מהי תסמונת cts ואיך ניתן לטפל?

תסמונת CTS היא מצב חשוב המשפיע על פרק כף היד והיד. זה קשור בעיקר לפרק כף היד. התסמינים העיקריים כוללים כאב, חוסר תחושה, עקצוץ וחולשה ביד ובאצבעות. תסמונת התעלה הקרפלית היא הפרעה נפוצה וחמורה מאוד. זה נגרם על ידי פגיעה בעצב המדיאני, העובר משורש כף היד למרפק.

תסמונת התעלה הקרפלית היא הפרעה שכיחה שיכולה להיגרם על ידי תנועות ידיים חוזרות ונשנות. זה משפיע על פרק כף היד, האמה והיד. התסמינים כוללים כאבים בשורש כף היד, במרפק ובאמה.

 CTS  היא בעיה נפוצה עבור אנשים במקום העבודה. זה משפיע על כ-50% מהאנשים, שהם צעירים או בגיל העמידה.

תסמונת התעלה הקרפלית (CTS) היא מצב בו הגידים המחברים את שורש כף היד והאמה אל היד נמתחים וניזוקים. הנזק יכול להשפיע על שני צידי היד, או רק על צד אחד. זהו מצב שכיח המשפיע על אנשים בכל הגילאים, אך הוא נוטה להיות שכיח יותר אצל אנשים מעל גיל 50.

התסמינים של CTS הם:

הטיפול ב-CTS הוא שילוב של פיזיותרפיה, מנוחה ותרופות. הטיפול הנפוץ ביותר ל-CTS הוא ניתוח, הכולל הסרת כמה שיותר מהעצב הפגוע מפרק כף היד ומהאמה. ניתוח זה יכול להיעשות בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית אם אין סיכון לאנשים אחרים בחדר איתך. 

הניתוח עשוי להימשך עד שעתיים ודורש מספר ביקורים אצל הרופא במהלך ההחלמה, אך ייתכן שלא יהיה צורך לאחר מספר חודשים אם התאוששת לחלוטין מהתסמינים שלך.

תסמונת התעלה הקרפלית (CTS) היא מצב הגורם לשורש כף היד והיד להינעל במצב כפוף, לעתים קרובות עקב תנועה חוזרת. בדרך כלל מבחינים במצב לראשונה בזמן הקלדה או נהיגה במכונית. זה יכול לגרום לתסמינים של כאב וחוסר תחושה באצבעות ובשורש כף היד, שיכולים להיות חמורים מספיק כדי למנוע ממישהו לבצע את עבודתו כראוי.

קראו על זכות ויוזמה שמתמחה בקבלת פיצויים ומיצוי זכויות במצב זה

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה הורג טרמיטים?

טרמיטים הם סוג של חרקים חברתיים השייכים לסדר Isoptera, משפחת Termopsidae. טרמיטים הם סוג של חרק איוסוציאלי, שהוא בדרך כלל מושבה שנוסדה על ידי מלכה

קרא עוד »