איך מטפלים באסתמה של העור אצל תינוקות?

אסטמה של העור היא מצב שכיח אצל תינוקות. זה נגרם על ידי חשיפת התינוק לאלרגנים כמו אבק, עובש וקשקשים של בעלי חיים. הטיפול באסטמה של העור תלוי בחומרת התסמינים. אם התסמינים קלים ומוגבלים בעיקר לעור, ההורים יכולים להשתמש בקרמים ואמבטיות מקומיות כדי לעזור להרגיע את עור תינוקם. אם התסמינים חמורים יותר או התפשטו מעבר לעור, ייתכן שההורים יצטרכו לתת לתינוקם תרופות או אפילו טיפול בבית חולים.

אסתמה של העור אצל תינוקות:

אסטמה של העור בתינוקות היא מצב שבו עור הילד הופך דלקתי, גורם לעור מגרד ואף כואב. זה יכול להיגרם על ידי מספר גורמים כגון אלרגיות למזון, אקזמה או דרמטיטיס מגע. ניתן לטפל באסתמה של העור בתינוקות באמצעות תרופות שמנקות את הדלקת. במקרים חמורים, ניתן להשתמש בסטרואידים כדי להפחית את הדלקת ולעזור לתינוק לישון טוב יותר. הטיפול במצב זה תלוי באיזה גורם גרם לאסטמה של התינוק ועד כמה היא חמורה.

ממה זה עשוי להיגרם?

אסטמה של העור היא מצב שבו העור הופך דלקתי ואדום. זה יכול לקרות כאשר תינוקות נחשפים לחומרים מסוימים כגון אבק, אבקה, קשקשים של בעלי חיים ועובש. הטיפול באסתמה של העור כולל נקיטת אמצעים להפחתת החשיפה לאלרגן או שימוש בתרופות. הטיפול הנפוץ ביותר הוא אנטיהיסטמין המפחית דלקות ונפיחות. רוב המקרים של אסטמה של העור חולפים עם הזמן, אך חלק מהמקרים עשויים שלא. במקרים אלה, קורטיקוסטרואידים משמשים בדרך כלל יחד עם תרופות אחרות. לעתים קרובות קשה לאבחן אסטמה של העור מכיוון שאין סימפטומים אופייניים. בעת אבחון המצב, ספק שירותי בריאות ישאל על ההיסטוריה הרפואית של החולה ותסמיניו ויבצע בדיקה גופנית. הסיבה השכיחה ביותר לאסתמה בילדים היא תגובה אלרגית לחומרים כמו קשקשים של בעלי חיים, עובש ואבק. ידוע כי חומרים אלו גורמים לשחרור היסטמין בגוף. היסטמין גורם לדלקת המגרה את הריאות לייצר ריר נוסף. הריר לאחר מכן סותם את דרכי הנשימה שלהם וגורם לתסמינים שלהם. 

לתיאום פגישה עם  מומחה לרפואת עור משלימה >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדפסת חולצות – מצאו מקום מקצועי
כל עוד מדובר על ביצוע של הדפסת חולצות יהיה נכון מצדכם לפנות אל חנות מקצועית אשר תוכל להציג לכם שלל...
קרא עוד »
מאי 29, 2022
מה כוללים שירותי וטרינר חירום?
שירותי וטרינר חירום הם חלק הכרחי במתן טיפול עבור חיות המחמד שלנו. הם מספקים טיפול רפואי בזמן למצבים...
קרא עוד »
מאי 26, 2023
ציפוי לשיניים
כולנו יודעים כי אסתטיקה היא דבר חשוב, בעיקר כאשר היא משפיעה על המראה שלנו. החיוך שלנו משפיע רבות על...
קרא עוד »
דצמ 29, 2020