נשימה בריאה בשיטת בוטייקו

נשימה בריאה בשיטת בוטייקו

הרוב המוחלט של בני האדם לא מודעים לעובדה שיש דבר כזה נשימה בריאה ונשימה לא בריאה. יתרה מכך, לאנשים רבים קיימת נשימה לא בריאה והם אינם מודעים לכך כלל. מכיוון שהנשימה קורית באופן עצמוני ואוטומטי, אפשר להבין למה אנשים לא מודעים לנשימתם כלל ולא יודעים לקשר את הבעיות הבריאותיות שלהם לאופן הנשימה שלהם. כאן נכנסת שיטת בוטייקו

> קראו על הפסקת נשימה באתר בוטייקו

הכירו את השיטה לנשימה בריאה, שיטת בוטייקו 

השיטה שפותחה לפני למעלה מ-30 שנה עובדת אך ורק על סדרות נשימה שחוזרות על עצמן ולאורך תקופה משנות את הרגלי הנשימה התקולים ומביאה הרגלי נשימה חדשים הבריאים לגוף.

שיטה זו באה לטפל בכל אדם החש בקשיי נשימה שבאים לידי ביטוי בנחירות, אף סתום כרוני, דום נשימה בשינה (קראו על דום נשימה באתר בוטייקו) ולמעשה כל מחלה הנובעת מכשל נשימתי. האמונה של שיטה זו היא שכמעט כל בעיה רפואית ניתן לשפר או לרפא בעזרת נשימה נכונה זאת מפני שכל הגוף מסתמך על החמצן אותו הוא מקבל ממערכת הנשימה. 

כאשר לכל גוף קיימת כמות החמצן אותו הוא צריך, ישנם מקרים בהם הגוף לא צורך מספיק חמצן או להיפך, צורך יותר מדי חמצן. פעמים רבות הגוף יאותת על הבעיה אך במגוון רחב של היבטי הגוף ולאו דווקא יצביע על מערכת הנשימה. על כן, פועלת שיטת בוטייקו על החזרת האיזון לרמת החמצן בגוף ולנשימה בריאה ונכונה.

בעזרת תרגולי נשימה מדויקים שבהתחלה נערכים על ידי מטפל מוסמך לשיטת בוטייקו אך העבודה העצמית היא זו שתוכיח לכם שקיים הבדל בין התחושות הגופניות שלכם לפני שהתחלתם בשיטה ולאחריה. תרגישו ערניים, מפוקסים ובעלי מרץ לכל יום ביומו וזאת רק בגלל שינוי הרגלי הנשימה. 

לסיכום,

שיטת בוטייקו מלמדת אתכם לנשום, ממש כפי שאתם רוצים וממש כמו שגופכם מבקש.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איך להעלות את הבטחון העצמי?

איך להעלות את הבטחון העצמי?

כחלק מהמחויבות למסלול התואר שאתם עושים, עליכם לכתוב עבודת סמינריון מקיפה בנושא שבחרתם – ולהציג את תמצית הדברים שמצגת מקצועית שתועבר לעיני חבריכם לכיתה, נוסף

קרא עוד »