מטרת הבריאה בתורת הקבלה של הרב אשלג

מטרת הבריאה בתורת הקבלה של הרב אשלג

מהי מטרת הבריאה על פי תורת הקבלה?

חכמת הקבלה מסבירה בהקדמה לספר הזוהר של הרב יהודה לייב הלוי אשלג זצ"ל, כי יש שני דרכים להגיע למטרה הקבועה מראש, האחד היא דרך הייסורים ושניה היא דרך האור. דרך הייסורים היא שהייסורים אותם חווה האדם – הן הייסורים הנפשיים והן היסורים הגשמיים דוחפים אותנו לקבל שינוי ביחסים בינינו על מנת שנהיה כולנו כאגודה אחת על פי חוקיות התורה של 'ואהבת לרעך כמוך'. הדרך השנייה היא שאנו שימוש בתורה הקדושה בלימוד חכמת הקבלה בכך אנו מסוגלים להתקדם על ידי המאור שהוא יתקן אותנו לחיים טובים להתקשר ביננו להרגשת החיים הנצחיים השלמים.

הפתרון לבעיות חיינו על פי הזוהר הקדוש

בלימוד מאמרי בעל הסולם אם אנחנו נגיע למצב ש'כל ישראל חברים' יפתרו כל הבעיות בעולם הן הפרטיות והן הגלובליות ולכן אנו מרגישים את השנאה של אומות העולם, כי הם מרגישים בתוכם שאנו מחזיקים את המפתחות של התיקון האנושי. כל הנפילה של מדרגת בית המקדש הייתה על ידי שנאת חינם.

השגת האלוקות נבחנת רק על ידי השגת התכונה של אהבה והשפעה, וכך רק אם נוכל להשוות את צורתנו לצורת האלוקות נוכל להרגיש את הטוב האלוקי – וזהו בורא מלשון 'בוא וראה' כך מבאר בעל הסולם.

החיבור האנושי בדרך תורת הסוד

מאחר שהאדם הראשון היה אחד והתפצל להמון נשמות, עלינו מוטל להתחבר חזרה לשאר האנושות כאיש אחד בלב אחד ובזה אנו מגלים מימד עליון יותר ואת דרגת האדם היינו המדרגה הדומה לעליון. ומאופן מעשי מאחר שהאדם אינו מסוגל להתחבר באופן מעשי עם כל תושבי כדור הארץ, אנו מתחילים לעשות את תרגילי החיבור בקבוצה קטנה שבה החברים מקבלים את הכח זה מזה להשפעה ואהבה הדדית על פי חוקי התורה ומצוות ולאט לאט מתפתח האדם לאלוקות בהשתוות צורה לכח הנתינה וההשפעה.

לשיעורים במאמרי בעל הסולם – לחץ כאן.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

גיבוש לשלדג

החלום שלכם היה להתגייס ליחידה מובחרת בצה"ל כמו שלדג? אתם תוהים האם יש משהו שתוכלו לעשות כדי להגדיל את הסיכוי שלכם להתקבל לאותה יחידה מיוחדת?

קרא עוד »