תוכניות אימון לריצה

תוכניות אימון לריצה – עושים את זה נכון

ספורטאים רבים מעוניינים להתחיל אימון לריצה, חשוב לדעת כיצד לבצע זאת בהדרגתיות ובדרך הנכונה, כדי להגיע לתוצאות טובות ועם זאת לא לגרום לנזקים לאיברים השונים בגוף.

תוכניות אימון לריצה – עושים את זה נכון

הדרך המומלצת היא להתאמן תחת ידיו המיומנות והמנוסות של מאמן ריצה, אשר למד זאת ויוכל להדריך לאורכו של כל התהליך באופן שיטתי, שלב אחר שלב.

אפשר להתחיל לבד, אחד על אחד, בזוגות או בקבוצה, על פי ראות עיניהם של המתאמנים. הבנייה של דרגות הקושי מתרחשת באיטיות ובאופן מסודר וממוקד. המתאמנים משפרים את הכושר הגופני שלהם על ידי אימוני הריצה ובנוסף לכך מבצעים אימונים נוספים כמו בקישור זה על פי הצורך של כל אחד מהם, כמו לדוגמה פילטיס, יוגה, אימון במכשור ספציפי בחדר הכושר ועוד.

במקביל לכך, מקבלים מהמאמן תוכנית תזונה אישית אשר מותאמת לכל ספורטאי על פי מבנה גופו והמדדים שלו, כדי ליצור כושר גופני אופטימלי אשר יוביל לכך שיהיה קל מאד לרוץ.

תוכנית הריצה 

השלב ההתחלתי בריצות הוא באורך של כעשרים דקות. באימונים הראשונים זהו פרק הזמן המומלץ של הריצה כדי לא ליצור הכבדה על השרירים השונים ובעיקר השלכות על הרגליים. המטרה היא למנוע ככל שניתן פציעות, שברים וכל בעיה רפואית אחרת אשר תפגע במתאמן ובמהלך האימונים אשר תוכנן. 

חשיבה על הריצה 

האימונים אינם פיזיים בלבד, הם כוללים גם חשיבה עמוקה על היעדים שכל אחד מעוניין להשיג ועל האתגרים אשר ניצבים בפניו. התוכנית הנורמטיבית היא שלושה אימונים בשבוע וזאת לצורך הקניית הרגלים, הדופק הופך להיות מואץ, נראים שיפורים בסיבולת לב ריאה והרגליים הופכות לקלילות יותר ומסוגלות לגמוע מרחקים ללא קושי.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טיפול פסיכולוגי דינמי

מהו טיפול פסיכולוגי דינמי

טיפול פסיכולוגי דינמי מתמקד ברגשות מטרידים הנובעים מאירועים כואבים מודחקים או בלתי פתורים. המטרה היא לספק תובנות לגבי מקור הרגשות המעכבים את התפקוד הבריא. מי

קרא עוד »
טיפים לבחירת קוסמטיקאית במרכז

טיפים לבחירת קוסמטיקאית במרכז

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של קוסמטיקאיות, לכן חשוב לבחור היטב את הקוסמטיקאית המתאימה ביותר לצרכים שלכם. חשוב לבחור בקוסמטיקאית מוכרת וידועה,

קרא עוד »