התמודדות עם דלקות בנרתיק

5 טיפים להתמודדות עם דלקות בנרתיק

דלקת בנרתיק יכולה להגרם כתוצאה מארבעה גורמים עיקריים: זיהום, שינויים הורמונליים, אלרגיה ומחלות אחרת. מחוללי הזיהום השכיחים ביותר הם מזהמים בקטריאליים, פטריית הקנדידה וטפיל. התסמינים הלא נעימים אשר נגרמים כתוצאה מדלקת בנרתיק הם: עקצוץ, כאבים ביחסי מין, הפרשות מרובות, תחושת צריבה ואי נוחות ועוד. דלקת בנרתיק יכולה לנבוע בשל חיי מין פעילים מאוד, הריון, נטילת אנטיביוטיקה, ריבוי בני זוג ועוד. חשוב מאוד להתמודד בצורה הטובה ביותר עם דלקות מעין אלה. קראו גם מה עושים עם פטריה בנרתיק שלא עוברת.

כיצד מתמודדים עם דלקות בנרתיק?

ישנם כמה דרכים להתמודד עם דלקות בנרתיק:

  1. ראשית כל, חשוב מאוד לפנות לרופא נשים מקצועי ומיומן לצורך אבחון מחולל הדלקת וטיפול תואם. כיום ניתן למצוא טיפולים שונים לדלקות בנרתיק כגון: אנטיביוטיקה, משחות וגינליות, נרות להחדרה לנרתיק ועוד.
  2. חשוב מאוד להימנע משימוש בתחתוניות או פדים מבושמים
  3. חשוב מאוד ללבוש רק תחתונים מכותנה ולא מחומרים אחרים אשר יעודדו את הדלקת.
  4. חשוב מאוד להקפיד על התנהגות היגיינית נכונה בשירותים שיכולה למנוע מלכתחילה דלקות בנרתיק.
  5. כדאי ורצוי להפחית סוכרים ופחמימות פשוטות מהתפריט שכן ידוע שרכיבים אלה מעודדים דלקות.

בסופו של דבר חשוב מאוד לזכור שהדבר החשוב ביותר שיש לעשות כאשר מזהים דלקת בנרתיק הוא להגיע באופן מיידי לרופא נשים, על מנת שיאבחן את מחולל הדלקת ולאחר מכן, יעניק טיפול רפואי מתאים שיקל על הסבל ויעביר את הדלקת. במקרה של דלקות עיקשות בנרתיק ובמקרה שבו יש בן זוג קבוע, רצוי מאוד לשקול טיפול גם בבן הזוג. חשוב לזכור שבכדי לטפל בצורה הטובה ביותר בדלקות בנרתיק כמו בתופעת וסטיבוליטיס, יש צורך להגיע לרופא נשים מקצועי ומיומן, אשר ידייק באבחון ובבחירת השיטה הטיפולית המתאימה לאישה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כדורי דיאטה

כדורי דיאטה – רזה זה יפה ובריא!

המשוואה המקובלת בעולמנו היא שרזה משמעו יפה. אנשים רזים נחשבים לפופולאריים יותר, נתפסים כבעלי ביטחון עצמי רב יותר והם נראים בעיני לא מעט אנשים כמצליחים

קרא עוד »
prp ברך

prp ברך

אתם מרגישים שהכאבים בברכיים כבר בלתי נסבלים? ניסיתם לעשות טיפולים שונים אך בסופו של דבר כלום לא באמת הועיל? אם כך, אנחנו יכולים להבין מדוע

קרא עוד »