עיניים אדומות – מה מוביל לכך?

עיניים אדומות

אם העיניים אדומות, שורפות ומגרדות, ייתכן שאתם זקוקים לטיפול רפואי. במקרים אחרים, עיניים אדומות עוברות לבד וחוזרות לתפקד באופן תקין. ריכזנו עבורכם כאן מספר סימפטומים של עיניים אדומות, מידע בנוגע למה שמוביל לכך ועוד. 

אם אתם סובלים מבעיה של עיניים אדומות וכואבות, ייתכן שיש לכך מספר סיבות שונות, כאשר חלק מהסיבות יכולות להיות אלרגניות. תגובות של אלרגיה יכולות להוביל למצב של עיניים אדומות ושורפות, לעיתים למצב של עיניים דומעות. אם אתם נמצאים בסביבה שמעוררת תגובות אלרגניות של עיניים שורפות ואדומות, יהיה חשוב לארגן אחרת את הנסיבות הסביבתיות האלו. למשל, להימנע מחשיפה מוגברת לאבק, פריחה של צמחייה וכו'. 

מה עוד מוביל לעיניים אדומות מלבד אלרגיות? 

עיניים אדומות יכולות להיות תוצאה של דלקת בלחמית העין, מה שמחייב לעיתים טיפול רפואי בהתאם. כמו כן, במקרים מסוימים אנשים יכולים לסבול מגוף זר שנכנס לעין, מה שגם כן יכול להוביל להתפתחותה של דלקת ועיניים אדומות. 

אם יש לכם עיניים אדומות ואין לכם דלקת מאובחנת, ייתכן שהסיבה לתופעה היא סיבה של מחסור בשינה. כשאדם מפספס שעות שינה רבות, העיניים יכולות להיות אדומות ושורפות. כמו כן, גם במקרים של שעורה בעין אפשר לגלות עיניים אדומות ושורפות. 

"לכלוך בעין" – תחושה שלא מחייבת הימצאותו של גוף זר בעין 

במקרים מסוימים, אנשים מרגישים שיש להם לכלוך בעין, מה שגם יכול להוביל למצב זה. חשוב לציין, התחושה של "לכלוך בעין" היא תחושה שמאופיינת עם שריטה בקרנית, צמיחה של ריסים לכיוון העין, אלרגיות, גירודים בעין ועוד. 

זה שאדם מסוים מרגיש שיש לו לכלוך בעין, לא אומר בהכרח שיש גוף זר בעין. לעיתים זי סימן לדלקת הלחמית ודלקות עיניים אחרות. כמו כן, בלפריטיס היא דלקת שולי העפעפיים, שיכולה להוביל למצב של עיניים אדומות ושורפות. במקרים נדירים, זה יכול להוביל גם לאובדן ראייה זמני או חלקי. 

לעיתים עיניים יבשות מובילות למצב של עיניים אדומות 

מעבר למה שציינו עד כה אשר מוביל לעיניים אדומות, יש לציין כי גם עיניים יבשות עשויות להאדים. בעוד שצינוריות הדמעות בעין יכולות להיסתם, זה עשוי להוביל אצל אנשים למצב של עיניים אדומות ושורפות. בין אם אתם סובלים מעיניים שורפות, אדומות או יבשות ומגרדות, יהיה חשוב לקבל טיפול רפואי. בזמן שבאינטרנט אפשר למצוא מידע בנוגע לעיניים אדומות, יהיה חשוב קודם כל להיפגש עם רופא ולא להסתמך על גוגל. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אופני קרבון
למי שלא ממש מתמצה בכל מה שקשור לסוגי האופניים הקיימים היום, לא ממש יידע מהו קרבון ואיך הוא בכלל קשור...
קרא עוד »
אוק 04, 2021
האם חשוב לצרוך סוג אבקת חלבון קבועה או שניתן לגוון
אם אתם מתאמנים באופן קבוע בכל סוג של אימון באשר הוא, חשוב מאוד שתדעו שלאחר אימון יש להעניק לשרירים...
קרא עוד »
נוב 17, 2020
איזה טיפולי פנים כדאי לעשות בגיל 50?
כשמדובר בטיפוח העור, הצרכים של העור שלנו משתנים ככל שאנו מתבגרים. בגיל 50 העור דורש סוגים שונים של...
קרא עוד »
מאי 21, 2023