המדריך שלא נדון: כיצד להימנע מאבנים בכליות

אתה עושה את כל מה שהרופא הורה כדי להימנע מאבנים בכליות: לזרוק מים, להחזיר את הנתרן ולהימנע ממזונות עשירים באוקסלט כמו תרד. עם זאת, הדרך להדוף באמת את האבנים המגעילות הללו כרוכה בניווט דרך רשת מורכבת של עובדות לא ידועות וטיפים סותרים שרוב האנשים לא מודעים להם, גם לגבי אבחון אבנים בכליות ניר קליינמן.

מה שאף אחד לא אומר לך

שימו לב למלח, אבל אל תגזימו: צמצום כמות המלח חשוב, אך זכרו, הגוף שלכם זקוק למעט נתרן כדי לתפקד. אל תירה על אפס – תכוון לאיזון.

הדרים שמור: פירות הדר כמו לימון ותפוז הם לא רק פצצות ויטמין C? הם מכילים ציטראט, שיכול לפרק תצורות פוטנציאליות של אבנים בכליות.

מדיטציה, ברצינות: מתח יכול לשבש את מאזן המלחים של הגוף שלך, לתרום להיווצרות אבנים. טכניקות כמו מדיטציה יכולות למעשה לעזור לווסת זאת.

צריכת סידן מתונה: זה מיתוס שכל סידן רע כשמדובר באבנים בכליות. צריכת סידן מספקת יכולה להיקשר עם אוקסלט במעיים, ולמנוע ממנו להגיע לכליות שלך.

תה צמחים: תה צמחים מסוימים, כגון תה ירוק ותה היביסקוס, עשויים להוריד את הסיכון לאבנים בכליות על ידי הפחתת ריכוז החומרים היוצרים אבנים בשתן.

להזיע את זה אבל לחדש: פעילות גופנית סדירה זה טוב אבל זכרו שהזעה יכולה לרכז את השתן. התמודד עם זה על ידי שתיית מספיק נוזלים במהלך ואחרי האימון.

פרדוקס האוקסלט: בעוד שבדרך כלל יש להימנע ממזונות עשירים באוקסלטים כמו סלק, אגוזים ושוקולד, אך צריכתם עם מזונות עשירים בסידן יכולה למעשה לנטרל את רמות האוקסלט.

בדוק את התרופות שלך: תאמין או לא, תרופות מסוימות ותוספי מזון ללא מרשם יכולים לתרום לסיכון לאבנים בכליות. התייעץ תמיד עם ספק שירותי הבריאות שלך אם אתה בסיכון.

בשורה התחתונה

הימנעות מאבנים בכליות חורגת מהעצה הנפוצה של שתיית מים וצמצום במזונות מסוימים ויש לפנות אל מומחה אבנים בכליות ניר קליינמן. מדובר בהבנת הגורמים הפחות דנים ומקושרים זה לזה שיוצרים או שוברים את רמת הסיכון שלך. החל מהתחשבות בתפקיד הלחץ ועד לחשיבה מחודשת על צריכת האוקסלט שלך, יש שכבות של אסטרטגיות מניעה שכנראה מעולם לא שקלת. חמוש בתובנה הוליסטית זו, אתה לא רק הולך בדרך הפחות מטיילת במניעת אבנים בכליות – אתה פורץ שביל חדש לחלוטין.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להשיג מראה שרירי שיחזיק לאורך זמן?
אידיאל היופי הוא מושג שקיים אלפי שנים ורוב האנשים מנסים להגיע אליו וזאת על מנת להרגיש טוב עם עצמם...
קרא עוד »
אפר 25, 2022
פענוח התאמתם של שקיות תה מיוחדות
בעולם התה ההולך ומתרחב, הופעתם של שקיות תה 'מיוחדות' סיפקה לצרכנים מבוך של אפשרויות, שכל אחת מהן...
קרא עוד »
נוב 06, 2023
אולטרסאונד עד הבית
אולטרסאונד היא טכניקת הדמיה רפואית המשתמשת בגלי קול בתדר גבוה כדי לייצר תמונה של עובר ברחם. זה פותח...
קרא עוד »
ינו 21, 2023