תוכניות אימון לריצה

תוכניות אימון לריצה – עושים את זה נכון

ספורטאים רבים מעוניינים להתחיל אימון לריצה, חשוב לדעת כיצד לבצע זאת בהדרגתיות ובדרך הנכונה, כדי להגיע לתוצאות טובות ועם זאת לא לגרום לנזקים לאיברים השונים בגוף.

תוכניות אימון לריצה – עושים את זה נכון

הדרך המומלצת היא להתאמן תחת ידיו המיומנות והמנוסות של מאמן ריצה, אשר למד זאת ויוכל להדריך לאורכו של כל התהליך באופן שיטתי, שלב אחר שלב.

אפשר להתחיל לבד, אחד על אחד, בזוגות או בקבוצה, על פי ראות עיניהם של המתאמנים. הבנייה של דרגות הקושי מתרחשת באיטיות ובאופן מסודר וממוקד. המתאמנים משפרים את הכושר הגופני שלהם על ידי אימוני הריצה ובנוסף לכך מבצעים אימונים נוספים כמו בקישור זה על פי הצורך של כל אחד מהם, כמו לדוגמה פילטיס, יוגה, אימון במכשור ספציפי בחדר הכושר ועוד.

במקביל לכך, מקבלים מהמאמן תוכנית תזונה אישית אשר מותאמת לכל ספורטאי על פי מבנה גופו והמדדים שלו, כדי ליצור כושר גופני אופטימלי אשר יוביל לכך שיהיה קל מאד לרוץ.

תוכנית הריצה 

השלב ההתחלתי בריצות הוא באורך של כעשרים דקות. באימונים הראשונים זהו פרק הזמן המומלץ של הריצה כדי לא ליצור הכבדה על השרירים השונים ובעיקר השלכות על הרגליים. המטרה היא למנוע ככל שניתן פציעות, שברים וכל בעיה רפואית אחרת אשר תפגע במתאמן ובמהלך האימונים אשר תוכנן. 

חשיבה על הריצה 

האימונים אינם פיזיים בלבד, הם כוללים גם חשיבה עמוקה על היעדים שכל אחד מעוניין להשיג ועל האתגרים אשר ניצבים בפניו. התוכנית הנורמטיבית היא שלושה אימונים בשבוע וזאת לצורך הקניית הרגלים, הדופק הופך להיות מואץ, נראים שיפורים בסיבולת לב ריאה והרגליים הופכות לקלילות יותר ומסוגלות לגמוע מרחקים ללא קושי.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כדורי דיאטה

כדורי דיאטה – רזה זה יפה ובריא!

המשוואה המקובלת בעולמנו היא שרזה משמעו יפה. אנשים רזים נחשבים לפופולאריים יותר, נתפסים כבעלי ביטחון עצמי רב יותר והם נראים בעיני לא מעט אנשים כמצליחים

קרא עוד »
prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »