טיפולים שונים בדלקות חניכיים

מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות מצביעים על קשר בין מחלת חניכיים לבין מחלות לב. טיפול מהיר בדלקת החניכיים ימנע את החמרת המצב עם דגש על נזק לחניכיים. דלקות בשלב התחלתי קל מאוד לרפא באמצעות ניקוי אבנית או שינוי באורח החיים. לאחר שהדלקת כבר החמירה וגרמה נזק בלתי הפיך לחניכיים ולשיניים, הטיפול יהיה הרבה יותר ממושך, מורכב ויקר, קראו על טיפול חניכיים כירוגי.

הטיפול הטוב ביותר בדלקת חניכיים

מניעת התפתחות של דלקת חניכיים נחשבת לטיפול הטוב ביותר. ביקור קבוע אצל שיננית אחת לחצי שנה ימנע הצטברות של אבנית שגורמת לדלקת חניכיים חמורה. כמו כן, יש להקפיד להגיע לבדיקת ביקורת אצל רופא השיניים אחת לשנה. אם יש לכם נפיחות בחניכיים, כאבים או דימום – הדלקת כבר התפתחה ויש לפנות מיד אל רופא שיניים. טיפול תרופתי עולה על הפרק במקרים בהם הדלקת מהווה סיכון בריאותי. רופא השיניים יפנה אתכם לפי צורך לטיפול אנטיביוטי או פרמקולוגי. 

בכדי להתאים לכל מטופל את הטיפול הנכון ביותר רופא השיניים מבצע צילום סטטוס באמצעותו הוא בוחן את המצב של כל אחת מהשיניים. דלקת חניכיים חמורה תגרום להרס של עצם שן ונזק חמור לשורש שמחזיק את השן. 

מה אפשר לעשות בשביל למנוע דלקת חניכיים?

  1. צחצוח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים שכוללת פלואוריד. 
  2. ניקוי יומיומי של השיניים וחלל הפה עם חוט דנטלי. 
  3. החלפה של מברשת השיניים אחת ל-3 חודשים. 
  4. בדיקת רופא שיניים אחת לשנה. 
  5. ניקוי אבנית אצל שיננית אחת לחצי שנה. 

תזונה בריאה שמבוססת על שתייה מרובה, ירקות, פירות ומעט בשר תורמת לבריאות החניכיים ומצמצמת הצטברות של פלאק. כמו כן, נמליץ כמובן להימנע ככל האפשר מצריכת ממתקים, מאפים מתוקים, חטיפים מלוחים ומשקאות ממותקים. שימוש קבוע במשחת שיניים עם חומרים אנטי בקטריאליים, אנטי דלקתיים ואנטי פלאק מומלץ למניעת דלקות חניכיים וטיפול בדלקות קלות. 

 

 

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך להתמודד עם חרדה

המאמר מדבר על סוגי החרדה השונים וכיצד היא משפיעה על הדרך בה אנו חושבים, מרגישים ומתנהגים. הוא גם דן בשיטות שונות להתמודדות עם חרדה. הפחד

קרא עוד »

מארז בריאות

חבילת בריאות קולינרית היא סט של מוצרים שנועדו לעזור לצרכנים לשפר את בריאותם הכללית על ידי שיפור הרגלי האכילה ואורח החיים שלהם. בעולם שבו האוכל

קרא עוד »