עיניים אדומות

עיניים אדומות – מה מוביל לכך?

אם העיניים אדומות, שורפות ומגרדות, ייתכן שאתם זקוקים לטיפול רפואי. במקרים אחרים, עיניים אדומות עוברות לבד וחוזרות לתפקד באופן תקין. ריכזנו עבורכם כאן מספר סימפטומים של עיניים אדומות, מידע בנוגע למה שמוביל לכך ועוד. 

אם אתם סובלים מבעיה של עיניים אדומות וכואבות, ייתכן שיש לכך מספר סיבות שונות, כאשר חלק מהסיבות יכולות להיות אלרגניות. תגובות של אלרגיה יכולות להוביל למצב של עיניים אדומות ושורפות, לעיתים למצב של עיניים דומעות. אם אתם נמצאים בסביבה שמעוררת תגובות אלרגניות של עיניים שורפות ואדומות, יהיה חשוב לארגן אחרת את הנסיבות הסביבתיות האלו. למשל, להימנע מחשיפה מוגברת לאבק, פריחה של צמחייה וכו'. 

מה עוד מוביל לעיניים אדומות מלבד אלרגיות? 

עיניים אדומות יכולות להיות תוצאה של דלקת בלחמית העין, מה שמחייב לעיתים טיפול רפואי בהתאם. כמו כן, במקרים מסוימים אנשים יכולים לסבול מגוף זר שנכנס לעין, מה שגם כן יכול להוביל להתפתחותה של דלקת ועיניים אדומות. 

אם יש לכם עיניים אדומות ואין לכם דלקת מאובחנת, ייתכן שהסיבה לתופעה היא סיבה של מחסור בשינה. כשאדם מפספס שעות שינה רבות, העיניים יכולות להיות אדומות ושורפות. כמו כן, גם במקרים של שעורה בעין אפשר לגלות עיניים אדומות ושורפות. 

"לכלוך בעין" – תחושה שלא מחייבת הימצאותו של גוף זר בעין 

במקרים מסוימים, אנשים מרגישים שיש להם לכלוך בעין, מה שגם יכול להוביל למצב זה. חשוב לציין, התחושה של "לכלוך בעין" היא תחושה שמאופיינת עם שריטה בקרנית, צמיחה של ריסים לכיוון העין, אלרגיות, גירודים בעין ועוד. 

זה שאדם מסוים מרגיש שיש לו לכלוך בעין, לא אומר בהכרח שיש גוף זר בעין. לעיתים זי סימן לדלקת הלחמית ודלקות עיניים אחרות. כמו כן, בלפריטיס היא דלקת שולי העפעפיים, שיכולה להוביל למצב של עיניים אדומות ושורפות. במקרים נדירים, זה יכול להוביל גם לאובדן ראייה זמני או חלקי. 

לעיתים עיניים יבשות מובילות למצב של עיניים אדומות 

מעבר למה שציינו עד כה אשר מוביל לעיניים אדומות, יש לציין כי גם עיניים יבשות עשויות להאדים. בעוד שצינוריות הדמעות בעין יכולות להיסתם, זה עשוי להוביל אצל אנשים למצב של עיניים אדומות ושורפות. בין אם אתם סובלים מעיניים שורפות, אדומות או יבשות ומגרדות, יהיה חשוב לקבל טיפול רפואי. בזמן שבאינטרנט אפשר למצוא מידע בנוגע לעיניים אדומות, יהיה חשוב קודם כל להיפגש עם רופא ולא להסתמך על גוגל. 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

גיבוש לשלדג

החלום שלכם היה להתגייס ליחידה מובחרת בצה"ל כמו שלדג? אתם תוהים האם יש משהו שתוכלו לעשות כדי להגדיל את הסיכוי שלכם להתקבל לאותה יחידה מיוחדת?

קרא עוד »