מהי תסמונת cts ואיך ניתן לטפל?

תסמונת CTS היא מצב חשוב המשפיע על פרק כף היד והיד. זה קשור בעיקר לפרק כף היד. התסמינים העיקריים כוללים כאב, חוסר תחושה, עקצוץ וחולשה ביד ובאצבעות. תסמונת התעלה הקרפלית היא הפרעה נפוצה וחמורה מאוד. זה נגרם על ידי פגיעה בעצב המדיאני, העובר משורש כף היד למרפק.

תסמונת התעלה הקרפלית היא הפרעה שכיחה שיכולה להיגרם על ידי תנועות ידיים חוזרות ונשנות. זה משפיע על פרק כף היד, האמה והיד. התסמינים כוללים כאבים בשורש כף היד, במרפק ובאמה.

 CTS  היא בעיה נפוצה עבור אנשים במקום העבודה. זה משפיע על כ-50% מהאנשים, שהם צעירים או בגיל העמידה.

תסמונת התעלה הקרפלית (CTS) היא מצב בו הגידים המחברים את שורש כף היד והאמה אל היד נמתחים וניזוקים. הנזק יכול להשפיע על שני צידי היד, או רק על צד אחד. זהו מצב שכיח המשפיע על אנשים בכל הגילאים, אך הוא נוטה להיות שכיח יותר אצל אנשים מעל גיל 50.

התסמינים של CTS הם:

הטיפול ב-CTS הוא שילוב של פיזיותרפיה, מנוחה ותרופות. הטיפול הנפוץ ביותר ל-CTS הוא ניתוח, הכולל הסרת כמה שיותר מהעצב הפגוע מפרק כף היד ומהאמה. ניתוח זה יכול להיעשות בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית אם אין סיכון לאנשים אחרים בחדר איתך. 

הניתוח עשוי להימשך עד שעתיים ודורש מספר ביקורים אצל הרופא במהלך ההחלמה, אך ייתכן שלא יהיה צורך לאחר מספר חודשים אם התאוששת לחלוטין מהתסמינים שלך.

תסמונת התעלה הקרפלית (CTS) היא מצב הגורם לשורש כף היד והיד להינעל במצב כפוף, לעתים קרובות עקב תנועה חוזרת. בדרך כלל מבחינים במצב לראשונה בזמן הקלדה או נהיגה במכונית. זה יכול לגרום לתסמינים של כאב וחוסר תחושה באצבעות ובשורש כף היד, שיכולים להיות חמורים מספיק כדי למנוע ממישהו לבצע את עבודתו כראוי.

קראו על זכות ויוזמה שמתמחה בקבלת פיצויים ומיצוי זכויות במצב זה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה אפשר למצוא מידע אמין על הפרעת וגיניזמוס?
מציאת מידע מהימן על הפרעת וגיניזמוס חיונית להבנת המצב ולפנייה לטיפול מתאים. הנה כמה מקורות מכובדים...
קרא עוד »
ספט 21, 2023
האם אפשר לזהות נטייה להתמכרות אצל אנשים?
התמכרות, סוגיה רבת פנים ומתפשטת, כבשה את תשומת הלב של חוקרים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות כאחד קראו...
קרא עוד »
אוג 26, 2023
פתיחת הסודות של טיפול יעיל בלחץ דם גבוה
כסמכות מובילה בתחום, אני כאן כדי להדריך אותך בעולם הסבוך של טיפול בלחץ דם גבוה. יתר לחץ דם, המכונה...
קרא עוד »
אוק 22, 2023