מה זה NLP?

בעולם שבו רמת החרדה רק הולכת וגוברת, יותר ויותר אנשים מחפשים אחר פתרונות אלטרנטיביים לשיטות הטיפול המסורתיות.

כבר לא מעט שנים שיש הרבה דיבורים על שיטת טיפול אלטרנטיבית שמעניקה לאנשים הזדמנות פז לעשות שינויים בדפוסי הרגש, החשיבה וההתנהגות שלהם. אבל מה זה בכלל NLP נלפ?

מה זה NLP – מה פירוש המושג Neuro Linguistic Programming?

  • Neuro – המילה neuro מתייחסת לתחום של neurology (נוירולוגיה). למעשה הכוונה היא למערכת העצבים של האדם, שהיא מהווה חלק בלתי נפרד ומשמעותי ממערך הגוף והנפש שלכם בתו בני אדם. במילים אחרות, מילה זו מתייחסת למערכת היחסים ההדוקה להפליא בין התפקודים והפעולות של המוח לבין התפקודים והפעולות של הגוף, כמו גם לאופן שבו הם משפיעים האחד על השני. 
  • Linguistic – המילה Linguistic מתייחסת לשפה אשר באמצעותה בני אדם עושים שימוש במטרה לייצר את המציאות הפנימית שלהם, כמו גם לשנות אותה או לשמר אותה כפי שהיא. במושג "שפה" הכוונה למעשה איננה רק להיבט המילולי של השפה, אלא גם להיבטים בלתי מילוליים כגון שפת גוף, הבעות פנים, שינוי בטונציה וכיוצא באלה. בנוסף על כך, בשפה הכוונה גם לשפה של החושים הפנימיים אשר באמצעותם אנחנו חווים זיכרונות ודמיונות, ולאופן שבו אותם תכנים פנימיים יכולים להשפיע על המחשבות שלנו, על הרגשות שלנו, על ההחלטות שלנו, על החוויה הפנימית שלנו ובסופו של דבר כמובן שגם על ההתנהגות שלנו.
  • Programming – המילה Programming מתייחסת להיבט של "תכנות" מערכת העצבים של האדם. אחד ממייסדי השיטה הגיע מעולם המחשבים, והושפע ממנו מאוד, והוא השתמש בהקבלה של המוח למחשב. כפי שפעולת המחשב תושפע ממערכת ההפעלה שעליה הוא מבוסס, כך גם לבני אדם יש מערכת הפעלה שאפשר לתכנת בהתאם לצרכים ולרצונות שלנו.

> קראו בהרחבה על שיטת NLP

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חולצות ספורט נשים

בקנייה של בגדי ספורט וחולצת ספורט בפרט, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתלבטים ומתחבטים רבות במה לבחור. חולצת ספורט היא חולצה שהיא לא תמיד נוחה

קרא עוד »

הכול על כאבי גב תחתון

כולנו מכירים אנשים שתמיד מתלוננים על כאבי גב, אך כשזה מגיע אלינו באופן אישי, הדברים מרגישים אחרת. איך יכול להיות שגם אנחנו נכנסו לסטטיסטיקה ומה

קרא עוד »