תוכניות אימון לריצה – עושים את זה נכון

תוכניות אימון לריצה

ספורטאים רבים מעוניינים להתחיל אימון לריצה, חשוב לדעת כיצד לבצע זאת בהדרגתיות ובדרך הנכונה, כדי להגיע לתוצאות טובות ועם זאת לא לגרום לנזקים לאיברים השונים בגוף.

תוכניות אימון לריצה – עושים את זה נכון

הדרך המומלצת היא להתאמן תחת ידיו המיומנות והמנוסות של מאמן ריצה, אשר למד זאת ויוכל להדריך לאורכו של כל התהליך באופן שיטתי, שלב אחר שלב.

אפשר להתחיל לבד, אחד על אחד, בזוגות או בקבוצה, על פי ראות עיניהם של המתאמנים. הבנייה של דרגות הקושי מתרחשת באיטיות ובאופן מסודר וממוקד. המתאמנים משפרים את הכושר הגופני שלהם על ידי אימוני הריצה ובנוסף לכך מבצעים אימונים נוספים כמו בקישור זה על פי הצורך של כל אחד מהם, כמו לדוגמה פילטיס, יוגה, אימון במכשור ספציפי בחדר הכושר ועוד.

במקביל לכך, מקבלים מהמאמן תוכנית תזונה אישית אשר מותאמת לכל ספורטאי על פי מבנה גופו והמדדים שלו, כדי ליצור כושר גופני אופטימלי אשר יוביל לכך שיהיה קל מאד לרוץ.

תוכנית הריצה 

השלב ההתחלתי בריצות הוא באורך של כעשרים דקות. באימונים הראשונים זהו פרק הזמן המומלץ של הריצה כדי לא ליצור הכבדה על השרירים השונים ובעיקר השלכות על הרגליים. המטרה היא למנוע ככל שניתן פציעות, שברים וכל בעיה רפואית אחרת אשר תפגע במתאמן ובמהלך האימונים אשר תוכנן. 

חשיבה על הריצה 

האימונים אינם פיזיים בלבד, הם כוללים גם חשיבה עמוקה על היעדים שכל אחד מעוניין להשיג ועל האתגרים אשר ניצבים בפניו. התוכנית הנורמטיבית היא שלושה אימונים בשבוע וזאת לצורך הקניית הרגלים, הדופק הופך להיות מואץ, נראים שיפורים בסיבולת לב ריאה והרגליים הופכות לקלילות יותר ומסוגלות לגמוע מרחקים ללא קושי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוספי תזונה, הדרך שלכם לאורח חיים בריא
בעידן עמוס שפע, בו אנחנו חשופים לאינספור מוצרים שלא מיטיבים איתנו, הגיע הזמן ליהנות מהיתרונות של חנות...
קרא עוד »
נוב 16, 2022
שיעורי יוגה – בפרטי או בקבוצה
שיעורי יוגה או באופן כללי שיעורי התעמלות, הם שיעורים אשר נמסרים שפורמטים שונים. יש את הרוב המוחלט של...
קרא עוד »
נוב 03, 2019
בתוך מוחו של ליונל מסי: הפסיכולוגיה מאחורי המשחק שלו
מאחורי כל ספורטאי ברמה עולמית מסתתרת רשת סבוכה של תשוקה, נחישות וחוסן נפשי – וליאונל מסי, מאסטרו...
קרא עוד »
אפר 28, 2023