידי ולא פעם בני המשפחות שלהם אינם מצליחים להעניק להם באופן עצמאי את הסיוע אשר הם זקוקים לו. רצוי מאוד לדעת שכל אדם המוגדר כתשוש נפש הוא בעל זכויות הן מחברות ביטוח פרטיות אשר בהן ביטח את עצמו והן מהביטוח הלאומי ובני המשפחה שלו נדרשים לסייע לו להשיג את הזכויות שלו.

תשושי נפש בתקופת הקורונה

אדם אשר זכאי לתגמול סיעודי לאחר תביעה לגמלת סיעוד ביטוח לאומי בשל שני מצבים. מצב אחד הוא בשל הקושי שלו בביצוע של לפחות 3 פעולות מתוך 6 פעולות יומיומיות כגון: ניידות, מעברים, הלבשה, רחיצה, אכילה ושליטה על הסוגרים או במקרה שהוא מוגדר בתוך קבוצת תשושי הנפש בשל מצבו. אדם המוגדר כתשוש נפש הוא אדם הנמצא במצב קוגניטיבי לא תקין כגון: חולה אלציימהר אשר זקוק להשגחה מרבית במשך כל שעות היממה כמעט. גם בתקופת הקורונה שבה לא מעט אנשים פונים לביטוח הלאומי בשל יציאה לחופשה ללא תשלום, חשוב מאוד לדעת שתשושי נפש חייבים לתבוע את הזכויות המגיעות להן מתוקף היותם מוגדרים במצב זה ועל כן, רצוי מאוד שיגישו תביעה על ידי בני המשפחה שלהם באופן המהיר ביותר והיעיל ביותר.

מדוע כדאי להגיש תביעת תשושי נפש בתקופת הקורונה על ידי עורך דין?

אין ספק שבכדי לקבל באופן המהיר ביותר את הזכויות של אדם המוגדר כתשוש נפש, חשוב מאוד להגיש את התביעה שלא באופן עצמאי אלא על ידי עורך דין מקצועי ומנוסה העוסק בתחום זה. עורך דין מעין זה יקצר וייעל את התהליך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחינת חלופות למוצרי טיפוח מבוססי שמן
בעולם ההולך ומתפתח של טיפוח ויופי, מוצרים המבוססים על שמן הם מזמן מרכיב עיקרי עבור רבים. עם זאת,...
קרא עוד »
נוב 30, 2023
איך יודעים שיש לנו בעיות ברכיים?
הברך היא אחד המפרקים החשובים ביותר בגוף האדם. הוא אחראי על תמיכה וייצוב הרגל התחתונה והוא גם מאפשר...
קרא עוד »
מרץ 26, 2023
חיזוק האינטימיות עם האביזרים הנכונים
כולנו היינו שם - גולשים באינטרנט או שוטטות במעבר, סקרנים לגבי אביזרים למבוגרים אבל מהססים בגלל חוסר...
קרא עוד »
נוב 04, 2023