מתי יש צורך לבצע בדיקת זרע?

בדיקת זרע

בדיקת זרע יש לעשות במסגרת בירור מקיף בעקבות חוסר יכולת של בני זוג ליצור היריון. הבדיקה מתבצעת כבר בשלב הראשון בתהליך. הסיבה לכך פשוטה ונועדה לשלול בעיות פוריות אצל הגבר עצמו. תהליך הבדיקה קל הן מבחינה טכנית וגם מבחינת האבחון במעבדה. על הגבר להתנזר לפחות יומיים לפני בדיקת זרע. מרגע הגשת זרמת הזרע הנפלט ועד לתוצאות ראשוניות חשובות עוברות מספר שעות, ולעיתים, אף פחות. האבחון עצמו הינו בן שני שלבים. הראשון הוא לבדיקת איכות הזרע וכמותו וכוללת גם חומציות וריכוז. לאחר שנוזל הזרע מתייבש נעשית הבדיקה המורפולוגית אשר מספקת נתונים נוספים.

אבחון מורפולוגי

לאחר סיום בדיקות ראשוניות אלו והגבר אובחן, על פניו, כפורה, מתחיל תהליך הטיפול באישה. קיימים מספר כאלו הנעשים מהקל לכבד והמורכבים ביותר הינם הפריה חוץ גופית אשר במסגרתן מזריעים זרע לתוך הרחם עצמו. במידה וגם כאן אין הפריה אזי יש לבצע אבחון מורפולוגי מעמיק לתאי הזרע. אלו נעשים בתנאי מעבדה עם מיקרוסקופיים אלקטרוניים אופטיים המצליחים להגדיל משמעותית את התמונות. בדיקה מורפולוגית מתבצעת לבדיקת צורתיות הזרע, ובנוסף, בדיקה תוך תאית שלו. תחילה נבדקים הראש, הצוואר והזנב כדי לוודא שהם תקינים ואינם מפריעים לחדירה לביצית. 

מעבדה מקצועית

את כל הבדיקות הללו ניתן לעשות במעבדה המתמחה בבדיקות לפוריות הגבר. מטבע הדברים, כולן נעשות בדיסקרטיות רבה תוך כדי שמירה על פרטיות הלקוח. בסוף כל בדיקה הוא מקבל את התוצאות. הוא זכאי גם לקבלת ייעוץ ממומחים אשר יסבירו לו על תוצאות הבדיקה, ובמיוחד, כאשר מאובחנים כשלים שונים. את כל הממצאים מגישים לגניקולוג המטפל לצורך התוויית תכנית טיפול. מומלץ לקבל שירות זה במעבדה מקצועית כמו גבריאל המרכז לפוריות הגברשברשותה תשתית מתאימה ואמבריולוגים מומחים. 

  

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סוגים של ניתוח בקעים
קרע ברקמות פנימיות אשר שומרות על האיברים הפנימיים נקרא בקע. במצב כזה יש צורך לעבור ניתוח בקע אשר הולם...
קרא עוד »
דצמ 29, 2020
מטיילים בצפון? אלו המקומות שאתם חייבים לבקר בהם
צפון ישראל הוא אזור הידוע בנופיו המגוונים, בהיסטוריה העשירה ובמשמעותו התרבותית. אם אתם מטיילים...
קרא עוד »
יול 26, 2023
אופטיקה מאיר עיניים בפתח תקווה ומודיעין
בואו להכיר את האופטיקה המצליחה ביותר באזור פתח תקווה ומודיעין. אופטיקה מאיר, זוהי אחת מהחברות...
קרא עוד »
ספט 12, 2021