הידרותרפיה לילדים – איך זה יכול לעזור?

ילדיכם אובחן כבעל לקות כזאת או אחרת, או חלילה חלה או זקוק לשיקום? כדאי שתכירו את הדברים הבאים. הידרותרפיה זו שיטה של טיפול או שיקום במים, שיכולה להתאים בכל טווח הגילאים (מינקות ועד זיקנה). נסביר כיצד הידרותרפיה לילדים יכולה לעזור במצבי חיים שונים. 

הידרותרפיה לילדים, כפעילות שיקומית גופנית

חשוב להבהיר כי הידרותרפיה לילדים נעשית בבריכה, בליווי מדריכים מיומנים שרבים מהם בעלי הכשרה בפיזיותרפיה, כירופרקטיקה וכדומה. מדובר בפעילות שיקומית שיכולה לעזור במגוון רחב של מצבים, למשל בקרב ילדים הסובלים ממחלות, נכות, בעיות מפרקים וכן הלאה. בבריכה, התחושה שונה באופן מובהק מזו של שיקום במוסד שיקומי או בבית החולים. ישנה תחושה של הנאה וכיף, כאשר השיקום עצמו מושג כבדרך אגב. כוח הציפה של המים מאפשר חיזוק ושיקום, מבלי ליצור עומס. 

לפרטים נוספים על הידרותרפיה לילדים ולהרשמה לחוג שחייה לפעוטות >>>

הידרותרפיה לילדים כפעילות רגשית 

כוח הריפי של המים איננו דבר חדש. מאז ומעולם הוקמו אתרי מרפא, מעיינות רפואיים וכיוצא בזה. כעת, יכולים הילדים להיעזר בכוח הריפוי, בבריכה מודרנית, עם מים בטמפרטורה נעימה, בליווי מדריכים מוסמכים. 

הפעילות בבריכה, עם מדריכים מוסמכים אכן יכולה לחולל נפלאות בפן הגופני. יחד עם זאת, הידרותרפיה לילדים תועיל לא פחות גם לילדים הזקוקים לתמיכה או לטיפול רגשי או כהתמודדות חושית. 

ילדים רבים מאובחנים עם היפראקטיביות, קשיי ריכוז, בעיות של וויסות חושי וקשיים אחרים הנובעים מהיותם על הקשת (אספרגר, אוטיזם וכדומה). הידרותרפיה זו שיטה שמאפשרת להשיג התקדמות עצומה בהיבטים רגשיים מגוונים ביותר. בין היתר, זו פעילות שיכולה להיות קבוצתית, עם משימות לחיזוק הביטחון העצמי, עם הישגים הבונים אופי חזק. הפעילות מסייעת בשיפור כוח הריכוז, תרגול שיתוף פעולה עם אחרים, שיפור בוויסות חושי וגם הרבה יותר. 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חולצות ספורט נשים

בקנייה של בגדי ספורט וחולצת ספורט בפרט, אתם עשויים למצוא את עצמכם מתלבטים ומתחבטים רבות במה לבחור. חולצת ספורט היא חולצה שהיא לא תמיד נוחה

קרא עוד »

הכול על כאבי גב תחתון

כולנו מכירים אנשים שתמיד מתלוננים על כאבי גב, אך כשזה מגיע אלינו באופן אישי, הדברים מרגישים אחרת. איך יכול להיות שגם אנחנו נכנסו לסטטיסטיקה ומה

קרא עוד »