באיזה מקרים כדאי לפנות לטיפול של הגברת ייצור זרע?

תאי זרע חשובים מאוד לגברים כיוון שללא תאי זרע, גבר לא יוכל להביא ילדים לעולם. על פי ההערכות, 20% מאוכלוסיית העולם אינה פורייה לרוב כתוצאה מתאי זרע לא תקינים או לא מספיקים. כדי להעלות את הסיכויים להפריית ביציות והשגת המטרה של כניסה להריון, קיים טיפול להגברת ייצור זרע או אזוספרמיה המאפשר לגברים עם תאי זרע מועטים או חלשים לחזק ולהשביח את התאים האלו.

הגברת ייצור זרע – מה זה אומר?

ייצור זרע הוא גורם מפתח להתעברות מוצלחת והבאת תינוק לעולם, אך יש לא מעט גברים שתהליך ייצור זרע מהווה אתגר עבורם בגלל בעיות הורמונליות שונות. אצל רוב הגברים קשה להשיג איכות זרע טובה כאשר הם מזדקנים, סובלים מעודף משקל או סובלים ממצב רפואי מסוים המשפיע על הפוריות שלהם. ישנן גם כמה מחלות שיכולות להשפיע על היכולת לייצר זרע.

הזרע הוא החלק החשוב ביותר במערכת הרבייה הגברית. אם יש לגבר ספירת זרע טובה, הסיכוי שלו להביא צאצא בריא בצורה טבעית גבוה בהרבה מאשר אם יש לו ספירת זרע נמוכה. לכן ייצור הזרע הוא חלק חשוב מאוד בפוריות של גבר. חשובה לא רק הכמות אלא גם האיכות. ניתן להגביר את איכות הזרע על ידי שיפור המבנה שלו ויכולתו לייצר אותו בקצב גבוה יותר, זאת באמצעות תהליך השבחת זרע המתבצע במעבדות זרע מתקדמות על ידי אמבריולוגים מומחים בתחום.

קראו על חיפוש זרע נדיר>>>

באילו מקרים כדאי לפנות לטיפולי הגברת ייצור זרע?

כיוון שהמטרה המרכזית בתאי הזרע היא היכולת להפריה של ביצית ולהשגת הריון, זוגות שסובלים מבעיות פוריות יכולים לשפר את סיכויי הכניסה להריון באמצעות טיפול להגברת ייצור הזרע, זאת לאחר שבדיקת זרע מקיפה גילתה כי קיימת בעיה בכמות תאי הזרע שהגבר מייצר באופן טבעי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הצמחת שיער מחדש
השיער נושר? קרחות מתחילות להתגלות על פני הקרקפת? אין ספק שזה מצב מעיק. איך מתמודדים עם התופעה הזו? האם...
קרא עוד »
מרץ 09, 2020
מורה לפילאטיס מומלץ ברמת השרון
פילאטיס הוא סוג של פעילות גופנית שמקורה בתחילת המאה ה-19. זוהי צורה של טיפול גוף-נפש המתמקד בתיאום...
קרא עוד »
דצמ 18, 2022
למה חשוב לא להזניח חתך ביד?
רוב הפעולות אותן אנו מבצעים הן בעזרת הידיים שלנו. כאשר מרגישים שמשהו השתנה ואיננו כשורה, למשל חתך ביד,...
קרא עוד »
נוב 09, 2021