ירידה בחשק המיני

הרבה גברים ונשים סובלים מירידה בחשק המיני. זה כנראה בגלל מתח, שינויים באורח החיים, תזונה וכו'. על פי סקר שנערך על ידי איגוד הפסיכולוגים האמריקאי (APA), יותר מ-50% מהגברים והנשים דיווחו על תחושת פחות פעילות בשנים האחרונות.

לגוף האדם יש מנגנון טבעי משלו להגברת החשק המיני. מנגנון זה נקרא ציר ההיפותלמוס-יותרת המוח-אדרנל (HPA). ציר HPA הוא מערכת מורכבת המווסתת את תגובת הלחץ של הגוף ואת תפוקת ההורמונים שלו, לרבות קורטיזול, אדרנלין ונוראדרנלין.

במאמר זה, נדון בגישות השונות שניתן לנקוט כדי לטפל בסימפטומים של ירידה בחשק המיני בנשים.

מהן הסיבות אשר יכולות לגרום לירידה בחשק המיני?

ישנן סיבות רבות לכך שהחשק המיני של אדם יכול לרדת. חלקם פיזיים וחלקם נפשיים.

אחת מהסיבות העיקריות מאחורי ירידה בחשק המיני היא הצורך להתמקד בדברים אחרים.

כמו כן, סיבה נוספת לירידה בחשק המיני נגרמת לעיתים קרובות כתוצאה ממתח, שניתן למתן אותו על ידי שימוש בטכניקות מדיטציה והרפיה.

ירידה בחשק המיני אצל נשים

ירידה בתשוקה המינית היא חוויה שכיחה בקרב נשים. זה יכול להיות תוצאה של גורמים רבים, כולל חוסר שינה, מתח, חרדה, דיכאון ובעיות נפשיות אחרות.

חשוב שנשים יידעו את הגורמים לירידה בחשק המיני שלהן כדי שיוכלו לנקוט בצעדים מתאימים לשיפור מצבן.

החשק המיני הנשי הוא אחת הבעיות הגדולות בחייהן של נשים. זה משפיע על יכולתם לבצע משימות יומיומיות, כמו בישול וניקיון. ישנן מספר סיבות לבעיה זו, אך גם גברים חווים אותה.

הקשר בין הליבידו לבריאות מינית הוא קשר שנוי במחלוקת. יש אנשים שאומרים שזה מושפע מלחץ, בעוד אחרים אומרים שזה נגרם מהזדקנות.

על פי המחקרים האחרונים, ניכרת ירידה בחשק המיני. זה נכון במיוחד עבור נשים. ניתן לייחס זאת למספר גורמים, כולל מתח וחוסר שינה.

>למידע נוסף בקרו באתר של יניר טל

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה הורג טרמיטים?

טרמיטים הם סוג של חרקים חברתיים השייכים לסדר Isoptera, משפחת Termopsidae. טרמיטים הם סוג של חרק איוסוציאלי, שהוא בדרך כלל מושבה שנוסדה על ידי מלכה

קרא עוד »