ציוד טיפוס הרים

ציוד טיפוס הרים שאסור לכם לשכוח!

את חווית הטיפוס לא נוכל לקבל אלא אם יהיה ברשותנו את הציוד המתאים לכך. יתר על זאת, אם לא יהיה אתנו ציוד טיפוס הרים מתאים לסוג הטיפוס, רמת הסיכון בטיפוס תעלה.

חווית הטיפוס היא סוג של התמכרות. אנשים שגילו את עולם הטיפוס לא יצטרכו הרבה סיבות למה לצאת לטיול מסוג זה. אך בל עליהם לשכוח את הסיכון הגדול בחוויה זו ללא ציוד טיפוס הרים מתאים לסוג הטיפוס אותו הם חובבים.

אז מהי רשימת ציוד ההרים שאסור לכם לשכוח?

ישנם סוגים טיפוסים רבים כמו טיפוס בנחל זויתן ואת הטיפוס לא תוכלו לבצע כמובן ללא הציוד הנדרש. אך לא פחות חשוב הוא הציוד הנוסף שהוא על הגוף

הנעליים – נעליים נוחות הם הדבר הראשון שניקח לפני שנצא לטיפוס, כי בלעדיהם יאבד המשתמש את חווית הטיפוס על ידי התעסקות בכאבי הרגליים וקושי ההליכה.

בנוסף, עליכם להצטייד עם נעליים נוחות דיים עם בולמי זעזועים שימנעו ממכם פגיעה בתנאי שטח קשים.

את שאר פרטי הלבוש נתאים למזג האוויר או לאזור הטיפוס.

מכנסיים – את המכנסיים נתאים לתנאי השטח שבו נערך הטיול, כדוגמת מכנס תרמי לאזור בו צפוי מזג אוויר קריר יותר כדי לקבל הגנה מושלמת לרגלים.

כובע – הכובע ישתנה מאזור לאזור. במקום בו השמש קופחת נצטרך להצטייד בכובע שמש ולא די בכובע קטן אלא זה שייתן לנו את ההגנה המושלמת בעיקר על הפנים ויותר חשוב גם על העורף.

במקרים רבים גם ממומלץ להשתמש בכיסוי פנים באזורים קרים יותר בכדי לקבל הגנה מושלמת.

גרביים – גרביים מתאימות לפעמים לא פחות חשובות מנעליים נוחות, גרביים נושמות ואיכותיות חשובות מאוד בכדי שלא יציקו לנו במהלך הטיול.

לא פחות חשוב, באזורים קרים מומלץ להשתמש בגרביים שמכסות את כל הרגל ואפילו ללבוש שתי שכבות על מנת לקבל את ההגנה המושלמת.

בטיפוס באזורים קרים יהיה חשוב מאוד להצטייד במעיל חם ונעים שלא יציקו תנאי מזג האוויר למטייל, מגן צוואר הוא גם דבר חשוב ויכולה להעניק את התמיכה הנצרכת.

ככל שתתכוננו נכון גם תיהנו יותר.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פיצויים לניצולי שואה

מי נחשב לניצול שואה

ניצולי שואה הם אנשים אשר נקראים שארית הפליטה. הם שרדו את תקופת מלחמת העולם השנייה בה שהו במחנות ההשמדה, במחנות עבודה או במקומות אחרים אשר

קרא עוד »