אבקות חלבון

אבקות חלבון

ספורטאים רבים, בפרט אנשים שמרימים משקולות או עובדים על פיתוח הגוף, נדרשים לצרוך חלבונים רבים על מנת לשקם ולחזק את השרירים. במהלך הפעילות הגופנית השרירים, נהרסים ובשביל לשקם אותם, יש לבצע פעולות שונות, למשל, יש צורך לחזק אותם, יש לצורך לתת להם לנוח וכן יש צורך לצרוך חלבונים אשר כוללים חומצות אמינו שעוזרות בחיזוק ובשימור השרירים.

היתרונות של אבקות חלבון

מאחר ולא תמיד אפשר לצרוך חלבונים באופן מלא, בוודאי לא בעת אימונים, הרי שספורטאים ומתאמנים רבים בוחרים לצרוך אבקות חלבון. מדובר על אבקות נקיות אשר כוללות חלבונים מהחי או חלבון מסויה. היתרון של אבקות אלה הוא, הן לא דורשות מאיתנו לצרוך את המזון כולו. אנחנו יכולים לצרוך אך רק את האבקה, בכך אנחנו שומרים על המשקל שלנו, לא צורכים הרבה קלוריות, מה שכמובן מאפשר לנו לשמור על הגוף שלנו כמו שהוא ולא לעלות במשקל, מצד שני, האבקות מכילות חלבונים בריכוז גבוה. אגב, ניתן גם למצוא חטיפי חלבון ואפילו עוגיות חלבון!

אבקות חלבונים אפשר לצרוך במצבים שונים, למשל, אפשר לצרוך אותן בעת הפעילות הגופנית, אפשר לצרוך אותן מיד אחרי הפעילות, כמו כן אפשר לצרוך אותן בתוספות של מרכיבים שונים. חשוב להדגיש, האבקות לא אמורות להגיע על חשבון צריכת חלבונים אחרים, למשל, ביצים, דגים וכדומה. אלא הן אמורות להיות תוספת לחלבון המקורי, על מנת להגדיל את כמות החלבונים שאנחנו צורכים.

חשוב לשים לב להרכב ולכמות

צריך להדגיש עוד נקודה, נכון שספורטאים ואנשים שמתאימים צורכים חלבונים על בסיס קבוע, כולל אבקות חלבון, אך זה לא אומר שאמורים לעשות את זה מבלי לדעת מה בדיוק צורכים, מתי וכיצד. צריך לומר עוד, כמות החלבונים שאנחנו אמורים לצרוך צריכה להיות מותאמת למשקל הגוף שלנו, כמו כן היא צריכה להיות מותאמת לתפריט שלנו. אנחנו לא אמורים לצרוך כמות גדולה, גם בשביל לא לעלות במשקל וגם בשביל שלא נשפיע על הגוף שלנו באופן קיצוני. 

בכל מקרה, אנחנו אמורים לצרוך אבקות חלבונים, כאשר ברור לנו שזו הדרך הטובה ביותר לגוף לקבל חלבון נקי, מבלי שנידרש לצרוך מזון שיכול להכביד עליו וכן להכניס לו מרכיבים לא נכונים. 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

גיבוש לשלדג

החלום שלכם היה להתגייס ליחידה מובחרת בצה"ל כמו שלדג? אתם תוהים האם יש משהו שתוכלו לעשות כדי להגדיל את הסיכוי שלכם להתקבל לאותה יחידה מיוחדת?

קרא עוד »