התסמינים והטיפול בקוצר נשימה ואסטמה

קוצר נשימה (SOB) ואסטמה הן מחלות שכיחות הנגרמות מבעיות נשימה. קוצר נשימה ואסטמה הם בעיות בריאות נפוצות המשפיעות על אנשים בגילאים שונים. הם יכולים להיגרם מגורמים רבים והתסמינים משתנים בחומרתם. לחלק מהאנשים יש קוצר נשימה קל ואחרים עלולים לסבול ממצב חמור. הטיפול בקוצר נשימה ובאסתמה מבוסס על הבנת הסיבות להן. רופא יוכל לזהות את הסיבה, מה שמקל על מתן הטיפול במצבים אלה. רופא יוכל גם לרשום את הטיפול המתאים למצבים אלו. 

רופא יכול לאבחן קוצר נשימה ואסטמה על ידי זיהוי תסמינים כגון: 

קוצר נשימה (SOB) – אתה מרגיש שהריאות שלך מלאות ואתה צריך לנשום מהר יותר או עמוק יותר, גם אם עשית תרגילי נשימה רגילים, כגון הליכה או נשימה עמוקה דרך האף. אתה יכול לחוות זאת בעת פעילות גופנית וחייבים להפסיק לפני שיוצאים מהנשימה; זה מלווה לעתים קרובות בתחושות של עייפות וקוצר נשימה בין נשימות, מה שמקשה על הנשימה; זה בדרך כלל נמשך פחות מ-5 דקות; זה נגרם על ידי דלקת, ירידה בתפקוד הריאות או חוסר חמצן בריאות (היפוקסמיה); בעיות נשימה יכולות לנבוע מזיהום ויראלי (כגון שפעת, הצטננות או ברונכיטיס), פגיעה בריאות (כגון ריאה מנוקבת), היצרות של דרכי הנשימה ו/או מחלה המגבילה את כמות החמצן הנמסרת. לדרכי הנשימה. 

אסטמה – אתה מרגיש לחץ בחזה וקוצר נשימה בעת נשימות עמוקות; ייתכן גם שתתקשה לנשום מהר מספיק כדי שהגוף שלך יקבל מספיק חמצן; קוצר נשימה יכול לערב רק צד אחד או שני צידי הגוף; לעיתים קרובות היא מלווה בתחושות של עייפות וקוצר נשימה בין נשימות, מה שמקשה על הנשימה; זה בדרך כלל נמשך פחות מ-5 דקות; אסטמה יכולה להיגרם או להחמיר על ידי תרופות מסוימות (כגון תרופות לאסטמה), חומרים מגרים סביבתיים, פעילות גופנית, עישון. – אתה מרגיש לחץ בחזה וקוצר נשימה בעת נשימות עמוקות; ייתכן גם שתתקשה לנשום מהר מספיק כדי שהגוף שלך יקבל מספיק חמצן; קוצר נשימה יכול לערב רק צד אחד או שני הצדדים של הגוף; זה מלווה לעתים קרובות בתחושות של עייפות וקוצר נשימה בין נשימות.

קראו על נשימה בריאה בשיטת בוטייקו>>>

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משאבת הנקה מדלה – מדוע משתלם לרכוש משאבות אלו
אישה אחרי לידה, אשר מחפשת משאבת הנקה אשר תאפשר לה לשאוב חלב, על מנת שתוכל לאחסן ולספק אותו לתינוק שלה...
קרא עוד »
אוג 02, 2020
חנות מזרנים
חנויות מזרונים הן חנויות שניתן למצוא בקניונים רבים. הן נמצאות בדרך כלל ליד חנויות קמעונאיות אחרות...
קרא עוד »
נוב 22, 2022
4 דברים שלא ידעתם על משחות להצמחת שיער
מי מאיתנו לא חולם על שיער עבה, בריא, חלק ונעים? התשובה היא בהחלט: אין אף אדם שלא חולם על שיער מסוג זה...
קרא עוד »
אוק 29, 2020