למה ילדים מרטיבים בלילה?

למה ילדים מרטיבים בלילה?

הורים רבים מאוד מוצאים את עצמם מתעוררים בכל בוקר לניחוח לא נעים עולה מחדר הילדים. שוב קם הילד רטוב. למה זה קורה לו? האם יש לזה סיבה פסיכולוגית? האם הוא פשוט לא רוצה מספיק ועל כן הוא גם לא מצליח? האם זו בכלל סיבה ביולוגית?

כאן חשוב שהורים שמתמודדים עם התופעה, ידעו ויבינו למה בעצם זה קורה ואיך הם יכולים להתמודד עם העניין ואף לפתור אותו מהשורש.

אז למה זה קורה? ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא עונים

אם אנחנו רוצים לנסות להבין למה בעצם זה קורה, לא ממש נוכל להגיע לתשובה שתענה באופן חד משמעי על השאלה. כי אצל כל ילד יש שמרטיב, הסיבה היא שונה. יש ילדים שהם פשוט עדיין לא בשלים מבחינה פיזית והגוף שלהם אינו מסוגל לשמור את השלפוחית כשהיא מלאה עד שהם יתעוררו ויגיעו לשירותים.

הדבר בהחלט עשוי להסתדר לבד עם הזמן כאשר הילד יגדל והגוף שלו יהיה יותר בשל.

יש ילדים שהבעיה שלהם היא למעשה דפוסי שינה עמוקים. הם ישנים שינה עמוקה מאוד עד שהם לא מצליחים להתעורר גם כאשר הם חשים דחף לקום לשירותים. התוצאה היא כמובן הרטבה במיטה.

מנגד, על פי ד"ר טל שגיא, יש ילדים שהבעיה שלהם היא בהחלט בעיה פסיכולוגית. אפשר לראות בבירור כי כאשר הם עוברים חוויה קשה כמו מעבר לגן אחר או כאשר מצטרף תינוק למשפחה, הבעיה מחריפה או שהיא מופיעה פתאום מחדש אחר שהיא לא  הייתה קיימת בכלל.

איך מתמודדים עם הרטבת הלילה?

אז כאשר הבעיה הא חוסר בשלות, ברור שאפשר יהיה לפתור את העניין פשוט עם המתנה סבלנית. אם אנחנו נחכה קצת שהילד יגדל, גופו יהיה בשל יותר והוא יצליח להתגבר על הבעיה ממנה הוא סובל.

אך אם הילד כבר גדול ואנחנו לא ממש רוצים לחכות עוד, הילד סובל מאוד מהדבר, הוא חש מושפל, הביטחון העצמי שלו יורד  והוא ממש לא מוכן להמתין.

עבור אלו ישנה הפעמונית.

הפעמונית של ד"ר קובי שגיא שהצליחה לפתור את בעית ההרטבה בקרב ילדים רבים,  בקרב מתבגרים ואף בקרב מבוגרים!

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חיטוי מאגרי מים כל מה שצריך לדעת
מים נוטים לצבור לכלוך ומזמינים אליהם לא מעט מפגעים. טיפול במאגרי מים מחייב תשומת לב לתקנים ולהנחיות...
קרא עוד »
יול 12, 2021
בעיות במערכת העיכול – כך תטפלו בהתאם
בעיות במערכת העיכול עלולות להפריע לחיי היומיום ועשויות לנוע בין אי נוחות קלה למצבים חמורים יותר....
קרא עוד »
אוק 09, 2023
כורסאות עיסוי
הנושאים שעליכם לברר לפני בחירת כורסת עיסוי איכותית עיסוי תלת מימד: ניתן להתאים את עוצמת גלילי כיסא...
קרא עוד »
ינו 01, 2023