תעודת נכה

תעודת נכה

אנשים רבים נוטים להתבלבל בין תעודת נכה לבין תו נכה לרכב. אך למעשה ישנו הבדל עצום בין תעודת נכה הניתנת על ידי המוסד לביטוח לאומי לבין תו נכה לרכב, המאפשר לבעליו להחנות את רכבו בכל מקום שיבחר. כדאי לדעת למשל, כי הבעלים של תעודת נכה יכול ליהנות מלא מעט הטבות והנחות שונות, החל מהנחה בתשלום עבור שימוש בתחבורה ציבורית ועד להנחות במגוון רחב של אטרקציות, שמורות טבע, גנים לאומיים וכדומה. כמו כן, בעל תעודת נכה זכאי לפטור מתור, דבר שיכול לחסוך לו לא מעט זמן ואנרגיה. תעודת הנכה יכולה לקצר משמעותית את זמן ההמתנה בסופר, בבית מרקחת, בקופת חולים או בכל מקום אחר שיש בו צורך לעמוד בתור.

תעודת נכה – כיצד ניתן לקבל אותה?

כמובן שלא כל אחד זכאי לקבל תעודת נכה מהביטוח הלאומי, מאחר ויש צורך לעמוד במגוון רחב של תנאים וקריטריונים שונים. כל מי שמעוניין לקבל את התעודה הנכספת, חייב לעבור ועדה רפואית של הביטוח הלאומי. הוועדה הרפואית חייבת לקבוע מוגבלות בניידות (אם זה בעקבות הפרעות התנהגותיות או סיבה אחרת), על מנת שתהיו זכאים לקבל תעודת נכה לפי החוק. כמו כן, כדאי לדעת כי הוועדה הרפואית קובעת את דרגת הנכות של האדם, בהתאם לרשימה מפורטת של קריטריונים שונים. לאחר קביעת הוועדה הרפואית, ניתן לערער על ההחלטה שלה. כמו כן, כדאי לציין כי כל אדם שמקבל מהביטוח הלאומי קצבת נכות כללית, קצבת ניידות, קצבת ילד נכה או קצבה לשירותים מיוחדים, זכאים באופן אוטומטי לקבל תעודת נכות. חשוב לדעת כי תעודת נכה אינה תקפה לכל החיים, אך היא מתחדשת במידה ומדובר על מצב רפואי שאינו משתפר. באופן כללי, תעודת נכה תקפה למשך 7 שנים, אלא אם כן, תקופת הזכאות לקצבה מסתיימת לפני כן.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

עיניים אדומות

עיניים אדומות – מה מוביל לכך?

אם העיניים אדומות, שורפות ומגרדות, ייתכן שאתם זקוקים לטיפול רפואי. במקרים אחרים, עיניים אדומות עוברות לבד וחוזרות לתפקד באופן תקין. ריכזנו עבורכם כאן מספר סימפטומים

קרא עוד »